Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Těšíte se na průkaz bezpečnosti?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Těšíte se na průkaz bezpečnosti?  (Přečteno 59199 krát)
raj
« Odpověď #54 kdy: 28.02.2012, 15:49 »

Uvědomme si, že návrh, kol. Dobiáše, je pouze jedním z mnoha návrhů,  které se u úředníků sešli. Není potřeba ho hned pranýřovat. Na rozdíl od mnoha jiných, se tím alespoň netají.
Já nevím ... Nerozhodný
Jediné,  co tento návrh způsobil je, že se jeho předkladatelé v očích odborné veřejnosti ztrapnili. (a to už nemluvím o tom, že to předložili, nebo chtějí předložit státní správě ...)
Na eliminaci takovýchto názorů stačí použít základní životní funkci - selský rozum.
Je jistě líbivé vykřikovat hesla typu "padesátka je přežitá,  zrušme ji..." a plácat se při tom navzájem po ramenou (protože tuto skupinu z okolí po ramenou rozhodně nikdo plácat nebude).
Ale co bude dál? Domýšlí to vůbec někdo?
Je to stejné,  jako s revolucí. V loňském roce jsme jich ze zpráv pozorovali víc než dost.
A jaký je výsledek dnes?
Ještě vetší chaos a zmatek. Lidé se kterými jsem o tom mluvil mi smutně odpovídali - no... zbyla nám jen ta revoluce ... nevíme, co dál...

Naštěstí podobné revoluční názory u nás nemají šanci projít - a to dík jednoduché věci - legislativnímu procesu.
Zákony a vyhlášky jsou  provázané,  že zrušení jednoho by znamenalo novelizovat mnoho jiných, což vzhledem k výkonu státní správy u nás není možné.
Stát má dnes jiné starosti, než realizovat nějakou revoluci v elektrotechnic e či "reset".
A proto nám asi ještě dlouho zůstane stará dobrá "padesátka"...
... nicméně i drobné změny mohou natropit hodně zla ...

A proto - dokud budu mít klid na práci a nikdo mne nebude "prudit" podobnými nesmysly, zůstane vše tak, jak má být.
A pokud to tak nebude,  nezbude mi nic jiného, než se do věcí aktivně vložit.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #55 kdy: 28.02.2012, 16:27 »

Já nevím ... Nerozhodný
Jediné, co tento návrh způsobil je, že se jeho předkladatelé v očích odborné veřejnosti ztrapnili. (a to už nemluvím o tom, že to předložili, nebo chtějí předložit státní správě ...)
Na eliminaci takovýchto názorů stačí použít základní životní funkci - selský rozum.
Je jistě líbivé vykřikovat hesla typu "padesátka je přežitá, zrušme ji..." a plácat se při tom navzájem po ramenou (protože tuto skupinu z okolí po ramenou rozhodně nikdo plácat nebude).
Ale co bude dál? Domýšlí to vůbec někdo?
Je to stejné, jako s revolucí. V loňském roce jsme jich ze zpráv pozorovali víc než dost.
A jaký je výsledek dnes?
Ještě vetší chaos a zmatek. Lidé se kterými jsem o tom mluvil mi smutně odpovídali - no... zbyla nám jen ta revoluce ... nevíme, co dál...

Naštěstí podobné revoluční názory u nás nemají šanci projít - a to dík jednoduché věci - legislativnímu procesu.
Zákony a vyhlášky jsou  provázané, že zrušení jednoho by znamenalo novelizovat mnoho jiných, což vzhledem k výkonu státní správy u nás není možné.
Stát má dnes jiné starosti, než realizovat nějakou revoluci v elektrotechnic e či "reset".
A proto nám asi ještě dlouho zůstane stará dobrá "padesátka"...
... nicméně i drobné změny mohou natropit hodně zla ...

A proto - dokud budu mít klid na práci a nikdo mne nebude "prudit" podobnými nesmysly, zůstane vše tak, jak má být.
A pokud to tak nebude,  nezbude mi nic jiného, než se do věcí aktivně vložit.


Naprosto souhlasím, ten návrh se mě zdá jako kdybych chtěl, aby měl každý vodič mimo svého normálního barevného značení třpiyku, aby byl vidět v noci,.

P.S. Sháním dobrovolníky, kteří do toho půjdou se mnou, heslo je třpytkám (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #56 kdy: 28.02.2012, 17:13 »

Vážení kolegové dnešní nastartované změny dle mého soudu může změnit jen zněna ministra či pád vlády.... Což mimochodem vždy bylo koncem všech dosud podaných návrhů na změnu elektro legislativy.
A musím souhlasit s kolegou Rajmontem, že zrušením 50 by se nic nevyřešilo.
Já předpokládám změnu kompletní legislativy elektro... A na to se ČES intenzivně  připravuje.
A v této diskuzi je nová 50 docela zásadní vedle změny získání kvalifikace, její udržení či efektivnost státního dozoru...
V nove 50 já, ale osbně dramatické změny nevidím možné, alespoň ve stupních odborné kvalifikace. K diskuzi je pouze nabytí a udržení kvalifikace a kdo a za jakých podmínek bude vzdělávat a zkoušet. My s pochopitelných důvodů preferujem duální systém s rozdílným režimem pro  členy svazů a pro nezařazenou veřejnost. Pro uklidnění: systém pro veřejnost by byl podobný dnešní zkutečnosti...
Dlouhodobě navrhujeme některé zahraniční vzory (známé např.. z Francie...)
Někteří si ztěžují ,  že neznají ČES. Nevím. Ale našimi členy se začínají stávat  dokonce i první elektro výrobci z ČR a o spolupráci nás žádají i zahraniční veletrhy . viz naše stránky....
                                                                                                               angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #57 kdy: 28.02.2012, 17:49 »

No paráda, takže už se zase budeme dělit na zařazené a nezařazené. Budeme si říkat svazáci a ti, kteří se odmítnou zařadit do stáda a budou znevýhodněni. Máte pravdu, ty důvody jsou velmi pochopitelné.. .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #58 kdy: 28.02.2012, 18:07 »

. . . už se zase budeme dělit na zařazené a nezařazené. . . .
Jan Neruda: Kdo chvíli stál, již stojí opodál
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
raj
« Odpověď #59 kdy: 28.02.2012, 18:09 »

My s pochopitelných důvodů preferujem duální systém s rozdílným režimem pro  členy svazů a pro nezařazenou veřejnost.                                                                                                           
ajoooo To snad není možný!

Nevíte-li jak dál, začněte reorganizovat. (Vasil Biĺak, 1988)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #60 kdy: 28.02.2012, 18:14 »

Citace
Dlouhodobě navrhujeme některé zahraniční vzory (známé např.. z Francie...)

Vždy měla česká (československá) republika daleko lepší organizaci elektro jako třeba Francie !!
To půjdeme zpět ?? Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #61 kdy: 28.02.2012, 18:29 »

...Já předpokládám změnu kompletní legislativy elektro... A na to se ČES intenzivně  připravuje...
Nemyslím, že je nutné dělat nějakou vadaskovou revoluci. Legislativa existuje v dostatečné šíři. Stačilo by, kdyby byla dodržována a ten kdo ji vydal - stát - / kdo to dnes vlastně je? / její plnění dostatečně kontroloval. Dnes může každý lobotomik Smích založit sro nebo živnost. Potřebné papíry si sežene nebo si zaplatí bílého koníka a může začít dělat byznys. Nejlépe za společné peníze nebo za peníze bytuchtivých lidí kteří si myslí, že za své peníze dostanou 1A kvalitu. Spoustě věcí nerozumí nebo ani nechce rozumět. Nevědomost je sladká.
Nové stavby kolauduje stavební úřad. Je to státní orgán, který má obrovské pravomoci. Pokud tam nebudou lidé, kteří budou problematice staveb rozumět od základů po střechu, včetně všech řemesel, tak to bude pořád stejné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #62 kdy: 28.02.2012, 18:54 »

Někteří si ztěžují ,  že neznají ČES. Nevím. Ale našimi členy se začínají stávat  dokonce i první elektro výrobci z ČR a o spolupráci nás žádají i zahraniční veletrhy ...
  
    Český elektro svaz o.s.
"Elektrotechnic ké společenstvo" s progresivním
programem a atraktivními členskými výhodami.
                                                                                                     
Co jsou to "atraktivní členské výhody"?

Jako volné společenství osob, zabývajících se prací ve stejném oboru, moc možností na nějaké členské výhody asi spolek mít nemůže.
Nabízí se tedy myšlenka, že kdo bude členem a pomůže spolku k nějakému výhodnějšímu postavení proti jiným spolkům, cechům, dostane za to nějaké nestandartní výhody, které se dají prosadit nějakým trikem v zákonech.
To by ale mohlo být prezentováno jako jistá forma KORUPCE a protekce a proti tomu snad tahle vláda (a nejen ta) bojuje!
A taky to zavání tím, co už tu jednou bylo a řekli jsme tomu DOST - teoreticky jsme si byli všichni rovni, ale ti, co měli legitimaci správné strany, si "byli rovnější"!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #63 kdy: 28.02.2012, 19:05 »

Nové stavby kolauduje stavební úřad. Je to státní orgán, který má obrovské pravomoci. Pokud tam nebudou lidé, kteří budou problematice staveb rozumět od základů po střechu, včetně všech řemesel, tak to bude pořád stejné.
Dokud nebudou rychle fungovat soudy, je jakýkoliv systém na nic.
Palec vzhůru Jinak je to o ničem.

Když jsme u těch citátů  Škleb  Palec vzhůru tak:

"V nejzkaženějším státě je nejvíce zákonů".
[Gaius Cornelius] (Věděli to už ve starém Římě)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #64 kdy: 28.02.2012, 19:46 »

ajoooo To snad není možný!

Nevíte-li jak dál, začněte reorganizovat. (Vasil Biĺak, 1988)


Ano poprvé s kolegou Razmahelem nemohu nikterak polemizovat. Já v partaji nikdy nebyl....

K ostatním názorům. Ano máte pravdu, že v předpisech a úrovní legislativy jsme nerměli prakticky v Evropě konkurenta. Některé ČSN dodnes není možné zrušit - Evropa nemá odpovídající alternativu.

Ale současnost víážení je - a výše to správně zmiňujete poněkud jiná...

A co se týká benefitů ČES pane kolego Schwarci, velmi se mýlíte. Jsou srovnatelné s benefity centrálních elektro svazů Evropy /atraktivní slevy na osobní a dodávková vozidla;  slevy na měřící přístroje, slevy na pojištění odpovědnosti za výkon profese,  máme vlastní velkoobchod  jističů;  členové se mohou účastnirt společných větších montáží. atd atd.

Máme nesledovanější stránky z elektrosvazů působících v ČR a jsme zapojeni do mnoha projektů.  Např. máme unikátní denně aktualizovanou nabídku pracovních míst v elektrotechnic e. Připraveno exluzivně se zahraničním partnerem....
                                                      
                                                                                                                   angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #65 kdy: 28.02.2012, 19:57 »

Pane Valento, Vaše snaha popularizovat váš svaz je jistě chválihodná, prošel jsem Vaše stránky a pozastavil jsem se u doporučení "jak ušetřit elektřinu" - nabádáte k nasazování LED žárovek, tomu nerozumím, víte kolik je nákupní cena náhrady za 60W klasičku?

Ano pojdme se třebas hádat a přít coby elektrikáři (dva boxeři stejné váhy),  ale takto mást na Vašich stránkách veřejnost mě přijde trapné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #66 kdy: 28.02.2012, 20:10 »

Pane kolego hluboce se mýlíte. Přečtěte si dotaz kolegy Schwarce - já mu jen odpovídám...  

Ale diskuze je o průkazu bezpečnosti potažmo nové legislativě. nemíchejte sem prosím LED žárovky a své představy o nich....
                                         angel

                                                                                                   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #67 kdy: 28.02.2012, 20:18 »

Pane kolego hluboce se mýlíte. Přečtěte si dotaz kolegy Schwarce - já mu jen odpovídám... 

Ale diskuze je o průkazu bezpečnosti potažmo nové legislativě. nemíchejte sem prosím LED žárovky a své představy o nich....

Jinak jsem rád, že patříte k návštěvníkům našich stránek.

A když už tu padají citáty tak jedno pravidlo: 
 Nemohu-li konkurenci pochválit tak ji alespoň nehaním.
                                                                                     
Jejda, já nejsem žádná konkurence, jsem organizován pouze v mykologické společnosti, protože elektrospolky bych zevnitř rozvracel tanecek
Ale k tématu, před nedávnem jsem se zde vsadil s kolegou Fraňkem, Doležalem a Alinem, o basu šampáňa ohledně povinných revizí bytů.
Podobně vyzvu chlapsky i vás:
Pokud bude 1.1.2014 vše při starém mám basu od vás, při viditelném legislativním posunu Vy u mne.
 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #68 kdy: 28.02.2012, 20:38 »

Citace: Zdenek Rajmont  Dnes v 18:09
ajoooo To snad není možný!

Nevíte-li jak dál, začněte reorganizovat. (Vasil Biĺak, 1988)

Ano poprvé s kolegou Razmahelem nemohu nikterak polemizovat. Já v partaji nikdy nebyl....
Já taky ne. Nějka se vám pletou jména? Co to mlsáte?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mirek Vašák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #69 kdy: 28.02.2012, 20:57 »

Jako bych se vrátil do doby svého "učení" na učilišti.
Kdo nejde s námi, jde proti nám!
V jednotě je síla!
Nemám nic proti spolkům, jen proti těm co dělí elektrikáře na ty "naše" a ostatní veřejnost. Buďto zastupuji názor většího celku s rozmanitými názory, nebo nemůžu tvrdit, že jednám v zájmu všech a hlavně tvrdit,že můj názor je jedinný správný.
Není třeba jak už zde bylo napsáno měnit systém, ale jeho kontrolu a již se opakuji: vysvětlit lidem a hlavně úředníkům, že nejde jen o to razítko, ale o to aby tem který dokument odpovídal skutečnosti. Hlavně zákazníci by se měli formou nějaké osvěty dozvědět v čem je platná revize důležitá, že se skutečně nejedná jen o samolibou buzeraci nechutných RT. Bylo tu zmíněno, že normy by měly být srozumitelné pouze odborníkům. Hm hezké, vím, že co člověk to názor a výklad jedné normy několika lidmi je různý. Záleží na tom jak si ji kdo vyloží a chce vyložit. Jinak já jsem pro větší přístupnost a zjednodušení obsahu norem, právě pro to aby si i laici dokázali představit co že to po nich ten projektant elektrikář a RT vlastně chce, když se ohání normou. Pokud se někdo bojí, že si laik vysvětlí normu náhodou dobře a udělá si elektriku sám a on bude bez práce. Je to asi lepší než když si to zbastlí podle rad brouka pytlíka a tomu stejně nikdo a nikdy asi nezabrání. Kutilové jsou a budou.
Zkusil se někdo zeptat kominíků, jak na to šli?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #70 kdy: 28.02.2012, 21:07 »

Páni kominíci jsou poněkud jednotnější... .
Proto jsou v legislativním snažení  i mnohem úspěšnější .... 

                                                                                               angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #71 kdy: 28.02.2012, 21:11 »

Promiňte pane Valento, co jste tím chtěl naznačit? Jednotnost jste napadl požadavkem na mazání příspěvků. Asi nestojíte o názor ostatních, který se neshoduje s tím vaším. Čemu tedy říkáte jednotnost?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Nevědomost nebo hazard? Jsou u možných vstupů do nebezpečného prostoru na vagónu výstražné cedulky?
 Proud opět zabíjel!
 Jaký je váš názor na bezpečný způsob ovládání strojů?
 Jak dodatečně zvýšit ochranu před úrazem el. proudem? Jen proudovým chráničem?
 Tolerovali byste u elektrikáře při práci hodinky, prstýnek či řetízek?
 Ako často sa musia skúšať bezpečnostné tlačidlá strojov?
 Splňuje 24V vánoční řetěz zásady bezpečnosti ?
 Neznáte někdo nějaký dobrý program pro bezpečnost práce?
 Jsou 4m bezpečná vzdálenost korby náklaďáku od vn?
 Co nového ohledně lékárniček a výstražných vest?
 Není zamýšlený průkaz bezpečnosti krok zpět k totalitě?
 Četli jste článek o bezpečnosti domácích instalací v EU?
 Lze bezpečně vyměnit jistič na DIN liště s hřebínkem pod napětím?
 Líbí se vám tato výživná přednáška o bezpečnosti?
 Má pásová pila vypínat při obnovení napětí po výpadku?
 Existuje norma EU, která přikazuje používat bezhalogenové instalace?
 Kdy budeme mít štítek bezpečnosti budov?
 Kde čerpat informace o tématu bezpečnosti na strojích?
 Využití prvků Eaton v pracovních strojích s ohledem na aktuální bezpečnostní normy
 Pracovní úrazovost na elektrickém zařízení
 Jaký použít klíč pro otevření tohoto světla?
 Jak zabezpečit bezpečnost lidí v chladícím boxu kde je stále -20C?
 Jaký stav představuje hustá mlha?
 Je bezpečné stáť vo vode pri zapnutom čerpadle?
 Poznatky inspektora práce z kontrolní činnosti
 Jak by asi vypadala elektroinstalace podle šamana?
 Jak dodržujete bezpečnost práce u svých prototypů?
 RITTAL: Průvodce konfigurací skříní - elektrická bezpečnost je již zajištěna
 Vaše bezpečnostní samolepka do rozvaděče
 TURCK: Bezpečnostní závory Banner Engineering s vylepšenými výkonovými vlastnostmi.
 Bezdotykový indikátor vysokého napětí HSA 205 zachraňuje hasiče!
 Může být přehnaná ochrana nebezpečná?
 Chcete se před víkendem zasmát a poučit zároveň?
 TIP na kompaktní bezpečnostní modul
 V loňském roce došlo téměř k 45 tisícům pracovních úrazů
 Jak byste se zachovali, kdybyste zjistili nebezpečný stav cizí elektroinstalace?
 Je i v dnešní době nebezpečné používat koupelnu za bouřky?
 Při jakém napětí je nebezpečný elektrický proud?
 Státní úřad inspekce práce poukazuje na nebezpečí práce ve výškách
 Je bezpečné použití ovladače LED pásku na principu detekce dotyku LED profilu?
 Lze provozovat jeřáb s nefunkčním koncákem zdvihu směr dolu?
 Jaké může být napětí na vidlici?
 Hager: Bezpečnost přístrojů tkví v detailech
 Srovnání nelegálně zaměstnaných osob v ČR
 Jak dalece dnes přihlížíme k nejnovějším poznatkům vědy a techniky?
 Jak se detekuje maso?
 Bezpečná elektrotechnika Václava Honyse
 Inspekce práce bude dohlížet na pracovní podmínky ukrajinských uprchlíků
 Jak spolehlivé a bezpečné byly staré elektroinstalace v době svého vzniku?
 Hranice dozoru Státní báňské správy a orgány Inspekce práce
 Myslíte, že jsou rozbory pracovních úrazů užitečné?
 SOLID 63: Miroslav Záloha o bezpečnosti práce za poslední období
 jaká jsou opatření pro zajištění bezpečnosti při práci bez napětí, pod napětím ?
 Upozorňujete obyvatele bytových domů při práci na elektroinstalaci?
 Jak se dnes v dílně uklízejí kovové špony?
 Co dělat, když ti někdo podkopne žebřík?
 Ještě narážíte na provozovatele bez potřebné provozní dokumentace?
 Máte přehled o pracovních úrazech za období roku 2023?
 Jak si udržujete své nářadí vy?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.