Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Potřebuji jako elektrikář maturitu nebo mi stačí § vyhlášky 50/78Sb.?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Potřebuji jako elektrikář maturitu nebo mi stačí § vyhlášky 50/78Sb.?  (Přečteno 12998 krát)
Roman Kostelecký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 26.04.2012, 19:17 »


Studuji 3letý obor elektrikář silno i slaboproud a budu letos končit.
Chci už jít pracovat, ale zajímá mě, jestli potřebuji maturitu aby mě někde vzali, nestačí si postupem času udělat ty paragrafy z vyhlášky 50?
A rád bych při práci zkusil udělat rekvalifikaci na autoelektrikář e, nevíte kde je v mém okolí dělají?
Jsem z Pardubického kraje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 26.04.2012, 20:26 »

V dnešní době jde spíš o praxi v tomto oboru. Téměř všude je požadavek pro přijetí z vyhlášky 50 mít  §6  Smutek Takže bez praxe práci seženete s obtížemi. Tak to alespoň je nynější situace v královehradeké m kraji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 26.04.2012, 20:30 »

Co je podmínkou, tak elektrotechnic ké vzdělání, bez něj nejde ten vytoužený paragraf sehnat. Co se týče práce, spíš bude zaměstnavatele zajímat co umíte, nebo spíše u absolventa co se chcete naučit a jestli sháníte práci nebo zaměstnání (v pojetí některých je to značný rozdíl)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Roman Kostelecký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 26.04.2012, 20:38 »

Tak to jsem chtěl slyšet.  Úsměv Takže větší roli v tomto zaměstnání hraje spíše jaký mám paragraf a maturita už tak nerozhoduje. Děkuji. A ta rekvalifikace na autoelektikáře, nevíte kde poblíž Pardubic jí dělají?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #4 kdy: 26.04.2012, 20:45 »

Dovolím si  trochu nesouhlasit.

Je pravdou, že pro práci elektrikáře je důležitá především 50tka. Ale díky lepšímu vzdělání, se vám mohou zkrátit doby praxe, pokud budete chtít i další par. z50tky. Dále je mnoho zaměstnavatelů, kteří na určité pozice, třeba servisáků, požadují minimálně maturitu. váš přístup je podle mne příliš krátkozraký. Uběhne pár let a budete litovat. Věřte mi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 26.04.2012, 20:51 »

Jestli mohu poradit, tak jděte studovat. Dráty tahat můžete i s vysokoškolským diplomem, ovšem jsou místa kam se s učňákem člověk prostě nedostane.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Kostelecký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 26.04.2012, 20:52 »

Tak přemýšlím o tom, ale jedině kdyby se v okolí otevřel tento nástavbový obor, ve formě dálkového studia, nebo večerního. A o té rekvalifikaci na autoelektrikář e asi nevíte že?  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladisla Bělka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


Elektronik


« Odpověď #7 kdy: 26.04.2012, 20:56 »

občas i s maturitou je problem se dostat na pěkná místa. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když chceš něco vyhrát,
běhej sto metrů.
Když chceš něco zažít,
běhej maraton.
Emil Zátopek
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 26.04.2012, 21:16 »

Tak přemýšlím o tom, ale jedině kdyby se v okolí otevřel tento nástavbový obor, ve formě dálkového studia, nebo večerního. A o té rekvalifikaci na autoelektrikář e asi nevíte že?  Úsměv
Možná by to chtělo najít vhodnou formulaci dotazu a "strýček Gůgl" by mohl poradit např. s "přehledem škol a učilišť"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 26.04.2012, 21:38 »

Ještě pár poznámek:

Můj pohled je ze strany zaměstnavatele, kdy budu přijímat zaměstnance do čistě dělnické profese, samozřejmě nic nebrání schopnému člověku se i bez maturity vypracovat na slušného technika.

Pokud vám mám radit z druhé strany tak bych studoval nejvýše jak to půjde.. Usnadní vám to pozici na trhu práce s tím, že pro vás bude víc nabídek....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 26.04.2012, 22:27 »

Učiliště na autoelektrikář e bude v Hradci Králové tuším Vocelova ulice. Dále jsou tam, kde je automobilka a nejblíže: Mladá Boleslav a Rychnov nad Kněžnou. Ale je sezona náboru do učilišť pro nový potěr.... - spíš už končí při pohledu na kalendář...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #11 kdy: 27.04.2012, 07:46 »

Citace
Můj pohled je ze strany zaměstnavatele, kdy budu přijímat zaměstnance do čistě dělnické profese, samozřejmě nic nebrání schopnému člověku se i bez maturity vypracovat na slušného technika.

S právný postřeh !
Je to jen a jen o schopnostech !
(Ve svém okolí znám Ing. co dělá uklízečnu (ženu)v nemocnici..... ..
 znám vyučeného. co dělá úspěšného ředitele firmy ! atd....)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 27.04.2012, 07:48 »

Budoucí kolego, ano dosažené vzdělání, ano 50-tka, ale nejdůležitější pro celou praxi je dívat se řádně zkušeným kolegům pod ruce a dokázat číst mezi řádky v jejich revizích, projektech a td.

Za sebe: jsem velice proti, aby 50-tka byla podmíněna vzděláním v oboru zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 27.04.2012, 17:25 »

...Za sebe: jsem velice proti, aby 50-tka byla podmíněna vzděláním v oboru zle
Za sebe: né, že bych něco měl proti někomu konkrétnímu, ale když seděl někdo na ústředně za stolem, čistil a seřizoval voliče a vyjímečně někde vyměnil nějakou pojistku, potřeboval stejnou "padesátku" jako ten, kdo makal celé šichty na rozvodech nn, to taky naznačuje, že by některé věci kolem "padesátky" nebylo špatné přehodnotit...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #14 kdy: 27.04.2012, 21:41 »

Pro běžného "dráteníka" je maturita celkem k ničemu.
Pokud míříte výše, potom maturita přidává body k dobru.
Nicméně o skutečné použitelnosti člověka má maturita téměř nulovou vypovídací hodnotu.
Jestli má něco význam, potom je to spíše praxe, i když ani tohle není podle mě to hlavní.
Zaměstnával jsem celou řadu lidí, s maturitou i bez maturity, s praxí i bez praxe a podle mého soudu je to spíše o celkovém přístupu práci, o tom jestli má člověk vůbec zájem o to, co dělá a snaží se někam posouvat. 
Bohužel, v současné nastupující generaci jsem moc "použitelných" lidí nepoznal Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Marek Zeman
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 27.04.2012, 22:13 »

Pro běžného "dráteníka" je maturita celkem k ničemu.

Za pár let (desetiletí) může být maturita podmínkou k získání živnostenského listu. Inflace vzdělání bude zcela určitě, školy dostávají peníze "za kus" a snaží se získat co nejvíc studentů. Samozřejmě u kvalitních škol je poptávka převyšující nabídku.
Také čím větší (nadnárodní) je firma, tím má přísnější požadavky na vzdělání pro jednotlivé pozice.
Teď jste mladý, můžete pracovat fyzicky na místě, kde postačí "padesátka",  až se budete blížit k důchodovému věku, může vám maturita chybět. Budete mít znalosti a schopnosti zastávat odpovědné místo odpovídající věku a praxi, ale nedostanete se na něj, protože nebudete mít ten správný papír.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #16 kdy: 27.04.2012, 22:14 »

Pro běžného "dráteníka" je maturita celkem k ničemu.
Pokud míříte výše, potom maturita přidává body k dobru.
Nicméně o skutečné použitelnosti člověka má maturita téměř nulovou vypovídací hodnotu.
Jestli má něco význam, potom je to spíše praxe, i když ani tohle není podle mě to hlavní.
To snad není myšleno vážně !
Každý dosažený stupeň vzdělání má v životě (i odborném) smysl !
Můžete mít IQ třeba 140, ale bez patřičného vzdělání takovýto vrozený potenciál jednoduše neumíte využít !
Je to o tom, překonat lenost a vzdělání dosáhnout ve věku, kdy jednotlivé školské stupně na sebe navazují.
Přijde rodina a starosti jak ji uživit a je konec. Na večerní školu jednoduše nebude energie a čas. (o to více obdivuji ty, kteří večerní školu zvládají ...)
Doktor může kopat příkop, ale kopáč těžko může operovat !
 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
wilix
« Odpověď #17 kdy: 27.04.2012, 22:27 »

doporučuji študovat dokud to jde, každý vyšší stupeň vzdělání vám otevře dveře k případné lepší pozici. Tedy pokud vaším životním cílem není mlátit kladivem do zdi, tahat cykynu sádrovat a td.. Dnes je maturita  a nějaká znalost AJ v podstatě minimem k trošku rozumnému místu. Nehledě na to že když se budete hlásit do nějaké větší firmy, tak o vašem přijetí bude rozhodovat nějaký personalista, který většinou není vaše odborné schopnosti/ dovednosti  schopen posoudit a to ani v případě připraveného odborného testu - který leckdy připravil jinej inkoust bez reálných zkušeností.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 21 dotazů.