Kdo z vás bydlí v bytech s rozvody TN-C?

(1/6) > >>

Hugo K.:
Přečetl jsem si některé diskuse trochu do minulosti a zarazilo mne množství odpovědí typu "máte proudový chránič" apod.,  prakticky na jakoukoli otázku.
Někdy si myslím, že podobnou odpověď dostanu i na otázku: Jak správně nabrousit motyku na okopávání brambor?
Chtěl bych se zeptat diskutujících,zda jsou všichni tak pokrokoví a bydlí v bytech/domech s instalací TN-S a a proudovými chrániči na všem?
Nebo se mezi vámi najde ještě nějaký ten zoufalec, který obývá byt
s instalací TN-C?
Já se přiznám, že patřím mezi zoufalce.

Jiří Schwarz:
Bydlím v rodinném domku z 30. let, který prošel drobnou přestavbou v 70. létech.
- část okruhů je v TN-S
- něco málo je v TN-C, ale v "mědi",  předělané v 80. létech
- především světelné okruhy ve stropech jsem natahal kabely CYKYlo do původních trubek
- něco je z doby přestavby "bohužel" v AYKY TN-C
- proudové chrániče mám pouze pro zásuvkové okruhy v "nebezpečných" prostorech.

Asi to není taková vyjímka, myslím, že podobných objektů je u nás hodně, kde se něco provozuje dokud s tím nejsou problémy a vedle toho se nějaká část předělá, když je třeba tam něco rozšířit nebo se tam provádějí jiné práce nějak se to s tím "sveze"...
Přemýšlím, jestli mi ten "balík fotek skutečného provedení" nahradí dokumentaci požadovanou stavbením zákonem...

Lukáš Rotrekl:
Já panel byt, kolaudovaný 91. TN-C Al, zfušovaný jádro v CU ale nazvat TN-S to nejde, mezi koupí a nastěhováním se mě do elektriky nechtělo, dneska bych si za to asi nakopal....

Na druhou stranu, když se vžiju do situace, kdy jsme se stěhovali, protože do domu, kde jsme chtěli v obecním bytě strávit ještě 3-4 roky, než se zmůžeme na stavbu domku, se nastěhovala jistá národnostní menšina, tak se i chápu..

Václav Pešek:
rodinný domek, z 19. stol.  úpravy cca 1935 (stropy, velká okna, krov, střecha obytnýho) potom až já.... od 2008 dodnes...  

elektrika komplet nová, hds na nožovky, nová skříň er, hdo, spřízemí i podkroví mají svoje podružné rozvaděče, stejně tak stodola (nyní garáž-dílna). samozřejmě tedy měď tn-s, chrániče.

ovšem v hliníku tn-c bydlí zbytek rozsáhlé rodiny po barácích i panelácích s elektroinstala cích z let cca 1950-80, problémy jsou s nejstarší instalací (každou chvíli něco vyhoří),  ovšem majitel na skutečnou technickou nutnost předělání neslyší, tak jsem ho už odkázal, že kvůli tomu že u něj je to shnilé, vypálené a dva byty (konvice, mikrovlnky, myčka, pračka, plazma)  jedou na jeden jistič, už to nemohu dál opravovat, jen komplet předělat....

Radek Červený:
Domek stáří cca 120 let, elektrifikace někdy kolem 1930, která víceméně sloužila původním majitelům až do někdy roku 2000. Někdy před pěti lety, po majetkovém vyrovnání s nebožkou, kompletní rekonstrukce do TN-S, osazen hromosvod nebo bleskosvod?,  rozvod strukturky, EZS a kamerový systém. Mimo spousty dalších jiných věcí, jako výměny oken, nové střechy, atd....  (surprice)

Dnes, s ohledem zpět, a v souvislosti se skupinami různých povalečů a menšin, co si dělají výlet s dvoukolákem, nejvíc kvituji zřízení EZS a kamerového systému včetně opláštění plotu. Párkrát tu byli i pánové v černých bundách s klackem za zadnicí z PCO a od té doby se tato individua mému rožáku vyhýbají  (dance) ;D

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana