Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Věříte, že Bohemia Energy zlevní a zůstane navždy levnější?
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Věříte, že Bohemia Energy zlevní a zůstane navždy levnější?  (Přečteno 48383 krát)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #18 kdy: 17.08.2012, 10:38 »

Je to proto, že si vážím svýho času. Raděj skousnu jedno naštvání navíc, než bych trávil hodiny papírováním.

A ohledně těch cen energií, pokud bude rozdíl dvou firem na úrovni platu za 4 prac. hodiny/rok a strávím navíc 8h vyřizováním záloh, přeplatků, smluvních dodatků a podobných věcí, tak je pro mě distributor dražší, než si rovnou připlatit za energii. Hodně lidí si ale  neuvědomuje, jakou má jejich čas cenu a řídí se jenom cenou za kWh na faktuře...

Mluvíte mi z duše  Palec vzhůru

Je třeba ještě zmínit další fakt, který obchodníci málokdy řeknou nahlas. Ta levnější energie je pouze za cenu energie, která je jednou, nikoliv jedinou složkou celkového vyůčtování.
V praxi to tedy znamená, že pokud platím za elektřinu 15 000 ročně a sjednám si levnější energii o 10%,  neušetřím těch 1500, ale nějakých zza 700 - 750 Kč. Distribuce, OZE a další nesmysly zůstávají ve vyůčtování bezezměny.
Ale český ovčan toto slyšet nechce, ten se nechá nalákat nesmyslem a podepíše.

Před 8 lety jsem žádal RWE o přípojku do domu, kde nebyl plyn. Podotýkám, že plynovod vede 2 metry od domu. Za ty dva metry roury si řekly 65 000  ajoooo
Když jsem se dotázal, zda to myslí vážně, když pominu fakt, že mám platiti investici distributora, aby začal u mě vydělávat, tak mi bylo odpovězeno berte, nebo nechte bejt. Tak jsem nechal bejt.
Zrekounstruova l jsem kotelnu, doplnil regulaci a řízení kotle, topím černou Ostravou a fůru černého uhlí za dvacet včetně dopravy mám na dvě topné sezóny  vegeeet
Jde vždy najít spousta jiných řešení, než hned podepsat. BE nevyjímaje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #19 kdy: 17.08.2012, 19:07 »

BE je další alternativou, která monopoly přitlačí ke zdi.

 Škleb Škleb Škleb Dejte mi prosím vědět, až se to stane.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #20 kdy: 17.08.2012, 19:17 »

Kdyz jdu na pivo taky si netaham v batohu levny z marketu abych to prolozil
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #21 kdy: 19.08.2012, 08:06 »

Já netvrdím, že mi to uši netrhá. Ale jaká by to byla reklama, kdyby nebyla provokativní

Nejde o to, zda tahá za uši a je provokativní. Jde o velice přesně zvolené formulace, které jsou právně nenapadnutelné .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
tatahub
« Odpověď #22 kdy: 19.08.2012, 15:58 »

Také bude záležet na kvalitě dodávané elektriky, člověk by měl mít možnost si zboží před nákupem osahat Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #23 kdy: 20.08.2012, 06:58 »

Kvalita dodávané energie je daná normou.

Vzhledem k tomu, že BE nevlastní (pokud vím) žádné sítě, ale pouze přeprodává el. energii, nebude se kvalita lišit od té, kterou si kupujeme například od ČEZu.

Sami si od těch "monopolů" energii nakupují, takže o nějakém tlačení ke zdi nemůže být ani řeči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Zuna
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 01.05.2018, 20:09 »

BE mají dceřinou společnost Comfort Energy . Seniorka jim podepsala smlouvu a došlo k reklamaci ceny .Reklamace nebyla uznána s odůvodněním,že ( cituji : neručíma za to,že budeme levnější než váš předchozí dodavatel. A to není vše .Za cca půl roku přišel dealer od ONE ENERGY a protože český senior každému cokoliv podepíše ,došlo opět ke změně dodavatele. BE\CE poslali fakturu na 5000,- + DPH = 6050,- za nedodržení 2-leté lhůty smlouvy. Faktura datovaná 31.12.2013 byla dle poštovního razítka odeslána 8.1.2014. Ale jelikož splatnost faktury byla datována na 7.1.2014 ,  okamžitě asi za 3 dny přišla od inkasní agentury další složenka na 2450,- za nedodržení splatnosti. A to není vše. Ještě přišlo potvrzení o prodloužení smlouvy o dalších 36 měsíců na základě telefonického rozhovoru. Ačkoli ERU sdelil,že se tyto penále platit nemusí na základě nálezu ústavního soudu,seniorka to stejně raději všechno zaplatila,aby jí nevyčíslili penále ještě větší. Přitom ta dodávka od BE\CE začala až po několika měsících,tak nikdo z jejich právníků neposkytl odpověď na otázku "Od kterého data se ta 2-letá lhůta počítá" . Je to datum podpisu ,nebo uzavření smlouvy nebo datum zahájení dodávky elektřiny, nebo ještě nějaký jiný termín ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #25 kdy: 02.05.2018, 07:46 »

Také bude záležet na kvalitě dodávané elektriky, člověk by měl mít možnost si zboží před nákupem osahat Úsměv

Ale za kvalitu ručí a zabezpečuje distribuce a ne dodavatel el. energie!! tanecek
To si lidé často pletou! Škleb  Distribuce je stále stejná (a bude) podle regionů.
Tu si nezměníte. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #26 kdy: 02.05.2018, 08:08 »

Kvalitu můžete reklamovat u obchodníka. Ať se stará. Smlouvu o dodávce mám s ním, nikoliv s distributorem.

Jinak je to vlákno o ničem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #27 kdy: 02.05.2018, 10:25 »

Prostě zas těch XX let se v tomto mnoho nezměnilo. Další prodejci energií musí svůj zisk prostě někde dohnat a k tomuto účelu slouží mnoho poplatků a smluvních pokut. Tedy zlevnění jen na oko a opticky pro "LAMY".  Ve skutečnosti ušetří pár lidí, ale často za cenu více starostí a povinností. Ostatní to za ně zaplatí  Smích

Souhlasím s tím že je toto vlákno stále o ničem a bylo trochu zbytečné jej probouzet, protože se v tom nic zásadního nového  neudálo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #28 kdy: 02.01.2022, 18:34 »

No vida, už se událo tanecek
Celkem zajímavé názory z před cca 10lety.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.