Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Teče ethernet přes fázi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Teče ethernet přes fázi?  (Přečteno 41448 krát)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #18 kdy: 07.07.2012, 12:15 »

Otázkou je, kdo my mě např. kontroloval co mi běží mezi PC a externím diskem.
Kdyby prošla ACTA, on už by se někdo našel. Naštěstí neprošla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
bohus
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 02.03.2016, 16:09 »



Potřeboval bych rozšířit eth. síť z domu do garáže s dílnou.
Garáž na zahradě je od domu vzdálená cca 50m.
V domě mám za hodinami hlavní rozvaděč odkud jsou rozvody do domu a  přes tří fáz. jistič do garáže s dílnou, kde je další rozvaděč s proudovým chráničem ze kterého jsou rozvedeny tři zásuvkové větve, dvě světelné a jedna tří fáz. zásuvka.

Jakým způsobem zjistím společné fáze v domě a v garáži s dílnou, abych mohl zapojit na společnou fázi POWERLINE 200Mbits
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 02.03.2016, 16:35 »

Když jsou v garáži 3 zásuvkové okruhy, jsou na různých fázích?
Pokud ano, tak se to dá jednoduše "vyzkoušet".

Ale jsem realista a v tomto případě tak trochu pesimista.
200Mbits na 50 m přes jističe a chrániče asi bude problém protlačit. To chodí v rámci 1 okruhu, aby tam nebyly vloženy "cívky"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 02.03.2016, 17:57 »

Moje zkušenost s použitím Power Line je vesměs dobrá, záleží hodně na značce. LAN je samozřejmě určitě lepší, ale vždy nejde použít.
Realizoval jsem více sítí a to s adaptéry s šifrováním i bez šifrování nebo i v některém místě byl instalován adaptér s extenderem. Reklamace nulová i když u některých značek došlo po nějakém čase po záruce k nefunkčnosti. Ale v provozu mám ještě adaptéry z doby před více jak 10 lety.
U této techniky je dobré používat zařízení od jedné firmy i když kombinace různých výrobců  je možná. Ale to je nutné předem vyzkoušet. Tak jako nelze předem říci, že vše bude v rámci třeba bytu fungovat.
V cestě nesmí být třeba prodlužky s filtry a hlavně je důležité mít v pořádku impedanci sítě. Každý vadný spoj zmenšuje dosah a zanáší do přenosu poruchovost a nespolehlivost .
V ČR je tato technika velmi málo využívána.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
bohus
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 02.03.2016, 18:29 »

Ano zásuvkové okruhy v garáži jsou každý na jiné fázi, aspoň si myslím podle řazení jističů, které jsou vedle sebe. Je zajímavé, že každý večer když přijdu z práce přestane v garáži síť fungovat a přes den, když si pinknu tak funguje. Už nevím co by to mohlo dělat. Na jednom okruhu v garáži mám Powerline, router, napájení kamer a doma na okruhu, kde je zapojen Powerline je rovněž více spotřebiču. Ráno, když vstávám tak zase síť funguje Nerozhodný,  nemůže to dělat třeba HDO ve večerních hodinách když přijdu domů zrovna vypíná kotel, ale teď už výluka není a stejně to nefunguje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 02.03.2016, 18:31 »

V začátcích internetu to bylo v některých hotelích běžné. V současné době fungují na WIFI.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
bohus
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 02.03.2016, 18:37 »

Ano zásuvkové okruhy v garáži jsou každý na jiné fázi, aspoň si myslím podle řazení jističů, které jsou vedle sebe. Je zajímavé, že každý večer když přijdu z práce přestane v garáži síť fungovat a přes den, když si pinknu tak funguje. Už nevím co by to mohlo dělat. Na jednom okruhu v garáži mám Powerline, router, napájení kamer a doma na okruhu, kde je zapojen Powerline je rovněž více spotřebiču. Ráno, když vstávám tak zase síť funguje Nerozhodný,  nemůže to dělat třeba HDO ve večerních hodinách když přijdu domů zrovna vypíná kotel, ale teď už výluka není a stejně to nefunguje.

Ještě dodám, že v garáži u PCL a ve stejném okruhu je zapojeno napájení ustřeny GSM alarmu (430Mhz) a PCL jsou TP-LINK TL PA2010
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #25 kdy: 02.03.2016, 21:33 »

Znatelným problémem pro tento přenos dat jsou svodiče přepětí v rozvaděči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
bohus
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 03.03.2016, 13:50 »

Tak jsem se dočetl, že největším problémem bude proudový chránič v garáži. Rozhodl jsem se, že to vyzkouším nějak obejít a proto se ptám je možné zapojit jistič pro zásuvku na Powerline v garáži dle přiloženého obrázku v příloze?

Moc


* pcl.jpg (77.33 KB, 692x719 - prohlédnuto 559 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #27 kdy: 03.03.2016, 14:28 »

Pokud jste si jistý, že do zásuvky nepřijde třeba sekačka na trávu, lze to takto vyřešit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr Há
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 11.11.2019, 23:11 »

Většina powerline funguje dnes už přes nulu... ne všechny tedy...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #29 kdy: 12.11.2019, 07:15 »

Většina powerline funguje dnes už přes nulu... ne všechny tedy...

Jak? Nikde jsem nenašel bližší info.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 12.11.2019, 10:12 »

V ČR je tato technika velmi málo využívána.


Rekl bych DIKY BOHU. Jsem dlouholety radioamater a kdyz na spektrum analyzeru vidim, jaky bordel dokaze udelat na kratkovlnnem pasmu jediny barak s s firmou co ma PLC konektivitu uvnitr, je mi do breku. Na baterkovy transciver s vykonem par watt mam na KV potvrzena spojeni s pulkou sveta. A tady nekdo schvalil sirokopasmovou rusicku KV vysilajici do kilometru dratu nad mestem...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 12.11.2019, 10:15 »

(přesto jsem zde byl označen za lempla jelikož nemám LAN na záchodě a v koupelně :-) )

Ale to je chyba. Doufam, ze tam mate alespon zasuvku...


* wc.jpg (171.82 KB, 700x515 - prohlédnuto 356 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vlado Konrád
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 12.11.2019, 13:39 »


Většina powerline funguje dnes už přes nulu... ne všechny tedy...
Jak? Nikde jsem nenašel bližší info.

Pripojíte do zásuvky. Ako druhý vodič použijete rozvinieté vodiče poľného telefónu k miestu, kde potrebujete signál.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #33 kdy: 12.11.2019, 19:35 »

Většina powerline funguje dnes už přes nulu... ne všechny tedy...
Pripojíte do zásuvky. Ako druhý vodič použijete rozvinieté vodiče poľného telefónu k miestu, kde potrebujete signál.

Omlouvám se, ale nerozumím řeči vašeho kmene. Tím nemyslím Slovenštinu, té rozumím dobře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Hlaváč
*
Offline Offline



Elektřina má pomáhat,ne zabíjet!


« Odpověď #34 kdy: 12.11.2019, 20:46 »

1: Jedná se o nepovolené vysílání i když po drátech tento způsob není v ČR povolen -Radiokomunikační zákon.
2. Vyzařování nežádoucích frekvencí do el sítě viz.1.
Způsobování rušení dalším subjektům-tamtéž
Pokud někdo způsobí jinému škodu tímto způsobem...můž e být potrestán pokutou až do výše 500 000 nebo podmíněným trestem.. atd .. a k náhradě škody...do 10 000 000Kč
nebo i výše dle způsobené škody
Radiokomunikač ní zákon.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroslav
Vlado Konrád
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 13.11.2019, 16:11 »

Omlouvám se, ale nerozumím řeči vašeho kmene. Tím nemyslím Slovenštinu, té rozumím dobře.

Používam ZyXEL PLA4201. Funguje to len len na totožnej fáze.  Signál sa uzatváta oboma vodičmi. Odpoveď že powerline funguje cez nulu, zrejme znamená, že druhý vodič točeného páru treba dotiahnuť samostatne. Ale môžem sa aj mýliť.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké jsou vaše zkušenosti s montážemi internetu a Wifi?
 Jak vyvést strukturovanou kabeláž v panel. bytě?
 Jak psát, nepsat e-mail!
 Kolika portový switch je optimální pro rodinný dům?
 To nejlepší z WEB TOP100. Je váš web bezpečný?
 Co si myslíte o nových generických doménách?
 SCHRACK: Multimediální kabeláž Schrack 4 Home – flexibilní řešení pro vaše pohodlí
 Využíváte také PoE nebo jste zavaleni adaptéry 230V?
 SCHRACK: Realizace páteřní sítě
 SCHRACK: Datové rozvaděče
 ACTIVE 24 výrazně nedoporučuji využívat!
 Jakou přepěťovou ochranu na internetové připojení (RJ45) pro maximální ochranu?
 Mimochodem, snad vám neřeší konektivitu pro vaše potřeby tímto 5GHz pojítkem?
 Trubko STORY: FFKu-Smart net
 Budete první, kdo bude vědět o možnosti optiky v husím krku?
 Máte již katalog nové technologie Datalight již u sebe?
 Jste pro zavedení cenzury a zdražení internetu?
 SCHRACK: Katalog datových produktů 2016
 Nová aplikace Siemens propojí světovou výstavu Expo 2020 v Dubaji s internetem věcí
 Technologie LI-FI se dostává do popředí
 Je nutný pro instalaci internetové přípojky odborník na EMC?
 5G u kulatého stolu na MSV 2021
 Kdo dokáže tu hromadu IoT zařízení synchronizovat?
 Zastavíte se na MikroExpo v Uherském Hradišti také?
 Konference MikroExpo bude 20. července opět v Uherském Hradišti
 Jak vypadal telemost na stánek české národní expozice?
 Co jsme psali o připojení na internet před čtvrtstoletím :-)
 Mikroexpo 2023 19.7.2023 – 17. ročník - Uherské Hradiště
 Kdy nám umělá inteligence pomůže s hledáním v technických normách ČSN?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.