Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jaký mohu použít přívodní kabel k mobilheimu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký mohu použít přívodní kabel k mobilheimu?  (Přečteno 13025 krát)
Vojta R
« kdy: 29.09.2012, 20:31 »

Platí stejná pravidla pro kabelovou přípojku tzn. 10mm Cu, nebo 16mm Al pro stavbu s pevnými základy a např. pro malý mobilheim, který bude sloužit k trvalému pobytu?
(pevné základy nemá a jsou v něm cca.4 zásuvky a 4 svítidla-60W)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 29.09.2012, 20:52 »

Pro mobilheim jsem ještě normu neviděl, tak nevím, jestli to nějaká řeší.
Asi bych se zkusil "inspirovat" normou pro přívěsy a karavany...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 29.09.2012, 21:14 »

Pro kvalifikovanou a úplnou odpověď málo informací. Na co je připraven mobilheim? Má nějakou přívodku nebo je připraven pro připojení pevným kabelem?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 29.09.2012, 21:42 »

Nebo to vzít z jiného konce.
Co o připojení píše dodavatel mobilheimu?
Bude mobilheim postaven někde na trvalo, nebo jen dočasně?
Jaké údaje jsou na štítku rozvaděče, nebo případně jaké jisticí prvky obsahuje?
BUde napájení provedeno z nějaké zásuvky, nebo jde o pevné připojení?

Dodejte více informací.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 29.09.2012, 22:17 »

Hmm někde se mě ztratila odpověď... Tak ještě jednou.
Co jsem mobilheimy viděl tak jsou provedeny na pevné připojení. Vzhledem k prostoru na připojení doporučuji porvést připojení kabelem tenčího průřezu tzn CYKY5x6 (příp CYKY5x4) dle předřazeného jištění.
 Další věc je na jak dlouho to připojení plánujete. Pokud by to mělo být trvalé připojení někde na zahradě kde to bude sloužit jako chatka, tak bych kabel zakopal do země a k tomu ještě přihodil uzemění.
 Pokud by to mělo být na pár měsíců, nebál bych se použití pohyblivého přívodu (nejlépe H07RN-F 5G6). I v tomto případě by nebylo od věci udělat uzemnění (Milan Hudec vám doporučí přechod na síť TT a pořádné uzemnění z nerezu  tanecek)
 Další věc na co bych si dal pozor, tak je osazení chrániče v mobilheimu (pravděpodobně tam nebude). A pořádně prozkoumal jak jsou zapojeny jednotlivé obvody. Co jsem se setkal se dvěma mobilheimy tak to byla pořádná divočina)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.09.2012, 23:43 »

Mobilheim jsem připojoval.
Chránič tam je na 32A a jednofázově připojené.
Zásuvky tahané kolem dokola spojené v rozvaděči - okružní napájení jištěné 32A.
Jeden okruh světla a druhý sporák-trouba.
Rozvaděč v šatní skříní. V UK je toto standart. zle
Přípojné místo jsem udělal venku s chráničem a jištěním na 3F zásuvku a zde je i přizemněno.
Přívod 3F a rozděleno do více okruhů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 30.09.2012, 07:28 »

Co takhle použít?

ČSN 33 2000-7-717 ed. 2
Elektrické instalace nízkého napětí - Část 7-717: Zařízení jednoúčelová a ve zvláštních objektech - Pojízdné nebo přepravitelné jednotky

Dál bych se zamyslel na dpožadavky

ČSN 33 2000-7-721
Elektrické instalace nízkého napětí - Část 7-721: Zařízení jednoúčelová a ve zvláštních objektech - Elektrické instalace v karavanech a obytných přívěsech

a

ČSN 33 2000-7-708 ed. 3
Elektrické instalace nízkého napětí - Část 7-708: Zařízení jednoúčelová a ve zvláštních objektech - Parkoviště karavanů, kempinková parkoviště a obdobné lokality

a vyhodnotil všechny bezpečnostní požadavky, které by se mohly k mobilheimu vztahovat.

Pokud uvažujete pevné připojení, musíte vzít v potaz, že mobilheim pevný zdaleka není a v rámci času a změn ročních období může trochu "cestovat" a tím namáhat pevný přívod.

Pokud si dobře vzpomínám, tak cca loni jsem někde (asi v ročence) narazil na připravovanou normu přímo pro mibilheimy, ale teď se mi jí nedaří najít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 30.09.2012, 09:30 »

Platí stejná pravidla pro kabelovou přípojku tzn. 10mm Cu, nebo 16mm Al pro stavbu s pevnými základy a např. pro malý mobilheim, který bude sloužit k trvalému pobytu?
(pevné základy nemá a jsou v něm cca.4 zásuvky a 4 svítidla-60W)

Záleží na provozovateli distribuční sítě, co si dá do podmínek !
Asi napojení 1 fázově moc nebude chtít z vyšším proudem než 25A...!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
martin rybka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 30.09.2012, 17:45 »

Děkuji za Vaše odpovědi,ale asi jsem se špatně vyjádřil--jde mi o přívodní kabel z místa odbočení od kab.sítě do 3 fáz.elektroměr u který je umístěn mimo mobilheim,ale je určen pouze pro toto zařízení.Ještě jedna otázka--mohu do elekroměrové skříně umístit na  lištu která se zakryje a zaplombuje mimo hlavního jističe a jističe HDO také jiné jističe?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 30.09.2012, 18:19 »

Mobilheim jsem připojoval.
Chránič tam je na 32A a jednofázově připojené.
Zásuvky tahané kolem dokola spojené v rozvaděči - okružní napájení jištěné 32A.
...
To mají v americe "silnější" zásuvky? Pro běžné "evropaské" provedení je jištění okruhu 32A docela "provokace"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 30.09.2012, 18:45 »

To Jiří Schwarz:
Proč?
Může to téci z obou stran 16A.
A nakonec v každé zásuvce mají tavnou pojistku 10A.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 30.09.2012, 19:46 »

Děkuji za Vaše odpovědi,ale asi jsem se špatně vyjádřil--jde mi o přívodní kabel z místa odbočení od kab.sítě do 3 fáz.elektroměr u který je umístěn mimo mobilheim,ale je určen pouze pro toto zařízení.Ještě jedna otázka--mohu do elekroměrové skříně umístit na  lištu která se zakryje a zaplombuje mimo hlavního jističe a jističe HDO také jiné jističe?
Tak to je jiná. Postupovat dle stanoviska distributora. Tzn. bude chtít min CYKY 4x10/AYKY 4x16. Co se týče  dalšího jističe tak v rajónu E.on to není problém, když to s nimi prokozultujete na zákaznické lince (nejlépe elektronicky aby jste měl důkaz).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 01.10.2012, 18:43 »

To mají v americe "silnější" zásuvky? Pro běžné "evropaské" provedení je jištění okruhu 32A docela "provokace"...

Nejen v Americe....Pře d časem se "výhodně" u nás prodávaly MAMOGRAFY na 1 fáz.35A !!
Každý neznalý nákupčí to koupil..... zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 01.10.2012, 19:11 »

Trochu se o problematiku kozografů zajímám můžete prosím uvést typ? děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.08 sekund, 24 dotazů.