Existují nějaká funkční propojení Foxtrot <=> VOIP?

(1/2) > >>

Miroslav Minařík:

Budeme připojovat VOIP domovního vrátného s kamerou a samozřejmě je na snadě propojení s Foxtrotem.

Úvaha například:
Zavolám na konkrétní klapku Foxtrotu a komunikuje se mnou ůplechová huba",  která oznamuje určité stavy, které mohu stiskem číselných kombinací ovládat".
Tuším, že je možné vše, jen nevím zda je to nyní hardwarově dostupné nebo snad zda již něco podobného se netestovalo.

raj:
Na to je foxtrot moc tupej. Něco podobného jsem také potřeboval, mám od 2N vrátníka a tak jsem rozběhl na voip ústředně skript, který mi dělá kódový zámek pro znalé, časově ho omezuje na právní dny ev. obvolá půl firmy a já mohu z telefonu kódem odemknout ...

Miroslav Minařík:
Citace: Zdenek Rajmont  20.06.2012, 11:41

Na to je foxtrot moc tupej. Něco podobného jsem také potřeboval, mám od 2N vrátníka a tak jsem rozběhl na voip ústředně skript, který mi dělá kódový zámek pro znalé, časově ho omezuje na právní dny ev. obvolá půl firmy a já mohu z telefonu kódem odemknout ...


Také máme 2N. Ale zaslechl jsem, že se Foxtrot chystá na námluvy s VOIPem, tak sonduji, co nového.

Petr Liskar:
Citace: Miroslav Minařík  20.06.2012, 18:48

Také máme 2N. Ale zaslechl jsem, že se Foxtrot chystá na námluvy s VOIPem, tak sonduji, co nového.

Možná tak na úrovni SIP/H323 signalizace by Foxtrot něco dokázal udělat, ale na úrovni VoIP streamu to Foxtrot nedá výkonově. Dokážu si představit kolaboraci řídícího systému Foxtrot versus SW VoIP řešení typu Asterisk, ale že by tohle dokázala řídící jednotka Foxtrotu, to by mě dost překvapilo...

Postránecký Petr:
Mám rozchozený 2N vrátník s kamerou Helios IP (licence profi, ta je potřeba :( ). S foxtrotem mám tedy propojenu IP kameru vrátníka do WEB stránky (JPeg) a dodělal jsem si z webu ovládání zámku (tlačítko pro otevření zámku) přes HTTP GET.  (knihovna internetlib). Z vrátníku se dá i poznat, i kdy došlo k sepnutí konkrétního relé. Opět metodat HTTP GET.
SIP jsem udělal tak, že jsem ohnul Synology NAS a nahrál do něj Asterisk. Přes něj běží hlas a s Foxtrotem není zapotřebí nijak komunikovat i pro to nevidím důvod. Funkcí Asterisku nikdy nedosáhne :))

Pro SIP, pokud jej nebudete transkódovat mezi formáty stačí malý výkon. (např. i slabé Synology) Pouze postaví cestu a přeposílá data (64k / kanál. celkem 128kbps ) . Pro takové to domácí použití cca 10-20 klapek 1-2 souběžné hovory je to dostačující. Já používám kodek alaw.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Odpověď