Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Čo spravíte, keď sa bude blížiť veľká geomagnetická búrka?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Čo spravíte, keď sa bude blížiť veľká geomagnetická búrka?  (Přečteno 27252 krát)
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 09.03.2012, 14:35 »

V správach hovorili, že dopad slnečnej erupcie na Zem bol vraj včera menší ako sa očakávalo.

Keby nám Slnko nadelilo extra silnú dávku nabitých častíc, máme vraj od varovania z družíc niekoľko hodín na prípravu. Čo spravíte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 09.03.2012, 23:32 »

No, velmi zajímavá otázka. Přemýšlím, zda by pomohlo všechnu elektroniku, paměťová média apod. uzavřít do kovových krabic, nejlépe "utěsněných" (myšleno elektricky).
Ale pokud mají lítat nabité částice, tak mě napadá, že bych se měl asi někam dobře schovat taky já.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 10.03.2012, 07:57 »

Přemýšlím, zda by pomohlo všechnu elektroniku, paměťová média apod. uzavřít do kovových krabic, nejlépe "utěsněných" (myšleno elektricky).
Ale pokud mají lítat nabité částice, tak mě napadá, že bych se měl asi někam dobře schovat taky já.

Viem o tom málo. S istotou len to, že na dlhých vedeniach sa budú indukovať veľmi nebezpečné prúdy a napätia. Zato otázok mám plno. Bude stačiť odpojiť hlavný istič? 3 mm medzi kontaktami pomôže? Čo je to vlastne dlhé vedenie? 40-metrová domová prípojka od plota je už dlhá? atď. atď.

Zrejme nič nepokazí povyťahovať všetky zástrčky.

Treba elektricky tieniť elektroniku? Jedna objemná krabica je napr. rúra v kuchyni. Alebo zabaliť do alobalu?

Budú dokonca lietať nabité častice až na Zem a náhodne preklápať bity v DRAM-kách? Nulovať náboje vo flashkách  Šok?

A zaujímavá otázka na záver. Ako spoznám, že je koniec? Rádio, TV a Internet vraj funkčné nebudú.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #3 kdy: 10.03.2012, 08:29 »

Honem rychle dokoupím naftu.
80kVA dieselcentrála je z roku 1960, takže žádný polovodič, stačí přepnout do režimu "Auto" a jedem...
Pistolovou páječku mám a elektronek ve sbírce je také dost. Jen bych si trochu oprášil znalosti z mládí.
Magnetofon SONET DUO má v sobě jedinou diodu - tuším k magickému oku, takže i ABBA. která je na páscích po otci nahraná by šla poslouchat...
Anténní stožár stále stojí, takže ubastlit vysílač na středních vlnách by byla zábava na dlouhé zimní večery...
Stařičká krystalka by šla z výstavky ven a sloužila by jako kontrolní odposlech.
Takže jen na kole dojet do práce, nastartovat traktor (ještě starý mechanický poctivec) a převést rodinu ...
Dřeva máme dost a vlastní vrt na vodu také.

Jen asi diskuse na elektrice by mi chyběly ...

A server s daty? O ta jsem letos již přišel, hodinu poté i o kontakty z mobilu, takže jsem zvyklý ... Mrknutí 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 10.03.2012, 08:44 »

No, velmi zajímavá otázka. Přemýšlím, zda by pomohlo všechnu elektroniku, paměťová média apod. uzavřít do kovových krabic, nejlépe "utěsněných" (myšleno elektricky).
Ale pokud mají lítat nabité částice, tak mě napadá, že bych se měl asi někam dobře schovat taky já.


Pokud by opravdu doslo ke slunecni erupci, po ktere nam tady budou litat nabite castice schopne odpalit flashku, HDD, nebo digitalni fotoaparat, tak nefunkcni internet, nebo poskozena elektronika bude tim NEJMENSIM problemem lidstva. Vetsi problem bude predstavovat usmazeni poloviny planety...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 10.03.2012, 09:37 »

Já bych šel rychle na pívo, z hospody se tyto problémy jeví ne tak akutní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 10.03.2012, 10:18 »

Já bych šel rychle na pívo, z hospody se tyto problémy jeví ne tak akutní.
Máš pravdu.
Já se přidám.
O některých problémech bych asi nevěděl, kdyby mi je médie nepřipomínala. A občas mi zatají něco z toho, co mě zajímá!
Není to nějaká "strategie",  že se vážnost jedné informace potlačí tím, že je udělá "bublina" z úplně jiné informace?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
SMILEK
« Odpověď #7 kdy: 10.03.2012, 12:16 »

To je zase předpovězen nějaký další konec světa?  Šok

Čo spravíte, keď sa bude blížiť...
Budu se těšit, aby byla co nejsilnější,  protože jen tak se možná dočkám krásné polární záře i v našich zeměpisných šířkách.  Mrknutí
Erupce třídy tuším X5 už tu byly mnohokrát, s efektem v ČR naposledy cca před šesti lety. Planeta se nezhroutila. Ano, v Quebecu odešlo staré Vvn trafo a v českých zemích bylo pár barevných fleků na obloze, toť vše. Jistě,  na vedení v délkách stovek a tisíců km tato bouře vliv mít bude. Ale že by se mazaly flash disky, to naše pozemské železné dynamo nedovolí.
Jo takhle kdyby bouchla nějaká supernovička, vzdálená tak do 30 světelných let (Slunce je od nás 8 minut),  to by byla planetární sterilizace lidstva Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 10.03.2012, 12:19 »

Já bych šel rychle na pívo, z hospody se tyto problémy jeví ne tak akutní.

 Palec vzhůru první správná odpověď v tomto vláknu  tanecek
Vezmeš mě Milane sebou?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #9 kdy: 10.03.2012, 12:25 »

Asi nic, poslední dobou jsou mé hlavní starosti jídlo, neb žeru jako mlejn Škleb.
Jinak mi tyhle otázky připadají zbytečné, protože jsou věci které neovlivním. Přirovnal bych to asi k tomu, když jsem zhlédl dokument o tom, že asi za pět miliard let slunce začne růst a pohltí naši zemičku. O několik let jsem četl zprávu, že se tato událost může udát již za jednu miliardu let. Tím mě hrozně naštvali, protože jsem měl na ty další čtyři miliardy let naplánováno tolik věcí, že nevím jak to mám stihnout jen za jednu miliardu let. Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 10.03.2012, 12:42 »

Já bych šel rychle na pívo, z hospody se tyto problémy jeví ne tak akutní.
Dobre pivko, cigaretka.. a moze prist aj geomagneticka burka...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #11 kdy: 10.03.2012, 12:48 »

Jednalo by se jistě o návrat na stromy, a tak bych se rychle po nějakém poohlédnul.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #12 kdy: 10.03.2012, 13:08 »

Mám doma slunečník potažený Al fólií (s obrázkama). Možná by to pomohlo, ne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 10.03.2012, 13:13 »

Vytáhu kompas, zkontroluju, zda stále funguje geomagnetické pole země a pak si uvařím kávu a pustím se do práce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 10.03.2012, 13:27 »

Já bych šel rychle na pívo, z hospody se tyto problémy jeví ne tak akutní.

Já bych se s dovolením přidal. Přinejhorším pumpičku sebou, aby šel natlakovat sud.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 11.03.2012, 00:00 »

Já bych se s dovolením přidal. Přinejhorším pumpičku sebou, aby šel natlakovat sud.  angel
Na pívo se jde 7.5. do pivovaru Kácov na Sázavě, myslím, že trocha romantiky protékající Sázavou a cena píva 12kč nikoho nemůže nechat chladným.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 11.03.2012, 00:47 »

Šííííš něco jsem přehlédl?
Na pívo se jde 7.5. do pivovaru Kácov na Sázavě, myslím, že trocha romantiky protékající Sázavou a cena píva 12kč nikoho nemůže nechat chladným.
To je prosím, jaká akce a podrobnosti by nebyli?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 11.03.2012, 09:10 »

Zaujali mě v tomto vláknu dvě informace:

1/ před energetickou sprškou ze slunce by nás měly varovat družice (které budou první na ráně bez ochrany geomag pole zamě) a to několik hodin dopředu (když částice pohybující se rychlostí světla k nám dorazí za 8 minut)

2/ jak je to s tou návštěvou pivovaru v Kácově??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je povinnost ochránit před bleskem pouze budovu, nebo je též nutno chránit uživatele parkoviště?
 Tip na www o EMC...
 Kam uzemnit přepěťové ochrany?
 Potřebuji akreditaci pokud chci provádět měření EMC?
 Jak správně vyřešit ochranu proti přepětí v objektu s temperováním okapů?
 Kolik použít přepěťových ochran na venkovní motory?
 Je elektrické pole v místnosti od nové elektroinstalace příliš silné?
 Aký druh/typ prepäťovej ochrany použiť k motoru čerpadla?
 Máte již svůj Bulletin DEHN+SOEHNE 2011?
 DEHN: Nový katalog DEHN + SÖHNE 2011
 Aká je účinnosť ochrany proti priamemu zásahu bleskom?
 Jak pohlížet na rozvaděče a instalace pohledem EMC
 Seminář: Praktické zkušenosti soudních znalců při řešení soudních sporů v ČR a SK
 DEHN + SÖHNE: Ochrana rodinného domu před bleskem a přepětím
 Jak správně připojit klimatizaci vzhledem k citlivým spotřebičům v okolí?
 Jaké nebezpečí asi při bouřce přinášejí přístroje, které obsahují obrazovku?
 Jak hodnotíte Aplikační příručku EMC od Schneideru vy?
 Projektování a montáž pro ochranu před bleskem ...
 Pozvánka na 4. seminář "Rozbor mimořádných událostí z pohledu soudních znalců"
 Elektromagnetická kompatibilita a inteligentní domy
 Ochrana před bleskem prostor staveb s nebezpečím výbuchu
  Základní ochranná opatření proti LEMP
  Jakým způsobem se stanovuje EMC odolnost transformátoru?
 Edmund Pantůček o EMC a reálných rizicích
 Jak správně uzemnit přepěťovou ochranu?
 LAPP: Novinka SKINTOP BRUSH ADD-ON 24
 Ochrana proti přepětí a jištění LED osvětlení a LED světelných zdrojů
 Jak chránit motor a elektroniku rotačního polohovadla před svařovacímu proudem?
 eDEHN#43: Faradayova klec snadno a rychle
 Jak řešíte EMC v případě vedení v drátěném kanálu?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.069 sekund, 22 dotazů.