Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Jak nejlépe vystínit vysokofrekvenční signál v el. neviditelném plotu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak nejlépe vystínit vysokofrekvenční signál v el. neviditelném plotu?  (Přečteno 37670 krát)
René Damek
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 17.02.2012, 10:57 »

Zkusil bych ten koaxiál, jak psal pan Václav 3
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #19 kdy: 17.02.2012, 12:47 »

Výrobce navrhuje buď zakopat nebo naopak vyzvednou nahoru nad branku.
Vyzvednutí nahoru by nepomohlo ?

Doporučení výrobce známe. Vyzvednutí není majitelem akceptovatelné . A mezi námi.......dov edete si představit, jak by taková "opičárna" vypadala?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Tomáš.Ondra
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 17.02.2012, 12:51 »

A co zkusit vodič zakopat do maximální možné hloubky. "zahrobečkovat" vrstvou zeminy a přiklopit stříškou z nerez plechu. Nebo ještě ta možnost s vodivou chráničkou - místo fezn použít nerez trubku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #21 kdy: 17.02.2012, 13:40 »

Použil bych stíněné UTPčko, jeden pár.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #22 kdy: 17.02.2012, 13:43 »

Tak jsem si přečetl ten návod (škoda, že tu nebyl od začátku vlákna) a asi bych použil koaxiální kabel 50 Ohmů pro vysílačky typu RG 213, má dostatečně silnou vnitřní žílu i husté stínění, plášť je silný a běžně se používá na povětrnosti, kde vydrží mnoho let. Vnější průměr kabelu odpovídá zhruba CYKY 3x2,5, takže by neměl být problém ho napojit na jednoduchý vodič třeba v acidurce umístěné na sloupcích brány, odkud by mohl jít i vodič na uzemnění a tím by se odstranil problém spojů v zemi.

Tak toto se mi zatím zamlouvá úplně nejvíc.   Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
SMILEK
« Odpověď #23 kdy: 17.02.2012, 13:47 »

Za pokus by to stálo, ale to bych ti měl půjčit "přehleďák",  abys tam mohl chodit, zkoušet sílu signálu a zbytečně netrápil psa...
Možná by stačilo místo zapůjčení přehleďáku dát si na krk rovnou ten obojek a vyzkoušet pohyb po čtyřech. Tím by se tomu trápení psa také předešlo ...  tanecek

A pak se bojím toho, že kovová trubka v zemi nic moc nevydrží...
... Doporučení výrobce známe. Vyzvednutí není majitelem akceptovatelné. A mezi námi.......doved ete si představit, jak by taková "opičárna" vypadala?
Dovedeme. A Honza Hájek by na to hned mohl udělat oddálený bleskosvodhromosvod.

Vidím to na tu trubku (či koax) podle p. Schwarze a Václava 3. Vydrží pod zemí určitě déle, než ten pes. A kdyby měl majitel o její životnost opravdu velkou obavu, může se připoložit ještě katodická ochrana  Mrknutí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #24 kdy: 17.02.2012, 16:19 »

 Smích Pavle, to jsem v hospodě taky tvrdil, jen jsem nebyl až takovej drsňák a doporučoval jsem obojek nasadit trny na ruku. Ale nevím. Údajně je to taková pecka, že si to zvíře lehne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 17.02.2012, 16:32 »

Smích Pavle, to jsem v hospodě taky tvrdil, jen jsem nebyl až takovej drsňák a doporučoval jsem obojek nasadit trny na ruku. Ale nevím. Údajně je to taková pecka, že si to zvíře lehne.
Bylo to před 5lety zkoušeno několikrát na lýtku mé nohy, a od té doby jsem v ní neměl jedinkrát křeč, ale při zkouškách jsem řval jak tur.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bambus 1
« Odpověď #26 kdy: 17.02.2012, 16:33 »

Celkem nerozumím tomu proč zrovna brána má být nehlídaným prostorem když zrovna tudy zákonitě bude chtít pejsek denně , ,zahnout kramle". Je-li to z důvodu procházek venku tak jednoznačně obvod s vypínáním a vizuální kontrolkou stavu .
Možná se dá vypínat i obojek .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 17.02.2012, 16:41 »

Nemyslím, že systém s vypínáním plotu bude plnit svou úlohu.
Ono totiž nejde o to, psa trvale trápit, ale o to, aby se naučil kam smí a kam ne, a aby dostal ťafku jen když se zapomene. Průchod bránou - jednou vypnutý, podruhé zapnutý - ho jenom zmate.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 17.02.2012, 16:51 »

Ještě by bylo jedno řešení. Do problému zatáhnout ochránce zvířat a ti dotyčné zařízení znehodnotí, psa odvedou do útulku a majitele se pokusí dostat alespoň do vazby za týrání. Problém se zónou v bráně tím bude vyřešen i když zřejmě jinak než je žádáno.  Zlej

Při případné medializaci a protlačení problému až k orgánům EU bude výsledkem následující:
1 - Výrobu těchto zařízení bude EU dotovat.
2 - Prodej těchto zařízení bude postupně utlumován podle velikosti psa.
     Povolen bude ovšem dovoz pro vlastní spotřebu.
3 - Používání bude postihováno dle zákona odnětím svobody až na tři roky.

 Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bambus1
« Odpověď #29 kdy: 17.02.2012, 16:53 »

Nemyslím, že systém s vypínáním plotu bude plnit svou úlohu.
Ono totiž nejde o to, psa trvale trápit, ale o to, aby se naučil kam smí a kam ne, a aby dostal ťafku jen když se zapomene. Průchod bránou - jednou vypnutý, podruhé zapnutý - ho jenom zmate.

To máte pravdu že v tom bude mít zmatek kdy smí a kdy ne ale od toho je výcvik a povely .Nechránit vjezd znamená - tudy můžeš vždycky . A jestli ho naučí že do brány nesmí nikdy tak ho naučí že nesmí ani do zahrady ,  bazénu ani fitka na zahradě .Kdysi jsme dělali za Říčanama a tam to měli instalováno . Domovník říkal že už to ani nezapínají a pes chodil po paměti až do míst kde očekával ránu .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #30 kdy: 17.02.2012, 16:55 »

Celkem nerozumím tomu proč zrovna brána má být nehlídaným prostorem když zrovna tudy zákonitě bude chtít pejsek denně , ,zahnout kramle". Je-li to z důvodu procházek venku tak jednoznačně obvod s vypínáním a vizuální kontrolkou stavu .
Možná se dá vypínat i obojek .

Ale zde vůbec nejde o to, zda rozumíte požadavkům majitele psa. Zde jde prostě o to, že nechce chránit bránu. Asi má k tomu svůj jasný a neměnný důvod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #31 kdy: 17.02.2012, 16:57 »

Nemyslím, že systém s vypínáním plotu bude plnit svou úlohu.
Ono totiž nejde o to, psa trvale trápit, ale o to, aby se naučil kam smí a kam ne, a aby dostal ťafku jen když se zapomene. Průchod bránou - jednou vypnutý, podruhé zapnutý - ho jenom zmate.


 Palec vzhůru Ano, přesně tak je to myšleno. Velice správně žáku Fuku, mám z tebe radost  na zdravi poklona
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #32 kdy: 17.02.2012, 17:03 »

A na úvahy jak vychovávat psa jsem tu opravdu čekal! Na to jsem se neptal a defacto mě to ani trochu nezajímá. Pokud se vám zařízení nelíbí a jste zhnuseni týráním, jistě si seženete tel. číslo na božskou paní Kubišovou. Jistě s vámi vyrazí do boje proti těmto přístrojům. Já se jen pokouším zjistit, jak nejlépe provést odstínění. Pokud vám to z mého původního dotazu nedošlo, škoda, ale na moralizování o výchově psů jsou jistě jiné diskuse na jiných portálech zabývajících se touto problematikou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Bambus1
« Odpověď #33 kdy: 17.02.2012, 17:05 »

cit:Ale zde vůbec nejde o to, zda rozumíte požadavkům majitele psa. Zde jde prostě o to, že nechce chránit bránu. Asi má k tomu svůj jasný a neměnný důvod.

Víte zrovná já jsem ten který razí názor že když chce zákazník mít v bazénu žraloka tak ho tam prostě bude mít a basta fidli . To ale neznamená že mu neřeknu svůj názor který by ho třeba v tu chvíli nenapadl .

Odpovídat nemusíte ,  stejně by jste si neodpustil svůj jízlivý a opovrhovačný ton který máte ke všem anonymům .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #34 kdy: 17.02.2012, 17:07 »

ANo, vysvětlení kol. Fuka, je  na  Palec vzhůru

O variantě je pravděpodobně rozhodnuto. Pak jen dej Pavle informaci, jak se to podařilo a jestli to funguje tak, jak je potřeba.


Při případné medializaci a protlačení problému až k orgánům EU bude výsledkem následující:
1 - Výrobu těchto zařízení bude EU dotovat.
2 - Prodej těchto zařízení bude postupně utlumován podle velikosti psa.
     Povolen bude ovšem dovoz pro vlastní spotřebu.
3 - Používání bude postihováno dle zákona odnětím svobody až na tři roky.

A nebo za 4 té-  to spolu se sociálníma dávkama instalovat některým lidem a kabely povinně používat v okolí sběrných surovin, heren, bazarů a zastaváren.  Nebo by si to pak mohli instalovat i lidé doma, místo alarmu.   angel angel angel

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Bambus1
« Odpověď #35 kdy: 17.02.2012, 17:15 »

Já jsem zde rozhodně nikoho ani náznakem nemoralizoval ,  jestli jste to tak pochopil je mi líto že jsem přispěl ač jste o to zjevně nestál a příště se to již nestane - to slibuji .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.