Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Jak nejlépe vystínit vysokofrekvenční signál v el. neviditelném plotu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak nejlépe vystínit vysokofrekvenční signál v el. neviditelném plotu?  (Přečteno 37683 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 17.02.2012, 17:15 »

Pokud se vám zařízení nelíbí a jste zhnuseni týráním, jistě si seženete tel. číslo na božskou paní Kubišovou.

Ale no tak, vždyť tam jsou smajlíky, to byl vtip.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 17.02.2012, 17:18 »

A nebo za 4 té-  to spolu se sociálníma dávkama instalovat některým lidem a kabely povinně používat v okolí sběrných surovin, heren, bazarů a zastaváren.  Nebo by si to pak mohli instalovat i lidé doma, místo alarmu.   angel angel angel

Varianta "bereš dávky, přijdeš do hospody nebo do herny, dostaneš ránu" se mě docela zamlouvá  Smích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #38 kdy: 17.02.2012, 17:22 »



Odpovídat nemusíte ,  stejně by jste si neodpustil svůj jízlivý a opovrhovačný ton který máte ke všem anonymům .

Ano, anonymy většinou opravdu opovrhuji. Je vidět, že mě již znáte. Pro mě je partner a člověk do diskuse vždy ten, kdo ukáže svoji pravou tvář. Pokud se někdo schovává za svůj nick, není u něj něco v pořádku. Mám na ně stejný názor asi jako na řidiče, kteří se schovávají ve svém voze za neprůhlednými skly.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 17.02.2012, 18:04 »

K dotazu:
Stejný problém jsem řešil již dvakrát, poprvé hrozná alchymie, kde veškeré výše uvedené rady selhaly, dogu by člověk přes branku neprotáhl snad traktorem
.
Ve výsledku:
vodič ve vodovodní PVC trubce, ta v kovové trubce, cca.20cm pod povrchem instalována Al folie (muselo se s ní metr do pozemku, metr od pozemku) - vyřešeno.

Při druhé instalaci použit tento způsob již najisto s očekávaným výsledkem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #40 kdy: 17.02.2012, 18:11 »

A na úvahy jak vychovávat psa jsem tu opravdu čekal!

A víš Pavle, že takové téma, tu ještě nebylo a mě osobně se líbí mnohem více než některé výkřiky do tmy a to i některých verifikovaných  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
bambus1
« Odpověď #41 kdy: 17.02.2012, 18:35 »

Ano, anonymy většinou opravdu opovrhuji. Je vidět, že mě již znáte. Pro mě je partner a člověk do diskuse vždy ten, kdo ukáže svoji pravou tvář. Pokud se někdo schovává za svůj nick, není u něj něco v pořádku. Mám na ně stejný názor asi jako na řidiče, kteří se schovávají ve svém voze za neprůhlednými skly.

Ano znám vaše názory ,už sem chodím denně možná tak 5 let . Tmavá skla mě taky vadí .Co se týká mé anonimity ,máte pravdu mám nějaký důvod proč se , ,neodhalit " . Jediným důvodem je ,  že by mě to profesně ohrozilo .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Pentoda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 17.02.2012, 18:47 »

A víš Pavle, že takové téma, tu ještě nebylo a mě osobně se líbí mnohem více než některé výkřiky do tmy a to i některých verifikovaných  Úsměv

No výkřiky do tmy. To teda je.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #43 kdy: 17.02.2012, 20:00 »

Doporučení výrobce známe. Vyzvednutí není majitelem akceptovatelné . A mezi námi.......dov edete si představit, jak by taková "opičárna" vypadala?

Záleží na konstrukci brány (kterou neznám). Pokud má brána oblouk nebo horní příčku, nebyl by problém.
Ale pokud ne, pak máte pravdu, byla by to opičárna.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kobylka
« Odpověď #44 kdy: 17.02.2012, 20:22 »

A jak by to fungovalo, kdyby se drát vedl od zdroje k brance, tam se otočil a vedl zpět ke zdroji a pokračoval by k brance z druhé strany a opět by se u branky otočil a vedl zpět ke zdroji. (písmeno "C")
 Kdyby byla namítka, že v místě souběhu drátů (tam a zpět )by systém nefungoval, tak toho využít a vést v místě branky drát tam a zpět a tam a pokračovat dál.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #45 kdy: 17.02.2012, 21:45 »

A jak by to fungovalo, kdyby se drát vedl od zdroje k brance, tam se otočil a vedl zpět ke zdroji a pokračoval by k brance z druhé strany a opět by se u branky otočil a vedl zpět ke zdroji. (písmeno "C")
Tato varianta je v tom eshopu dokonce znázorněna - má to ovšem ten háček, že vzdálenost mezi dráty je předepsána min. 1,5 m a o to se zmenší psovi přístupná plocha.

Kdyby byla namítka, že v místě souběhu drátů (tam a zpět )by systém nefungoval, tak toho využít a vést v místě branky drát tam a zpět a tam a pokračovat dál.
A jak chcete přesvědčit tu anténu, aby se při 3 drátech (tam-zpět-tam) chovala stejně, jako při dvou drátech (tam-zpět)? Jediné, čeho byste tím dosáhl, by bylo, že by se to chovalo nepředvídateln ě při drobných teplotních změnách kmitočtu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Ján Pitoňák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #46 kdy: 17.02.2012, 22:15 »

Má niekto z tu prítomných nejaké bližšie technické informácie o tomto systéme?  Mám na mysli nosný kmitočet vysielača, spôsob budenia antény, modulácia a pod. Podľa predloženého technického riešenia sa mi zdá, že anténna slučka bude budená prúdovo. Prevládať bude magnetická zložka poľa, a teda je treba riešiť najmä magnetické tienenie, nie elektrické. Z tohto dôvodu má určite väčší význam použitie kovovej trubky a nie koaxialného kábla. Trubka by mala byť z mag. vodivého materiálu a mala by mať čo najhrubšiu stenu. Koaxial odtieni iba elektrickú zložku, nie magnetickú.
Ak chcem niečo poriadne odtieniť, mal by som najskôr vedieť, s akým signálom mám do činenia.       
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #47 kdy: 18.02.2012, 07:16 »

To Pitoňák:  Palec vzhůru  To je pravda. Zjistíme u výrobce. Pak dám vědět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Ján Garaj
« Odpověď #48 kdy: 18.02.2012, 08:53 »

[quote author=Milan Hudec link=
K dotazu:
Stejný problém jsem řešil již dvakrát, poprvé hrozná alchymie, kde
vodič ve vodovodní PVC trubce, ta v kovové trubce, cca.20cm pod povrchem instalována Al folie (muselo se s ní metr do pozemku, metr od pozemku) - vyřešeno.

Při druhé instalaci použit tento způsob již najisto s očekávaným výsledkem.Pomó c, pán Hudec učí zlodejov aut(Neviem tam dať toho čertíka smajlíka). Mne presne tak(tak mi to vysvetlili policajti)ukradli P406 chránený GPS AWACS.Ako je to možné? Pýtal som sa policajta. Odpoveď: Vy to neviete? No dajú si na auto foliu a než sa AWACS, SBS-ka a my o tom dovíme, tak autíčko je v nebíčku-za hranicami. Tak, že tá fólia, tak ako to popisuje pán Hudec je jediné najsprávnejšie riešenie. Vedia to aj autičkari,dokonca aj na Slovensku. Na tú fóliu už môžete položiťaj silniční panel. A je to.
[/quote] Zlej Zlej Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
« Odpověď #49 kdy: 18.02.2012, 09:05 »

Pomóc, pán Hudec učí zlodejov aut(Neviem tam dať toho čertíka smajlíka).  A je to.
 Zlej Zlej Zlej
[/quote]Ten čert mi tam naskočil dokonca až tri krát zle.Asi som sa to naučil no uvidím. Ešte by som sa potreboval autorizovať, či verifikovať. Neviem to.Som starý blbec a učím sa už ťažko a aj to ešte zabudnem. Ale naučím sa to, len Moudrému napověz, hloupého postrč.Aby ma pán Horský neupodozrieval,že sa schovávam za anonymus. Miestoprísažne prehlasujem, že som to ja tak ako sa tu uvádza moje ctené meno
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #50 kdy: 18.02.2012, 10:11 »

Má niekto z tu prítomných nejaké bližšie technické informácie o tomto systéme?  Mám na mysli nosný kmitočet vysielača, spôsob budenia antény, modulácia a pod. Podľa predloženého technického riešenia sa mi zdá, že anténna slučka bude budená prúdovo. Prevládať bude magnetická zložka poľa, a teda je treba riešiť najmä magnetické tienenie, nie elektrické. Z tohto dôvodu má určite väčší význam použitie kovovej trubky a nie koaxialného kábla. Trubka by mala byť z mag. vodivého materiálu a mala by mať čo najhrubšiu stenu. Koaxial odtieni iba elektrickú zložku, nie magnetickú.
Ak chcem niečo poriadne odtieniť, mal by som najskôr vedieť, s akým signálom mám do činenia.       

.............. .......tak a je to  Smích  moje manželka na to reagovala za pomoci prostého selského rozumu: "tak dejte ten koaxiál do té trubky a nemusíte řešit, jestli jde o nějaký magnetismus nebo frekvenční vysílač"
 Mrknutí Smích  Já ji nemít, tak bych asi nemohl vůbec existovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #51 kdy: 18.02.2012, 11:41 »

Miestoprísažne prehlasujem, že som to ja tak ako sa tu uvádza moje ctené meno
My to víme


* garaj.jpg (647.89 KB, 1920x1028 - prohlédnuto 473 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #52 kdy: 18.02.2012, 11:46 »

.............. .......tak a je to  Smích  moje manželka na to reagovala za pomoci prostého selského rozumu: "tak dejte ten koaxiál do té trubky a nemusíte řešit, jestli jde o nějaký magnetismus nebo frekvenční vysílač"
 Mrknutí Smích  Já ji nemít, tak bych asi nemohl vůbec existovat.

Jak jsem uváděl výše, na základě mých pokusů, pokud ta trubka, či další stínění nebylo od vedení (koaxu) nejm. cca. 20, pes neprošel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #53 kdy: 18.02.2012, 11:46 »

Já ji nemít, tak bych asi nemohl vůbec existovat.
Ten 270.bod uděluji manželce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: 1 2 [3] 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.