Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Kdo je povinen dodat projektovou dokumentaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo je povinen dodat projektovou dokumentaci?  (Přečteno 28029 krát)
Záhyna Lubomír
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 10.09.2012, 20:14 »

Toto řeším neustále a je čím dál tím hůř. Pro nás RT (ale také pro provozovatele) platí také požadavky dosud platné ČSN 33 1500(1990) čl. 4.1 a 4.2 - bez těchto by nemohla být provedena revize (4.1 - výchozí; 4.2 - pravidelné),  pokud není předložena dokumentace dle skutečného stavu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

od 05/2014 emeritní revizní technik - E2/B
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 10.09.2012, 20:25 »

bez těchto by nemohla být provedena revize (4.1 - výchozí; 4.2 - pravidelné),  pokud není předložena dokumentace dle skutečného stavu

A protože prakticky v každé dokumentaci je odchylka od skutečného stavu, nelze provést žádnou revizi a provozovat žádné zařízení.  Mrknutí


Pro mě je neexistence dokumentace, nebo její neaktuální stav, prostě jednou ze závad, na které je RT povinen v revizi provozovatele upozornit. Revize se dělá proto, aby se provozovatel dozvěděl, kde mu teče do bot a mohl reagovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Záhyna Lubomír
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 10.09.2012, 21:10 »

to p. Alin
Máte pravdu v tom, že dokumentace při revizích neodpovídá a zřejmě nikdy nebude (a nemůže!! - podmínky při instalci jsou různé, provozovatel za provozu něco změní apod.,  ikdyž veškeré změny by měly být odsouhlaseny projektantem - ten odpovídá za výsledek) odpovídat plně skutečnému stavu, ale pokud to jsou "drobné" nedostatky, opravím je sám a tužkou na místě (nebo v digitální podobě, což je pro mě nejlepší za chvíli),  pokud je to složitější tak to musí opravit (se skřípěním zubů) projektant. Jsem "stará" škola a pamatuji Elektromont Brno, který u nás ve firmě dělal instalace. Vrchní mistr předal projektovou dokumentaci opravenou červenou tužkou dle skutečného stavu - nestalo se, že tak nebylo. To byla dříve automatika, věděl že přijde revizní technik. Dnes v době digitalizace přece není problém opravit dokumentaci dle skutečného stavu, je to otázka pár minut. Jenže provozovatelé a projektanti na to s odpuštěním "kašlou". Pak je mě líto údržby (a trpím i já),  opravovat a hledat něco podle blokového schématu nebo neúplné dokumentace. Nejsou také „vychovaní“ elektrikáři - provedou změny a nezanesou je do dokumentace. A to je potřeba také hlídat a svým způsobem je „vychovávat“. Jak mám zkušenosti, tak projektant navrhne nějaké řešení a pak řekne proveďte to a já zkreslím podle skutečného stavu, ale k tomu už nikdy nedojde. Je to také chyba toho, že není důsledně vyžadována "osoba odpovědná za provoz a údržbu el. zařízení". Ta by měla být vyžadována ze strany kontrolních orgánů - ale zatím jsem se s tím nesetkal.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

od 05/2014 emeritní revizní technik - E2/B
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Poradíte mi prosím s návrhem přívodu pro garáž?
 Mozem zhotovit el.instal. podla projektu, kde su uz neplatne normy?
 Jaká je běžná cena za projekt pro malou chatičku se 45m2 uzitne plochy?
 Kdo má být správně zpracovatelem dokumentace skutečného provedení?
 Kdo nám vypracuje provozně technickou dokumentaci?
 Je mozne taketo zapojenie elektroinstalacie v dome?
 Jaké doklady by měl dodat dodavatel (oprávněná firma) po nové instalaci?
 Ako je to s projektami od elektroinštalácie u novostavieb?
 Kdo musí nakreslit projekt elektro?
 Musí být pro elektroinstalaci ve stříkacim boxu projekt?
 Jaká může být orientačně cena za vypracování PD?
 Je potřeba ke stavbě RD elektro projekt?
 Co dělat při ztrátě výchozí RZ a PD?
 Co znamená uvedené označení v projektové dokumentaci?
 Jak podrobná by měla být projektová dokumentace?
 Je stále nutná projektová dokumentace?
 Musím mít PD a RZ při žádosti o přípojku zahradní chatku?
 Jaké doklady potřebuji pro oficiální převzetí od dodavatele?
 Je opravdu nutná dokumentace skutečného provedení k revizní zprávě?
 Jak provést revizi po úmrtí elektrikáře, který nezanechal dokumentaci?
 Jak rozporovat výchozí RZ novostavby vyhotovenou bez předložení PD?
 Kolik zaplatím za projekt?
 Určuje nějaký zákon, že musím mít projekt na elektroinstalaci?
 Je nutné dodržet projektovou dokumentaci při elektroinstalaci v rodinném domě?
 Je možné u jednoduché instalace v bytě projekt nahradit schématem?
 Kdo je povinen dodat dokumentaci ke stroji?
 Jak postupovat v případě, kdy potřebuji revizi RD, ale nemám žádnou dokumentaci?
 Které dokumenty potřebné k revizi chybí nejčastěji?
 Kde dohledat dokumentaci k 50 let starému RD?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 23 dotazů.