Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Už jste slyšeli o produktu Zkoušečka zásuvek JRB?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Už jste slyšeli o produktu Zkoušečka zásuvek JRB?  (Přečteno 30483 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 07.04.2012, 16:30 »

Já také ne ! Zásuvky bez PE na kolíku jedou 20 let, pak se zapojí autom. pračka v koupelně a ona kope !Pak už volají elektrikáře a revizáka !Už mají strach ?!?!
Zkoušečkou nezjistí laik proč ?
Pánové, profesionálové, jak často kontrolujete zásuvky doma a řekněme u svých nejbližžších, kdypak naposled jste dotáhli Al vodiče, kdypak naposled tl.FI  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #19 kdy: 07.04.2012, 17:43 »

Pánové, profesionálové, jak často kontrolujete . .  kdypak naposled tl.FI  Úsměv
Já předevčírem, EON měl v Obřanech výluku a tak po zapnutí proběhl test (když už tedy vypadla nastavení některých spoptřebičů).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 07.04.2012, 18:08 »

Pánové, profesionálové, jak často kontrolujete zásuvky doma a řekněme u svých nejbližžších, kdypak naposled jste dotáhli Al vodiče, kdypak naposled tl.FI  Úsměv
FI sa mi podarilo "nahodne" otestovat nedavno, instalaciu doma mam v medi, ale u svojej drahej som dotahoval nedavno (po malom "zadymeni" jednej zasuvky)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 07.04.2012, 21:22 »

Je určena pro laiky - proč?
Až budou "studenti práv" potřebovat nějaké téma pro "domácí úkol",  mohli by se pokusit o nějaké právní posouzení kdo je a kdo není "laik",  jestli je možné, aby "laik" stisknul to "žluté tlačítko na chrániči",  když jako "laik" nemusí mít odbornost pro to, aby se správně zachoval ,když se po stisku tlačítka nic nestane´nebo naopak když po vypnutí chrániče nejde zapnout...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #22 kdy: 07.04.2012, 22:29 »

Nebylo by špatné vrýt si do paměti, že vždy u přechodu na zimní či letní čas se má vyzkoušet proudový chránič, což je alespoň 2x do roka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 08.04.2012, 11:20 »

Nebylo by špatné vrýt si do paměti, že vždy u přechodu na zimní či letní čas se má vyzkoušet proudový chránič, což je alespoň 2x do roka.
Obávám se, že většina národa má v ten okamžik spoustu práce sama se sebou (abych nepřišel o hodinu dřív, či pozdě) tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ondřej Tintěra
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 04.10.2022, 21:18 »

Sháním prosím tuto zkoušečku. Úsměv Kdyby jste někdo o nějaké zachovalé věděl, budu rád, když mi dáte vědět. Úsměv Děkuji.
https://www.tipa.eu/cz/tester-zasuvek-el-eurotester/d-131529/
Jen nevím, jak je to udělaný, aby to poznalo záměnu PE a N.


* 123.jpg (26.06 KB, 450x450 - prohlédnuto 106 krát.)

* 456.jpg (39.79 KB, 379x420 - prohlédnuto 93 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #25 kdy: 05.10.2022, 11:52 »

Trvalo mi asi 15 vteřin ten krám najít. Jste si jistý, že vám bude užitečný?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Ondřej Tintěra
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 05.10.2022, 18:47 »

Trvalo mi asi 15 vteřin ten krám najít. Jste si jistý, že vám bude užitečný?
vám to trvalo cca 15 vteřin? Já ho hledal snad hodinu. Úsměv
Jako že ho někde mají skladem? Nebo ho někdo inzeruje? mohu poprosit o odkaz? Děkuji.
Nejsem si jistý, jestli mi bude užitečný. A chci ho. Úsměv Budu rád, když mi naznačíte, proč je to krám a proč by mi neměl být užitečný.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Ševčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 05.10.2022, 21:04 »

Zde je odkaz: https://www.speedtech.cz/product/6044/tester-elektrickych-zasuvek-eurotester
Tady si můžete vybrat také: https://www.google.cz/search?q=Euro+Tester+z%C3%A1suvek&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi77djc4cn6AhUoR_EDHfHRAXwQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1242&bih=597&dpr=1.1
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ondřej Tintěra
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 05.10.2022, 21:26 »

Zřejmě si nerozumíme. Na vámi zaslaném odkazu není skladem. A jiný produkt, viz váš druhý odkaz, nechci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Ševčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 05.10.2022, 21:41 »

Tak to se moc omlouvám. V odkazu na druhém řádku mi to nabídlo, že SPEEDTECH má skladem a již na jejich stránkách jsem nezkontroloval . Odkaz: https://www.google.cz/search?q=tester+z%C3%A1suvek+el-eurotester&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiw2KeU6sn6AhXOuaQKHW92BccQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1242&bih=597&dpr=1.1
Tak ani TIPA CZ a SK tento produkt nemají v nabídce a již zmíněný SPEEDTECH také ne. Obávám se, že nebude sehnatelný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 17.10.2022, 19:55 »

...
Jen nevím, jak je to udělaný, aby to poznalo záměnu PE a N.

Pokud je to za chráničem, poznalo by se to při testu chrániče.
Ale myslím, že by k testu nedošlo, protože by zásuvka byla nepoužitelná pro normální spotřebič

V rozvodech TN bez chrániče jsou N a PE 2 srovnatelné vodiče, které se liší především barvou izolace a to se nenaměří
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 18.10.2022, 15:05 »



V rozvodech TN bez chrániče jsou N a PE 2 srovnatelné vodiče, které se liší především barvou izolace a to se nenaměří

A v rozvodech TN-C je PE a N pouze jeden vodič PEN a tím pádem to nezjistí vzájemné přehození vodičů a fázi na kolíku zásuvek a krytech spotřebičů - nejnebezpečněj ší závada, jaká může vzniknout.

 Proto je to nebezpečný krám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak opravit SN1 případně sehnat náhradní díly?
 O jaké jde napětí, pokud se mi slabě rozsvítí doutnavka na zkoušečce?
 Kterou zkoušečku doporučíte na běžné instalace?
 Na jakém principu pracují zkoušečky pro určení sledu fází?
 Ma niekto skusenosty s skusackou UT 15 C?
 Jaký typ zkoušečky doporučíte Ježíškovi aby koupil mému příteli?
 Vzpomínáte si ještě na naši legendární SN1?
 Vzpomínáte si ještě na naši legendární QU130?
 Úprava nové zkoušečky elektrotechnikem v praxi!
 ELECO: Katalog nejen signalizačních prvků
 Čím prozváníte obvody vy?
 Proč se mi zkoušečka v zásuvce úplně roztavila?
 Jakou zkoušečku napětí do limitu 1000Kč doporučíte?
 Používáte také zkoušečky ELECO?
 Kde mohu použít zkoušečku ZN-4?
 Kontrolní vidlice zapojení zásuvky
 Zkoušečky napětí nad 1kV kapacitního typu musí být pravidelně udržovány a zkoušeny. V jakých termíne
 Dělali jste někdy reverse engineering zkoušečky napětí SN-02 ?
 Ktory bezkontaktny detektor AC napatia je spolahlivy?
 Zažili jste úraz v souvisosti se zkoušečkou Z10?
 Jak opravit nefungující zkoušečku?
 Bezdotykový indikátor vysokého napětí HSA 205 zachraňuje hasiče!
 Necháváte si provádět revizi nebo děláte revize i na zkoušečkách napětí?
 DEHN log#24: Bezdotykový indikátor vysokého napětí HSA 205
 Fluke T6 s technologií FieldSense umožňují elektrikářům měřit napětí a proud bez nutnosti měřicích kabelů!
 Nevíte o nějaké kvalitní zkoušečce napětí?
 Kde sehnat doutnavku do zkoušečky ZN1?
 Existuje zkousecka poradi zil jako u ethernet kabelu ale pro vetsi pocet zil?
 Setkali jste se někdy se zkoušečkou vzor Trubač?
 V kterém roce se vyráběla VADASKA?
 Jak se líbí nová zkoušečka BEHA AMPROBE 2100-Delta?
 Lze vadasku plně nahradit multimetrem a fázovkou?
 Co mnou protéká za proud, když se rozsvítí doutnavka fázovky?
 Jakým způsobem identifikovat fázový vodič pomocí zkoušečky T6-600?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 22 dotazů.