Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Znáte někdo definici elektrického úrazu ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Znáte někdo definici elektrického úrazu ?  (Přečteno 52820 krát)
Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 13.03.2012, 14:19 »

Ten svod se mi jeví skoro zbytečný - blesk sjede po těch okapech a kdyby se dole uzemnily, kuřák na balkóně rozdíl ani nepozná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #37 kdy: 13.03.2012, 17:48 »

Ten svod se mi jeví skoro zbytečný - blesk sjede po těch okapech a kdyby se dole uzemnily, kuřák na balkóně rozdíl ani nepozná.

A vy víte, jak jsou jednotlivé části potrubí vzájemně spojeny?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 13.03.2012, 19:03 »

A vy víte, jak jsou jednotlivé části potrubí vzájemně spojeny?

To nevím, na obrázku to vidět není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #39 kdy: 13.03.2012, 19:07 »

To nevím, na obrázku to vidět není.

Já jen, že jste byl s problémem celkem rychle hotový. Uzemnit okapové svody, zrušit lano..........
Chápete, že vás může každý moula vzít za slovo a takto to pak aplikovat při provádění svého řemesla?
Ach jo  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #40 kdy: 13.03.2012, 19:51 »

Myslím, že projektant, který nerozumí projektování mostu je šťastný člověk, protože neví, kde udělal chyby a kolik jich je. Ale jenom do chvíle, než ten most spadne...

Projektování je odborná činnost a ten, kdo se jím zabývá, by měl být dostatečně obeznámen s tím, za co odpovídá. Akorát je to v praxi často naopak...

Jo, praxe je často o tom mít práci, nikoli odborně odvést práci.
Nosnost mostu lze dost přesně spočítat, hromosvod je proti tomu tak trochu sázka do loterie i když s velkou pravděpodobnos tí.

Rozdíl mezi projektantem mostu a projektantem hromosvodu je ovšem ve využití díla. Most bude pravděpodobně využíván ke svému účelu prakticky denně a některé nepřetržitě. Hromosvod naopak za svůj život s velkou pravděpodobnos tí blesk nepotká, takže do mostu se pustí jen projektant který ví co dělá, do hromosvodu i ten který tak moc netuší protože riziko je výrazně nižší.

Pokud máte informaci o tom, že projektanti mostů jsou na tom podobně, jako projektanti hromosvodů, tak si ji prosím vás nechte pro sebe, bál bych se jezdit po mostech.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #41 kdy: 14.03.2012, 06:26 »

Pomocí těchto čísel, která jsou odhadnuta špičkovými odborníky ...
Vlastní projektování je poté snad lahůdkou s využitím jasných čísel i materiálů.

Můžete popsat stručně v čem spočívá špičkovost odborníka při vymýšlení ničím nepodložených čísel ?

Já bych to spíše nazval hádáním z karet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #42 kdy: 14.03.2012, 07:34 »

Můžete popsat stručně v čem spočívá špičkovost odborníka při vymýšlení ničím nepodložených čísel ?

Já bych to spíše nazval hádáním z karet.



 Smích Smích Smích Smích Smích Smích Smích Smích Smích Smích Smích Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
H
« Odpověď #43 kdy: 14.03.2012, 08:04 »

Pomocí těchto čísel, která jsou odhadnuta špičkovými odborníky na problematiku počítáte riziko, které vám řekne, zda vůbec a jakou ochranou třídu potřebujete.
To je trochu nesmysl ... to zda ochranu potřebuji nebo ne mi říká vyhláška, viz 268/2009 Sb.,  ne změť čísel z normy, i kdyby připravená tím největším odborníkem z největších. Vyhláška je nadřazená normě. Tato čísla mi akorát mohou pomoci určit jakou ochranu mám použít ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 14.03.2012, 09:00 »

To je trochu nesmysl ... to zda ochranu potřebuji nebo ne mi říká vyhláška, viz 268/2009 Sb.,  ne změť čísel z normy, i kdyby připravená tím největším odborníkem z největších. Vyhláška je nadřazená normě. Tato čísla mi akorát mohou pomoci určit jakou ochranu mám použít ...

Chcete tím říci, že ta čísla, kteří si jiní vymýšlejí, Vy najdete ve Vyhlášce č. 268/2009 Sb. ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
H
« Odpověď #45 kdy: 14.03.2012, 10:10 »

Vy něco takového v mém příspěvku čtete?  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #46 kdy: 14.03.2012, 10:41 »

Vy něco takového v mém příspěvku čtete?

Ne, nečtu. Šlo jen o doplňující, kontrolní otázku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
H
« Odpověď #47 kdy: 14.03.2012, 10:56 »

Chcete tím říci, že ta čísla, kteří si jiní vymýšlejí, Vy najdete ve Vyhlášce č. 268/2009 Sb. ?
Ne, žádná čísla k výpočtu rizika ve zmíněné vyhlášce nenajdu.
Ale najdu tam požadavky kdy a která stavba musí mít ochranu před bleskem bez ohledu na to, co říká výpočet rizika.
Jasnější?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 14.03.2012, 12:57 »

Ne, žádná čísla k výpočtu rizika ve zmíněné vyhlášce nenajdu.
Ale najdu tam požadavky kdy a která stavba musí mít ochranu před bleskem bez ohledu na to, co říká výpočet rizika.
Jasnější?

Nyní to je jasnější.
V normě tedy vypočteme, zda ochranu LPS potřebujeme nebo ne - zatímco ve vyhlášce naopak zjistíme, že ji musíme mít bez ohledu na to, zda ji podle normy vůbec potřebujeme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #49 kdy: 14.03.2012, 14:18 »

To je trochu nesmysl ... to zda ochranu potřebuji nebo ne mi říká vyhláška, viz 268/2009 Sb.,  ne změť čísel z normy, i kdyby připravená tím největším odborníkem z největších. Vyhláška je nadřazená normě. Tato čísla mi akorát mohou pomoci určit jakou ochranu mám použít ...
Proboha, ochrana před bleskem se nesestává pouze z hromosvodu, ale také pospojování, svodičů atd. a jedním, či kombinací těchto opatření se musím vlézt do vypočteného rizika.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #50 kdy: 14.03.2012, 14:48 »

Nyní to je jasnější.
V normě tedy vypočteme, zda ochranu LPS potřebujeme nebo ne - zatímco ve vyhlášce naopak zjistíme, že ji musíme mít bez ohledu na to, zda ji podle normy vůbec potřebujeme.
Jakmile začnu počítat, že mám stavbu, objekt, který má "alespoň nějakou cenu",  jak by mi mohlo vyjít, že nepotřebuji žádnou ochranu?
Předpokládám, že se vyhláška týká objektů a staveb, které mají nějakou hodnotu, cenu,... Asi bych s vyhláškou neargumentoval u ruiny, která nemá ani cenu "šrotu",  není v blízkosti něčeho, na co by se zásah mohl přenést...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #51 kdy: 14.03.2012, 15:04 »

Proboha, ochrana před bleskem se nesestává pouze z hromosvodu, ale také pospojování, svodičů atd. a jedním, či kombinací těchto opatření se musím vlézt do vypočteného rizika.

Prostě a jednoduše.
Vždy jsem schopný odevzdat protokol určení rizik, podle kterého bude jasné, že hromosvod prostě ANO. Jak jednoduché, jak prosté.  tanecek
Pak nevím o čem je tu celou dobu řeč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #52 kdy: 14.03.2012, 20:03 »

Můžete popsat stručně v čem spočívá špičkovost odborníka při vymýšlení ničím nepodložených čísel ?

Já bych to spíše nazval hádáním z karet.

Babička mě učila, že odborníka poznám dle toho, že nebude mít hloupé otázky, moudrá to žena Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #53 kdy: 14.03.2012, 20:13 »

To je trochu nesmysl ... to zda ochranu potřebuji nebo ne mi říká vyhláška, viz 268/2009 Sb.,  ne změť čísel z normy, i kdyby připravená tím největším odborníkem z největších. Vyhláška je nadřazená normě. Tato čísla mi akorát mohou pomoci určit jakou ochranu mám použít ...

Osobně jsem přesvědčen, že to kolega Hlavatý napsal více než srozumitelně.

Pak jsem také přesvědčen o tom, že některé diskuse prostě nemají cenu. Jak kdysi psal Milan Karvánek- Obě strany zůstávají zakopány na svých pozicích. Myslím, že pány Macka a Ratiborského prostě nikdo nedokáže přesvědčit o tom, že doba pokročila a prostá 34 1390tka už nedosahovala potřebných technických řešení, navíc když nebrala v úvahu vnitřní ochranu objektů. Je to dáno jak novými technickými poznatky a technologiemi, tak hodnotami které chráníme.


Asi bych tuto diskusi, která se opět stočila jinam, doporučil ukončit.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: 1 2 [3] 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Existuje statistika úrazovosti v souvislosti s nasazováním proudových chráničů?
 Způsobil vám někdy elektrický proud úraz?
 Má při úrazu elektrickým proudem vliv v jaké fázi sinusovky se dotyčný dotkne?
 Myslíte si, že si z těchto úrazů vezmou zedníci nějaké ponaučení?
 Způsobí i proud, který neprochází přes srdce fibrilaci?
 Při úrazu el. proudem se projevují více odpor nebo kapacita podrážky bot?
 Víte přesně co se děje ve vašem těle při průchodu elektrického proudu?
 Kdy sepisuje zaměstnavatel záznam o úrazu?
 Máte představu o počtech smrtelných úrazů způsobených elektřinou?
 Smrtelný úraz v blízkosti vrchního vedení vn
 Smrtelný úraz při práci kvalifikovaných pracovníků na vn
 Úraz při zásahu nekvalifikovaných pracovníků na vn
 V Česku se denně zraní v práci přes sto lidí
 Jak často si beznapěťový stav zařízení ověřujete vy?
 Co si myslíte o smrti zaviněné špatnou instalací zásuvky vy?
 Smrtelný úraz při práci na zařízení elektrické trakce
 Smrtelný úraz při práci na vrchním venkovním vedení nn
 Zasažení elektrickým proudem z trolejí s následkem smrti
 Kdy je nutné sepsat záznam o úrazu v případě zasažení elektrickým proudem
 Myslíte si, že se dalo zabránit úmrtí pracovníka v míchárně barev?
 HROBAŘ: Úraz zaviněný rozrušením
 HROBAŘ: Úraz závozníka
 #EH: Elektrický úraz pohledem roku 1950
 V roce 2017 bylo v ČR rekordně nejméně smrtelných úrazů!
 Myslíte, že jsou rozbory pracovních úrazů užitečné?
 Co dělat, když ti někdo podkopne žebřík?
 Máte přehled o pracovních úrazech za období roku 2023?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 23 dotazů.