Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak zpracovat analýzu vypočteného rizika?
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zpracovat analýzu vypočteného rizika?  (Přečteno 26330 krát)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #18 kdy: 28.04.2012, 00:13 »

Škoda, že kolega Macek místo výkřiků zde v diskuzích, nezaslal připomínky k Ed.2, protože až bude přijata, přijde mu opět líto, že nikdo z Francie či Japonska nepřijel za ním a nezeptal se zda souhlasí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Vladimír Huba
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 28.04.2012, 01:12 »

Pán Hájek
Odkedy je Japonsko členom CENELEC? Alebo čo má spoločné s Ed.2?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Ži a nechaj žiť
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #20 kdy: 28.04.2012, 08:34 »

IEC 62305 vznikají jako IEC normy a teprve poté jsou přebírány CENELEC jako EN.  V   MT 9 ( Maintenance Team v rámci TC 81),  který připravil Ed.2. je z 47 členů 18 z Japonska a Francie. Mrkněte se na stránky IEC.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 28.04.2012, 12:38 »

Škoda, že kolega Macek místo výkřiků zde v diskuzích, nezaslal připomínky k Ed.2, protože až bude přijata, přijde mu opět líto, že nikdo z Francie či Japonska nepřijel za ním a nezeptal se zda souhlasí.

IEC 62305 vznikají jako IEC normy a teprve poté jsou přebírány CENELEC jako EN.  V   MT 9 ( Maintenance Team v rámci TC 81),  který připravil Ed.2. je z 47 členů 18 z Japonska a Francie. Mrkněte se na stránky IEC.

Z Japonska se za mnou zatím nikdo nestavil - možná to bude tím, že IEC 62305-2 v Japonsku dosud nepoužívají ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #22 kdy: 28.04.2012, 13:08 »

Z Japonska se za mnou zatím nikdo nestavil - možná to bude tím, že IEC 62305-2 v Japonsku dosud nepoužívají ...

A jak dosazují čísla do "analýzy rizika" ?? Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #23 kdy: 29.04.2012, 08:20 »

Z hora dolů
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 29.04.2012, 11:50 »

Z hora dolů

Kdepak, zleva doprava.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #25 kdy: 30.04.2012, 06:53 »

Já si neuvědomil, že je to IEC norma psaná latinkou.   Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 30.04.2012, 08:35 »

d) blesk si stejně udělá co chce a nějakej hromo(blesko)svod mu bude ukradenej  Smích
Já bych to vyjádřil jinak - blesk se řídí přírodními, fyzikálními zákony a je mu upřímně jedno, co nějaký výrobce nebo obchodník nalže zákazníkovi a jak dobrý právník za výrobcem nebo prodejcem stojí!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #27 kdy: 30.04.2012, 17:31 »

tzn, že blesk je nejspravedlivě jší soudce.
Řídí se jen jednoduchými obecně platnými zákony, jejichž neznalost skutečně nikoho neomlouvá.
( Jen nevím, jestli je v pořádku, že zároveň vykonává exekuci )  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Huba
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 01.05.2012, 01:09 »

tzn, že blesk je nejspravedlivě jší soudce.
Řídí se jen jednoduchými obecně platnými zákony...

Ak súbor EN 62305 predstavuje jednoduché a obecne platné zákony blesku, tak poteš Pán Bůh.
A blesk ako najspravodlive jší sudca? V prírodných živloch to tak nechodí. Možno ak osud, ale to sme v inej dimenzii.

...blesk se řídí přírodními, fyzikálními zákony a je mu upřímně jedno, co nějaký výrobce nebo obchodník nalže zákazníkovi a jak dobrý právník za výrobcem nebo prodejcem stojí!

Tak táto veta by mala byť vytesaná do mramoru, alebo uvedená ako úvod každej normy a to nielen čo sa týka bleskozvodov, ale elektriny ako takej. Niečo podobné ako varovanie na cigaretách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Ži a nechaj žiť
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #29 kdy: 01.05.2012, 04:37 »

Jak jste sám citoval, blesk se neřídí normou, ale fyzikálními zákony
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #30 kdy: 01.05.2012, 16:03 »

Tak nějak mne neustále chybí od těch co se jim stávající ochrana či norma nelíbí, jakýkoliv konstruktivní návrh jak to tedy dělat jinak, než prostě čekat a pak brečet a chtít po ostatních peníze. Má někdo nějaký návrh?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
novy1
« Odpověď #31 kdy: 01.05.2012, 16:44 »

Co by pro mě bylo nejlepší na tento výpočet?
Chtěl bych se ale k nějakému výsledku dopracovat.
Začnite riešiť jednoduchý príklad priamo pomocou súboru noriem EN 62305 a výsledky potom porovnajte s výpočtom niektorého programu.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 01.05.2012, 19:11 »

Tak nějak mne neustále chybí od těch co se jim stávající ochrana či norma nelíbí, jakýkoliv konstruktivní návrh jak to tedy dělat jinak, než prostě čekat a pak brečet a chtít po ostatních peníze. Má někdo nějaký návrh?

Já té ochraně podle norem celkem věřím, nechtěl jsem, ale říct nic jiného než, že tomu blesku to bude celkem jedno, podle jaké normy je proveden hromo(blesko)svod.

My té přírodě neporučíme, ani ji nezkrotíme. Můžeme se pouze snažit minimaliziovat případné škody způsobené přírodou (povodně, blesky...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #33 kdy: 01.05.2012, 19:23 »

Já té ochraně podle norem celkem věřím, ....
Jsem myslel jiné experty.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #34 kdy: 01.05.2012, 21:54 »

Přišel jsem na seminář a "hltal" jsem každou větu Milana Kauckýho...
Ale také jsem byl na "konkurenční akci",  kde jsem se dozvěděl, že když to (výpočet rizik) nevyjde, tady omezíme pobyt osob, tady omezíme dobu pobytu, tady upravíme sekce vedení,...

To jsou ti, co ze seriozní problematiky dělají frašku...
Když si dám "předsevzetí",  že tam budu mít LPS 3 a počítám to tak dlouho, s takovými úpravami, až se do toho vejdu, tak to asi "čůrám proti větru"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Vladimír Huba
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 02.05.2012, 01:32 »

Mne osobne nejde o konštruktívne návrhy. Len vyjadrujem svoj názor. Tak ako sa mi nepáčia mnohé zákony (určite aj mnohým z vás),  tak sa akosi neviem stotožniť so súborom 62 305.

Napríklad: súčasné poznatky ochrany pred účinkami blesku zvýšili bezpečnosť (oproti starej 34 1390) rádovo o niekoľko percent. Chvályhodné, no toto malo za následok niekoľkonásobn é navýšenie ceny za takúto ochranu (cca až 5-násobne). Je to primerané? Alebo si na našom strachu niekto plní vrecká?
Jasné, že ľudský život si zasluhuje maximálnu ochranu. Ale prečo je to pri bleskozvodoch až také dramatické?

Vysvetlím: V tlači prebehla správa, že na Slovensku zahynulo 20 ľudí na otravu kysličníkom uhoľnatým a to vinou nedokonalého spaľovania plynových spotrebičov. To je tiež vyhradené technické zariadenie. A ochrana pred takýmto zbytočným úmrtím je dostupná a celkom účinná. Ale nikto to nerieši, nikomu to nevadí a nikto nebije na poplach.
Ak sa na to pozriem z hľadiska pôsobenia prírodných živlov: Túto zimu zamrzlo v Čechách 56 ľudí (čerpám taktiež z tlače). Nestáli tieto životy za ochranu?  A pomoc je tiež veľmi jednoduchá a v žiadnom prípade nestojí toľko ako nový bleskozvod.

Ospravedlňujem sa za tieto neelektrické úvahy, ale potreboval som "pustiť ventil".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Ži a nechaj žiť
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.034 sekund, 22 dotazů.