Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Nová generace klešťových multimetrů
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nová generace klešťových multimetrů  (Přečteno 3837 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 22.05.2012, 08:02 »

Nová generace klešťových multimetrů
Nová generace klešťových multimetrů. Francouzská firma Chauvin Arnoux právě přichází s novou generací klešťových multimetrů vycházející z koncepce úspěšné řady modelů Fxx, avšak nabízející celou řadu nových a inovovaných funkcí. Z nabídky celkem jedenácti modelů si jistě vybere i ten ...
Zdroj: zde...





Co vás napadá v souvislosti s touto informací?
Nová generace klešťových multimetrů
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 22.05.2012, 17:54 »

Už jste zkoušeli klešťový ampérmetr a "otevřenými kleštěmi"?
Nemají pohyblivé kleště, ale jen jakési "Céčko",  do rozvaděče perfektní přístroj.
Ale nedělá to každý výrobce, nevím, jestli sem mohu napsat jaký mám, aby to nebyla nedovolaná reklama.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 22.05.2012, 19:27 »

Ano mám jej a používám tzv: vidličku na vodiče.  Úsměv
Je to 2300 R.
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 22.05.2012, 20:25 »

Ano mám jej a používám tzv: vidličku na vodiče.  Úsměv
Je to 2300 R.
Mám stejný.
Původně jsem v Plzni na Elektrofestu obdivoval podobný, v červených barvách firmy B...,  ale ten neumí DC a i to se u nás občas hodí.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 22.05.2012, 20:37 »

Už jste zkoušeli klešťový ampérmetr a "otevřenými kleštěmi"?
Nemají pohyblivé kleště, ale jen jakési "Céčko",  do rozvaděče perfektní přístroj.
Ale nedělá to každý výrobce, nevím, jestli sem mohu napsat jaký mám, aby to nebyla nedovolaná reklama.
Veľmi pochybujem o presnosti takéhoto prístroja, a to najmä pri meraní v spleti káblov s rôznym zaťažením. Vplyvom veľkého rozptylového poľa týchto klieští, môže byť chyba merania na vodiči s nižším zaťažením  možno aj 100% a viac.
Ale hlavne že to má TrueRMS.   
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 22.05.2012, 20:59 »

Veľmi pochybujem o presnosti takéhoto prístroja, a to najmä pri meraní v spleti káblov s rôznym zaťažením. Vplyvom veľkého rozptylového poľa týchto klieští, môže byť chyba merania na vodiči s nižším zaťažením  možno aj 100% a viac.
Ale hlavne že to má TrueRMS.   
To byla jedna z prvních věcí, co jsem zkoušel. Vliv proudu ve vodičích mimo "otevřené kleště". Mile mě překvapilo, že to opravdu měří to, co teče vodičem, který je vsunut dostatečně hluboko do magnetického obvodu a prakticky měřená hodnota není ovlivněna okolním magnetickým polem.

Je problém s tím měřit jedno "provedení" rozvodů - když někdo dělá na přívodech k jističům rezervu, takové "eSíčko",  jedeme nahoru, oblouček, jedeme kousek dolů, oblouček a zase nahoru, pod svorku. On se tam do toho magnetického obvodu ten vodič pak dává špatně "jen jednou"...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 22.05.2012, 21:16 »

To byla jedna z prvních věcí, co jsem zkoušel. Vliv proudu ve vodičích mimo "otevřené kleště". Mile mě překvapilo, že to opravdu měří to, co teče vodičem, který je vsunut dostatečně hluboko do magnetického obvodu a prakticky měřená hodnota není ovlivněna okolním magnetickým polem.
A aký veľký bol rozdiel v hodnotách týchto prúdov? (mám na mysli meraný a rušiací prúd)

Mám totiž v praxi odskúšané, že už aj kliešte s halovou sondou majú také veľké rozptylové pole, že chyba pri meraní prúdov na vodičoch v blízkosti výkonových zberní je taká vysoká, že takéto kliešte sú pre mňa nepoužiteľné. Aj preto zo zásady pre meranie AC prúdov nikdy nepoužívam kliešte AC/DC, ale iba kliešte AC.
Určité rozptylové pole majú aj klasické kliešte bez hallovej sondy, ale to nie je tak dramatické.
Niektoré tzv. merače unikových prúdov majú z tohto dôvodu magnetický obvod realizovaný tak, že sa plechy v jadre zasúvajú medzi seba. Tam je rozptylové pole prakticky zanedbateľné a aj preto môžete tymíto prístrojmi merať unikové prúdy rádovo uA aj v blízkosti vodičov s vysokým zaťažením. 
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 22.05.2012, 21:31 »

A aký veľký bol rozdiel v hodnotách týchto prúdov? (mám na mysli meraný a rušiací prúd)

...
 
Zkoušel jsem měřit na jističi, přes který tekl proud cca 10A a zapínal a vypínal jsem sousední jistič, kde při zapnutí tekl srovnatelný proud.
Rozdíl byl maximálně 0,2A, to je 2% z měřené hodnoty, 0,2% z rozsahu, to bych nebral jako zásadní problém.
Nezkoušel jsem nějaký složitější případ (různé fáze z různých míst kolem)......
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 22.05.2012, 22:01 »

Zkoušel jsem měřit na jističi, přes který tekl proud cca 10A a zapínal a vypínal jsem sousední jistič, kde při zapnutí tekl srovnatelný proud.
Toto však nie je prípad o ktorom som sa zmieňoval.
Išlo mi o prípad merania prúdu na vodičoch v blízkosti vodičov s prúdom rádovo aspoň 5x resp. 10x vyšším. 
Samozrejme potom často závisí aj od smeru a vzdialenosti týchto vodičov.

Napr. kliešťák s halovou sondou mi na vodiči s prúdom cca 3A uloženým v blízkosti zberne s prúdom asi 120A raz ukazoval nejakých 1,6A a iba po jeho otočení o 180st. mi ukazoval asi 3,6A. Pri posúvaní kliešťaku pozdlžne po vodič sa hodnota prúdu samozrejme taktiež menila. Nechcem si tipnúť  čo by mi tam ukázala táto vidlička. 
 
Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 22.05.2012, 22:49 »

Asi takhle: pro vědecké účely samozřejmě lepší klešťák.
Ovšem pro obecné použití je tento VÍC než dostačující s dobrou třídou přesnosti - nastavení ochran motorů, spotřeba v jednotlivých obvodech spotřebičů atp.  Mrknutí
Ano, ale musí se ním umět pracovat.  angel
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 22 dotazů.