Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Může se dovozce výrobku zbavit svých povinností jednoduchým prohlášením?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může se dovozce výrobku zbavit svých povinností jednoduchým prohlášením?  (Přečteno 11488 krát)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 19.02.2012, 22:52 »

Myslím, že účel těch "reklamních žárovek" je uvést kupujícího v omyl tím, že je mu předváděno svítidlo osazené přežhavenou (a tudíž více svítící, zato krátkoživotnos tní) žárovkou, vyvolávající klamný dojem vysokého světelného výkonu svítidla.
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 20.02.2012, 09:52 »

Myslím, že účel těch "reklamních žárovek" je uvést kupujícího v omyl tím, že je mu předváděno svítidlo osazené přežhavenou (a tudíž více svítící, zato krátkoživotnos tní) žárovkou, vyvolávající klamný dojem vysokého světelného výkonu svítidla.

Presne tak. Rodice si koupili lustr osazeny temito "predvadecimi" zarovkami - halogenkami 60W na sitove napeti. Vsechny ctyri zarovky odesli behem asi tri tydnu. Na jedne jsem pak nalezl spatne smyty potisk 200V/70W.
Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 20.02.2012, 10:27 »

Je to nekonečný problém. Spousta svítidel je dnes dodávaná se zdroji. Tyto zdroje ovšem nejsou uvedeny ani na daňovém dokladu, ani v příslušenství.
Jsou to tzv. startovací světelné zdroje určené k vyzkoušení funkce svítidla. Toto bývá zpravidla i uvedeno. Zákazníka na toto upozorním s tím, ať si koupí do zásoby nové na brzkou výměnu.
Legislativně je to žumpa, představa, že by každý zákazník měl důsledně uplatňovat reklamaci na dodanou žárovku a já bych měl tyto reklamace řešit ve mě vyvolává mdloby. Asi bych už nedělal nic jiného než jezdil měnit žárovky nebo nějakým pseudozpůsobem dokazoval jejich životnost. Asi by bylo lepší světelné zdroje nedodávat, víceméně z toho není žádný zisk, kromě starostí. Takže budeme montovat zákazníkům svítidla bez světelných zdrojů?
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 20.02.2012, 16:49 »

Legislativně je to žumpa, představa, že by každý zákazník měl důsledně uplatňovat reklamaci na dodanou žárovku a já bych měl tyto reklamace řešit ve mě vyvolává mdloby.

Já se loni napodzim nasr.. a začal jsem reklamace uplatňovat u úsporek. Zatím jsou to tři úspěšné reklamace a ani jedna zamítnutá.  Zlej
Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #22 kdy: 20.02.2012, 16:56 »

Já se loni napodzim nasr.. a začal jsem reklamace uplatňovat u úsporek. Zatím jsou to tři úspěšné reklamace a ani jedna zamítnutá.  Zlej
To já se nas... a úsporky zákazníkům nenabízím. Na to je mám moc rád  Mrknutí. Raději jim nabídnu poctivou stowatovou edisonku Škleb
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 20.02.2012, 17:14 »

To já se nas... a úsporky zákazníkům nenabízím. Na to je mám moc rád  Mrknutí. Raději jim nabídnu poctivou stowatovou edisonku Škleb

 Palec vzhůru
Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 20.02.2012, 17:25 »

Raději jim nabídnu poctivou stowatovou edisonku Škleb

Kéž by to vydrželo až do smrti a dožili bychom se ve zdraví a svěžesti tok do sta let.  Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.