Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Víte jak jsem se pobavil s chráničem v zásuvce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte jak jsem se pobavil s chráničem v zásuvce?  (Přečteno 5523 krát)
Alfonss
*
Offline Offline



« kdy: 16.04.2012, 14:37 »

Zapojil jsem zásuvkový chránič a pak jsem ho zkoušel.
Napřed fáze proti kostře rozvaděče přes žárovku.
BRNK a jistič byl venku.
Pak jsem vzal nulák ze zásuvky a zkusil ho zase přes žárovku na nějakou fázi z rozvaděče a BRNK, zase to chránič vyhodilo.
3tí pokus přímo do zásuvku chrániče jsem zapojil žárovku a bylo to dobré!
Svítilo to a nic se nestalo.
Takže jsem usoudil že je asi chránič špatný.
Pokusil jsem se zásuvku vydělat ale ouha.
Dráty byly nastrčené ve svorkách a nešly vytáhnout ven.
Ptal jsem se nejrůznějších odborníků jak se dráty vytáhnou.
Nikdo to nevěděl.
Dráty jsem uštípl, zásuvku vydělal a v leže na gauči jsem zkoušel dráty ze svorek vytáhnout.
Nešlo to!
Žádná dírečka na zatlačení nějakého nástroje na povolení drátu tam nebyla.
Věděl jsem že když dráty ze svorek vyrvu násilím že to zničím.
A tak jsem začal s dráty různě laborovat a za chvíli jsem na to přišel.
Drát se musí otočit o 90 stupňů a vyjede ven úplně lehce.
Byla to jakási francouzská zásuvka.
Pak jsem začal bádat ve schemtau a přišel jsem na to že je zásuvka dobrá.
Vyhodnocuje rozdíl proudu v obou vodičích, takže při zkoušení fáze v zásuvce musí chránič vypnout a jeví se jako špatný.
Dnes jsem přes můj chránič inženýr.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 16.04.2012, 15:41 »

A příště třeba pohádku o tom, jak auto nejelo na sladkou vodu se vzduchem, i když směs obsahovala stejné prvky (kyslík, vodík, uhlík a dusík) podobně jako benzín a vzduch...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jozef BABJAK
« Odpověď #2 kdy: 16.04.2012, 15:53 »

Takže jsem usoudil že je asi chránič špatný.

Prosím, pobavte nás ešte úvahou, ktorou ste k tomu prišiel, keď už to moderátori pustili do sekcie B.
Zaznamenáno
IM
« Odpověď #3 kdy: 16.04.2012, 15:55 »

Dnes jsem přes můj chránič inženýr.
Není nad vlastní zkušenost. Je však potřeba vyvarovat se podobných závěrů, jako když zkoušeli cvičenou blechu na povel "blecho skoč"
a postupně jí ubírali nohy. Když byla blecha bez noh, již neskočila. Závěr byl: " Když bleše utrhneme všechny nohy, blecha neslyší!"
 Smích
Zaznamenáno
Alfonss
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 16.04.2012, 17:13 »

Praxe vydá za hodiny teorie, pokud praxe člověka nezabije. Tuším že jsem se ptal i zde jak se ze svorek vytahují vodiče, ale nedozvěděl jsem se to. Všichni mě tvrdili, že se do dírky na svorce strčí nástroj, zatlačí se a vodič se uvolní. Jenže na mých svorkách žádné dírky nejsou!!  tanecek
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 16.04.2012, 17:27 »

Hele Alfonss, vy si z nás děláte zcela jistě prdel, že jo?!
Vyhodnocovat funkčnost chrániče pomocí žárovky, bádat nad tím, jak se ze zásuvky dají vyndat jádra vodičů a ve finále chcete, aby se vám zásuvka "vydělala". Já se asi podělám z vás.

Docela mi vadí, že toto jeden z moderátorů pustil do sekce B odborných diskusí. Já jakožto jeden z moderátorů bych toto nikdy neudělal. Věřím, že se někdo z kolegů pouze spletl.   zle
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 16.04.2012, 17:32 »

Zasa raz vlakno, u ktoreho mi nejak unika zmysel...
Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 16.04.2012, 18:02 »

Hele Alfonss, vy si z nás děláte zcela jistě prdel, že jo?!
Pavle, mám pocit, že Alfonss si z nás prdel nedělá.
Zrovna nedávno jsem byl u jednoho pána, který naléhavě volal SOS, že je po tmě. Příčinou byl centrální chránič s vadnou mechanikou. Povídám pánovi, že nový v autě nemám, zrovinka ne zcela běžná třístovka, a že zajedu pro nový.
Když jsem se vrátil, pán stál hrdě ve dveřích, se spokojeným úsměvem na tváři a že ten starý rozdělal a mechaniku opravil, prý už drží  Smích
V tu chvíli šli na mě mrákoty a přemítal jsem v duchu, jakou zvolit taktiku k osvětě. Od přednášky o neověřených parametrech až po instalaci nálepky "POZOR! NAPADENO KUTILEM!". Nakonec si nechal instalovat nový a starý stejně schoval pro strýčka příhodu  Škleb

Za více jak patnáctiletou praxi jsem se naučil dělit lidi do tří kategorií:
Méně schopní
Více schopní
Všeho schopní

Zkus to používat také a budeš v póóóóóóhoděééé éééééé  angel tanecek

Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Alfonss
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 16.04.2012, 18:39 »

Když jsem potřeboval poradit jak se vyndavá vodič ze zastrkovací svorky tak to nikdo nevěděl. Všichni plácali o tom, že se tam má strčit nástroj do dírky, že tam dírka musí být. NIKDO nevěděl, že se s vodišem MUSÍ otočit. Buď nevěděl, nebo neporadil.  Takže jsem v klidu a moderátorovi se nedivím.
Najděte někdo v diskuzích jak se vydělává vodič z nasunovací svorky. Čekám na vás. Ušetřete si výroky že je to samozřejmost.


MODERÁTOR: milý pane, o "vydělávání" tu na diskusích elektrika.cz tu opravdu nikdo nic nenajde.
                     O "vydělávání" jsou jistě nějaké jiné stránky nebo dokonce portály.
                     Ve spojení s elektrikou mě vůbec nenapadá, k čemu by se takové slovo dalo použít.
                     Navštívil jste odborný portál na veliké profesionální úrovni, kterou si léta budoval a
                     tak se prosím podle toho i chovejte.

                     S přáním hezkého zbytku dne, moderátor diskusního fóra Elektrika.cz
Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #9 kdy: 16.04.2012, 20:24 »

Najděte někdo v diskuzích jak se vydělává vodič z nasunovací svorky. Čekám na vás.

Abyste nemusel čekat, tak jsem si "vydyndal" možnost dát vyjímečně příspěvek po uzamknutí.
Kdybyste se zeptal zde na www.elektrika předem, tak bychom vás odkázali na příspěvek půl roku starý:
   
Téma: Jak z "nepáčkového" WAGA vytáhnout vodiče?
Dotaz: 11.07.2011:
V instalacni krabici jsou propojeny 4 jednofaz. kabely tremi 4 derovymi wago svorkami. Bude potreba pripojit jeste jeden kabel.
Jak se bezne vytahuji draty z nerozebirateln ych wagosvorek, aby je bylo mozne nahradit 5ti wago svorkami bez stipani dratu?

Odpověď: 11.07.2011  

Za stálého tahu vodičem otáčet, může se otáčet i cik-cak (vlevo, vpravo)

Vaše chyba, že jste se neptal zde, ale nějakých "plácačů",  co píchají vercajkem do dírek.

. . . Tuším že jsem se ptal i zde jak se ze svorek vytahují vodiče . . .
Tušíte špatně, 5 let zpátky jste se na nic takového neptal.

A můžeme to znovu zamknout, děkuji.
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.