Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaký použít průřez kabelu pro připojení elektroměru garáže?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký použít průřez kabelu pro připojení elektroměru garáže?  (Přečteno 3887 krát)
tekseb
« kdy: 23.06.2012, 10:45 »

Jaký byste použili kabel pro připojení řadové garáže k samostatnému elektroměru?

Nyní jsou garáže připojeny na jeden společný elměr. Garáž je třetí v řadě, takže délka kabelu by byla do 10m a jsou v ní pouze 1f rozvody částečně ve zdi a v lištách - světlo a zásuvka 230V.
Podle připojovacích podmínek e-on, kdy nechtějí rozdělení TNC v ER, by to asi měl být CYKY-J 2x6.
Určitě se domluvím s revizákem, jenom by mě zajímalo, zda třeba někde nestačí 3x2,5.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 23.06.2012, 11:13 »

Kabel CYKY-2x6mm2 jistě NE. Do průřezu 10mm2 musí být kabel VŽDY v třívodičovém nebo pětovodičovém provedení (CYKY-J3x6mm2, CYKY-J5x6mm2).
Pro vaše účely bych to viděl na přívod CYKY-J5x4mm2, uvnitř jistič na světla 10A a na zásuvky kombichránič 16/1N/003.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
IM
« Odpověď #2 kdy: 23.06.2012, 11:57 »

Kabel CYKY-2x6mm2 jistě NE.
 
Zřejmě se ani nevyrábí.  Jsem v rozpacích
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 23.06.2012, 13:28 »

Případ jak dělaný pro provedení sítě TT v garáži, nemusím mít obyvy se zavlečení cizí závady po PE, vím co se v řadovkách děje, od pěstování rostlinek, přes pálení destilátů až po nasazení spotřebičů a nářadí SAMODOMO zle
Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 23.06.2012, 16:03 »

Zřejmě se ani nevyrábí.  Jsem v rozpacích
Vyrábí, ale jen v O.

Případ jak dělaný pro provedení sítě TT
 Palec vzhůru


* 2x6.jpg (347.2 KB, 1920x1028 - prohlédnuto 421 krát.)
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 23.06.2012, 16:09 »

Viděl jsem nadpis a čekal jsem kolegu Hudce s TT   Úsměv

2x6 bude nezobchodovate lný, ale mohlo by to být i správně. Řešilo se to tady několikrát. Vedení za elektroměrem může být TN-C s PEN 6mm2 CU, ale v nejbližším možném bodě musí dojít k rozdělení na TN-S. Osobně se mě to taky nelíbí, ale je to legální. Moc nevím proč, ale spousta projektantů kreslí při revitálkách paneláků přívody od ER do bytových PL 4x6.

Ale osobně bych to udělal jak píše kolega Horský 5x4, a příliš se netrápil požadavkem aby nebyl bod rozdělení v ER. Tu rezervu na 3f. Buď v budoucnu využijete nebo ne, všechno ostatní bude stejně drahé a na kabelu při délce 10m bude rozdíl v jednotkách stovek korun... Podle vyhledávač wewewe.zbozi.c z je rozdíl mezi nejlevnější 5x4 a 3x4 20Kč/m
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 23.06.2012, 17:20 »

Podľa otázky, ak som to správne pochopil, jedná sa o 1 fázové pripojenie. 
to ale vylučuje 5- žilový kábel. Je zbytočný! Úsměv Počítať do budúcnosti z troj-fázovým pripojením ,  je prinajmenšom prehnané. Pokiaľ to má byť garáž,  v radovej garážovej stavbe ,  kde sa počíta z 1 fázovou prípojkou, a počíta sa zo svetlom, prípadne zo zásuvkou na nabíjačku, ktorú majiteľ nikdy nevyužije, lebo z každou poruchou chodí do servisu, (čo je v dnešnej dobe bežné, )nevidím dôvod na rôzne ochrany a prechod zo systému TNC  na TNC-S .
Pokiaľ by sa zmenili podmienky využívania tejto garáže, zrejme by sa musel dohodnúť aj iný odber ,tým ja iný prívod a ostatné náležitosti.
Preto som presvedčený,  že je treba si presne ujasniť o čo sa vlastne jedná a môže to byť aj za menej penezí. tanecek
Totižto, Vy môžete počítať z rozšírením  a zvýšením odberu, avšak je možné,  že vám to ani tak nebude umožnené,  ohľadom na samostatný prívod.
Preto doporučujem ,  aby Ste si presne ujasnili, čo vlastne chcete a čo môžete dosiahnuť.
 
Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.