Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Firemní podpora
| | |-+  TECO - Foxtrot chytré instalace. ODBORNÍCI radí spotřebitelům!
| | | |-+  Jak ovládat střešní okna Velux?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Odpověď Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak ovládat střešní okna Velux?  (Přečteno 55986 krát)
Miloslav Švábenský
*
Offline Offline




« kdy: 31.05.2012, 18:02 » Odpověď s citací

Nemáte zkušenosti se zapojením a ovládání střešních oken Velux z Foxtrotu? Je mě jasné zapojení přes 2 relé s jednotkou KUX 100.
Ale pořád se mě nechce vyhazovat peníze za jednotky KUX 100, když v oknech mám motorky KMG 100, tak bych je nejraději připojil přímo k systému.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jindra_K
« Odpověď #1 kdy: 01.06.2012, 09:05 » Odpověď s citací

KMG100 je určeno pouze pro připojení k jednotce KUX100.
Kostrbatějších možností připojení je sice víc, ale pokusím se najít technicky a cenově přijatelné řešení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Erhard Mareček
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 13.06.2012, 07:53 » Odpověď s citací

Tak tohle by mě také zajímalo. Mám v RD 4 střešní okna a chtěl bych je ovládat nějakým méně kostrbatým řešením.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Švábenský
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 18.06.2012, 18:53 » Odpověď s citací

Pokud vše dopadne OK, tak během tohoto týdne to budu mít dořešené (už konečně mám zase čas na práci),  tak potom dám informaci, co a jak jsem řešil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slavomír Skopalík
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 28.06.2012, 14:51 » Odpověď s citací

Mam zapojene predokeni rolety pres rele (13 rolet, 1x SA2-012M a 1x SA2-04M) a detektor pohybu rolety (vlastni vyrobek) primo na 24V.
Funguje to bez problemu.
Jedna se o rolety SML M04 0000.
Nicmene dokumentace Veluxu je mizerna a jejich technicka podpara take.
Nakonec jsem koupil jednu roletu na test, zmeril chovani a podle toho prippravil rizeni (motor ma v sobe elektroniku, takze po dojeti do koncove polohy poklesne vyrazne odebirany proud).


Nemáte zkušenosti se zapojením a ovládání střešních oken Velux z Foxtrotu? Je mě jasné zapojení přes 2 relé s jednotkou KUX 100.
Ale pořád se mě nechce vyhazovat peníze za jednotky KUX 100, když v oknech mám motorky KMG 100, tak bych je nejraději připojil přímo k systému.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 09.07.2012, 15:12 » Odpověď s citací

špatná zpráva - dle podkladů VELUX je u SML stejně tak jako u všech doplňků tohoto typu (rolety, žaluzie apod.) obyčejný 24V stejnosměrný motor řízený změnou polarity. U motorů KMG (který je součástí setu KMX) to takto ovládat nelze. Takže výzkum u SML není na KMG aplikovatelný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.07.2012, 15:41 » Odpověď s citací

ještě jedno doplnění  pro ty co vládnou německy - existuje německé forum o mikrocontrolle rech (se sufixem net),  kde je o IO-Homecontrol VELUX několik příspěvků popisujících praktické zkušenosti s připojováním.
Dle informací na foru je z řídící jednotky motorům vysílán modulovaný signál 24V viz příloha. Dle autora jsou však
motory žaluzií a rolád "......aus Kompatibilität sgründen zu den alten Steuerungen mit Polumkehr kompatibel",  což potvrzuje i informace obdržená od VELUXu

* VELUX_BOX_24DC_BUS.pdf (13.73 KB - staženo 121 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Švábenský
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 02.08.2012, 07:50 » Odpověď s citací

Tak po několika pokusech s pripojeni jsem dosel k reseni s pouzitim KUX100. Ovladač k těmto jednotkám jsem rozebral a napajel na tlačítka (up, down, stop) drátky, které jsem připojil na relé. Cena na jedno okno (které bylo původně bez el.pohonu) je cca motorek KMG100 3.850,- ovladání KUX100 2.730 celkem 6.580,- Pokud někdo nechce rozebrat původní ovladač, může použít ještě jednotku KLF100 3.500,- která má na sobě svorkovnici pro připojení ovládání a vysílá signál jak ten ovladač. Kdo má nové okna integra s pohonem ten má i ovladač a stačí to puze rozebrat a připojit. Pro ovládání rolet/žaluzií tam stačí jen přehazovat polaritu napájení s tímto problém neni, nebo se dají také připojit k motorkum na oknách integra a ovládat přes ovladač, ale tam už se zase s cenou dostáváme uplně jinam. Rozebráním motorků a připojením bez jejich elektroniky pouze k nadřazenému systému, to sice taky funguje, ale je tam několik věcí, které se musí ochránit, aby se neodrovnal motorek (zamrzlé okno atd.) to zapojení s použitím KMG100 a KUX100 je vyřešeno a ochráněno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 07.08.2012, 09:11 » Odpověď s citací

Tak po několika pokusech s pripojeni jsem dosel k reseni s pouzitim KUX100. Ovladač k těmto jednotkám jsem rozebral a napajel na tlačítka (up, down, stop) drátky, které jsem připojil na relé.
Rozumím tomu dobře, že KUX ovládáte přes jeho dálkový ovládač?
Rozebráním motorků a připojením bez jejich elektroniky pouze k nadřazenému systému, to sice taky funguje, ale je tam několik věcí, které se musí ochránit, aby se neodrovnal motorek (zamrzlé okno atd.) to zapojení s použitím KMG100 a KUX100 je vyřešeno a ochráněno.
Ten motorek je na 24V (podle techniků VELUXu prý ne)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Švábenský
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 09.08.2012, 17:59 » Odpověď s citací

Ano KUX ovládám přes jeho dálkový ovladač připojený přes napájené drátky na relé k foxtrotu (otevřít, zavřít, stop)
Motorek je na 24V, ale Velux do něj pouští pouze cca 6V.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 23.08.2012, 11:28 » Odpověď s citací

Ano KUX ovládám přes jeho dálkový ovladač připojený přes napájené drátky na relé k foxtrotu (otevřít, zavřít, stop)
Motorek je na 24V, ale Velux do něj pouští pouze cca 6V.
To je asi vzhledem k firemnímu protokolu a mlčenlivosti Veluxu jediná při zachování koncepce a záruk možná, ale zdá se mi šílená varianta.  Hněv
Tak jsem hledal a našel viz příloha (ze stránek lze ještě stáhnout soubor vnx-product_card.pdf, ale ten se sem nevejde). Modul nahrazující původní řídící, údajně zachovávající všechny ochrany včetně přetížení (viz fíčury v product_card),  řízený změnou polarity 15 až 25 V DC  tanecek
Tož jsem panu Byreckemu napsal, jak to vidí. Modul stojí 45 Euro + DPH + pošta do ČR, do 2000 korun českých by se jistě dal pořídit.
Ač montáží přijdu o záruku na motoru, asi to zkusím a dám pak vědět

* vnx_installation_manual.pdf (276.12 KB - staženo 157 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Prokop Vlašín
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 21.07.2015, 13:13 » Odpověď s citací


Také jsem řešil tento problém a nakonec jsem si objednal a nahradil původní řídící desku motoru Velux KMG 100 WW za tu od pana Byreckého. Instalace je naprosto bezproblémová a nyní lze okno otevírat i zavírat pouhou změnou polarity 24V=.

O něco lepší je situace u před-okenních rolet SML. Ty umí fungovat jak s originálním KUXem tak se dají ovládat i změnou polarity. Montoval jsem teď 4 kusy a jediný problém je v tom, že jakmile se jednou roleta připojí ke KUX 100, nechce se nechat dál řídit změnou polarity. Přejde do jakéhosi chytrého módu a čeká už jenom na KUX. Na toto ale existuje lék, kdy v průběhu resetovací procedury odpojíte roletu od KUX a od té chvíle se z ní opět stává "hloupá" roleta ovládaná polaritou 24V=.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radovan Pokorny
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 27.01.2022, 16:58 » Odpověď s citací


Před 7 lety nám elektrikář zapojil SML okna nejspíše taky pře Relé změnu polarity... máme to propojené přes inels. Ale dál nevidím.

Teď se stalo, že jedno z 5ti oken jede jen nahoru a dolu jede jen tak že projede nahoru tam se zadrhne a jede dolu ale nikdy ne tou změnou polarity. Jakoby nebyly nastavené ty konce.

Asi se to musím nějak zresetovat a netuším jak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 28.01.2022, 19:19 » Odpověď s citací

Já jsem to dočetl k Inels. Dál už jsem neměl takovou odvahu jak investor.  Smích Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Odpověď Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Ako kontrolovať chod čerpadla?
 Exisuje levné zařízení pro dálkové elektrické ovládání domovních dveří?
 Jaký je rozdíl mezi PIR s relem a tyristorem?
 Jak správně zapojit vypínač na šňůře?
  Jak se odborne nazyva takovy spinac ktery se zamyka na fabkovy zamek?
 Existuje na trhu stmívač s možností ovládání dálkovým ovládáním TV?
 Dá se ovládat vypínač na dálku?
 Co připojit ke světlu s detektorem pohybu aby zhasínalo postupně?
 Jake pouzit s vetsi citlivosti PIR cidlo nad garaz?
 Nemáte někdo popis nastavování stmívače svítidel STEINEL?
 Dajú sa zapojiť dve pohybové čidla, aby ovládali jedno svetlo?
 Jak ovládat topné rohože v celém domě?
 Jakou zvolit zásuvku a spínač na dálkové ovládání?
 Existuje diaľkovo ovládaný spínač do exteriéru pre osvetlenie záhrady?
 Kde koupit bezdratový ovladač venkovního svítidla?
 Jak přepínat fáze zásuvek pro spotřebiče?
 Jak spínat svítidlo 100W/230V malým napětím?
 Jak nejlepe pripojit ovladani zaluzii bez systemove instalace?
 Jaký je originalní jistič/spouštěč pro cirkularku HOP70?
 Jak dálkově ovládát akumulační kamna?
 Jak zapojit ovládání relé aby horní část spínala a spodní vypínala osvětlení?
 Jak ovládat dálkově LED svítidla pod linkou?
 Jak nezávisle ovládat jedním tlačítkem dvě světla?
 Jak ovládat ručně světlo s pohybovým senzorem?
 Jaký použít spínač řízení pro ventilátor v koupelně?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 23 dotazů.