Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Je možné napojit zásuvku v kuchyni na již existující obvod zásuvek v obýváku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné napojit zásuvku v kuchyni na již existující obvod zásuvek v obýváku?  (Přečteno 4584 krát)
Codlxx
« kdy: 22.07.2012, 23:07 »

Prošlo by u vás revizí připojení zásuvky umístěné u pracovní desky v kuchyni na již existující obvod zásuvek vedený v obýváku a ložnici?
Pro upřesnění, zásuvka bude sloužit pro mikrovlnou troubu a rychlovarnou konvici.
Zásuvkový obvod přes obývák a ložnici má 4 zásuvky, napájí LCD TV a 2x pokojovou lampičku.
Jedná se o RD, zásuvkový obvod přes obývák a ložinici je přes proudový chránič a jištěn 16A.
Použitý kabel 3x2,5
Zaznamenáno
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 23.07.2012, 01:25 »

V první řadě bych neřešil revizi ale to, že je to blbost! Zásuvkové okruhy v kuchyni, jsou ty nejvytíženější v domě! Pro mikrovlnou troubu, alespoň já připravuji extra přívod! V souběhu s rychlovarnou konvicí na jednom okruhu a s chudákem LCD televizí to nebude dobré!
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 23.07.2012, 06:54 »

Přesně jak píše kolega.
Máte na stávajícím okruhu proudový chránič?
Pracovní prostor v kuchyni patří k těm, kde je především kvůli vodě, vlhku, zvýšené nebezpečí vzniku nějakého problému, pokud se tam zřizuje zásuvka, je požadavek na chránič naprosto logický.
Zachraňovat to nějakým zásuvkovým adaptérem s funkcí chrániče je jen takové alibistické řešení, dřív nebo později stejně skončí "na dně skříně"...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 23.07.2012, 10:29 »

Jedná se o RD, zásuvkový obvod přes obývák a ložinici je přes proudový chránič a jištěn 16A.
To Schwarz: Tazatel píše že je obvod přes chránič je.

To Codlxx:
Jde o to že většina spotřebičů v kuchyni má sama o sobě dost velký příkon, například rychlovarná konvice má příkon okolo 2200W(některé mají třeba i 2400W).V normě se píše, že pro všechna plánovaná zařízení s příkonem 2kW a více se zřizují samostatně jištěné obvody které lze zakončit zásuvkami.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 23.07.2012, 10:33 »

To Schwarz: Tazatel píše že je obvod přes chránič je.
....
Mě je to trochu divné.
Chrániče se nedělají tak dlouho. Že by opravdu měl zásuvky přes chránič a přitom neměl v kuchyni pořádný přívod odpovídající běžným potřebám dnes používaných spotřebičů.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Codlxx
« Odpověď #5 kdy: 23.07.2012, 11:31 »

Pánové děkuji za odpovědi, už mám v tom jasno.
Zaznamenáno
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 23.07.2012, 16:46 »

Po prečítaní celého príspevku ma napadá jedna otázka:
Bývam v byte z 1 fázovou prípojkou. Hlavný istič  16 A  Mám spotrebiče, ako napr, mikrovlnka, pračka, el, trúba ,  elektronika (televízor, rádio ,  počítač atď, ). A všetko cez 2X2,5 AL prívod. Všetko funguje a nehodlám na tom nič meniť. Myslíte, že mi v najbližších 100 rokov zhorí inštalácia? Ja som presvedčený,  že ma prežije. Preto som za ,  kto nevie čo z peniazmi, prerobte si inštaláciu.  Úsměv Úsměv Škleb
Takýchto inštalácií je 90 percent v starších domoch. Nové si robte ako chcete, ale netlačte  na nákladné úpravy starých.
Kým sme nepoznali prúdové chrániče, tiež elektrika bola a boli aj spotrebiče triedy 1  a cez to všetko sme elektriku používali bez problémov. (Aspoň u Nás).
Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 23.07.2012, 18:31 »

Mě je to trochu divné.
Chrániče se nedělají tak dlouho. Že by opravdu měl zásuvky přes chránič a přitom neměl v kuchyni pořádný přívod odpovídající běžným potřebám dnes používaných spotřebičů.


U našich je chránič 100mA z doby rekonstrukce někdy v 82-83. Na jižní moravě poměrně častý jev jako pozůstatek TT sítě. Bohužel je těch pozůstatků více.....
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 21 dotazů.