Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Co dělat když majitelka podružného elektroměru neplatí?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co dělat když majitelka podružného elektroměru neplatí?  (Přečteno 105330 krát)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 12.02.2012, 19:58 »

Je zde předpoklad, že informaci o tom, že se může zase připojit nemá.
Předpokládám, že máte uzavřenu ústní dohodu, že si bude z Vašeho odběrného místa odebírat energii. (a pokud ne, tak stejně nikoho nepřesvědčíte, že tomu tak není).
Nezbývá vám tedy
a) se pokusit přeci jen dohodnout - možná že problém je v tom, jak platbu za elektřinu rozpočítáváte
b) dohodu o odběru energie z Vašeho odběrného místa prokazatelně písemně vypovědět a poskytnout spolumajitelce přiměřenou lhůtu k tomu, aby si realizova své odběrné místo na základě smlouvy s distribuční společností. Měsíc by měl stačit.
c) vzít zákon do svých rukou, spolumajitelku odpojit, k rozvaděči postavit ozbrojenou stráž a těšit se na další eskalaci konfliktu. Máte zbrojní průkaz?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 12.02.2012, 20:01 »

A jak se určuje jestli máme dva byty a jsme dvě rodiny?
Odpověď na to, jestli vaše soužití je anebo není společná domácnost hledejte v Občanském zákoníku.
váš problém není technický, ale občanskoprávní .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Tomáš Hradecký
*
Offline Offline



od projektu po revizi


WWW
« Odpověď #20 kdy: 12.02.2012, 20:03 »

Odpověď na to, jestli vaše soužití je anebo není společná domácnost hledejte v Občanském zákoníku.
váš problém není technický, ale občanskoprávní .

přesně jde jen o domluvu mezi Vámi protože vše je ve Vaší měřené části....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

projekty ,  elektroinstala ce ,  hromosvody ,  revize E2/A ,  slaboproud ,  silnoproud ,  
Liberecký ,  Královehradeck ý ,  Středočeský kraj
www.elektrohra decky.cz ,  tel :739643901
Peeetr
« Odpověď #21 kdy: 12.02.2012, 20:11 »

Tak už se mi zobrazuje celá odpověď od Štefan Beláň. Váši formu dopisu určitě použiji a děkuji za ni. Dám tedy lhůtu do jednoho měsíce.
K těm možnostem. Bohužel o možnost A jsem se už mnohokrát pokoušel, ale bez úspěchu. Možnost C vylučuji, takže zbývá B.

To prokazatelné vypovědění dohody je ten doporučený dopis, předpokládám. A to že chci, aby si realizovala vlastní odběrné místo bych mohl chtít i v případě, že by žádný dluh vůči mě neměla, ale jen by mi současný stav nevyhovoval?

A to jak to u nás vypadá. Tak máme jedu přípojku z veřejného rozvodu, který je vzdušný. Pak mám já hlavní elektroměr svoje jističe atd. a spolumajitelka má z mého rozvaděče (asi z elektroměru, nevím jak se to dělá) odbočku na svůj podružný elektroměr a má svoje jističe.
P.S. já mám ještě jističe "čerňáky" bude to něčemu vadit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #22 kdy: 12.02.2012, 20:22 »

A jak se určuje jestli máme dva byty a jsme dvě rodiny? Existuje mezi námi příbuzenský vztah, ale nemám ani stejné příjmení.

No pokud se jedná o společné vlastnictví ideálního podílu, bude to problém, který musíte vyřešit jako první věc.
Jinak byste měl hledat v katastru nemovitosti a ve vlastnických smlouvách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Peeetr
« Odpověď #23 kdy: 12.02.2012, 20:29 »

Štefan Beláň no jaký problém se jedná? Nemůžu po spolumajitelce chtít, aby si zřídila vlastní odběrné místo? Přece jí nemusím dávat část elektřiny k užívání, jak jsem se zde dověděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #24 kdy: 12.02.2012, 20:48 »

Pak mám já hlavní elektroměr svoje jističe atd. a spolumajitelka má z mého rozvaděče (asi z elektroměru, nevím jak se to dělá) odbočku na svůj podružný elektroměr a má svoje jističe.
P.S. já mám ještě jističe "čerňáky" bude to něčemu vadit?
Vy sám nemáte nic. Jste "jen" spoluvlastník.
Počítejte s tím, že na zřízení nové přípojky přispějete polovinou nákladů.
Pokud se nedohodnete, musí rozhodnout soud.
Vím o čem píšu, řešil jsem kdysi podobný problém s teplem.
Soud trval 9 let.
Doporučuji advokáta namísto tohoto fóra.
Udělat odběrné místo bude v tomto sporu to nejjednodušší.

Jak jsem radil, "udělejte závadu".


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 12.02.2012, 20:54 »

Vy sám nemáte nic. Jste "jen" spoluvlastník.
Počítejte s tím, že na zřízení nové přípojky přispějete polovinou nákladů.
Pokud se nedohodnete, musí rozhodnout soud.

Jak jsem radil, "udělejte závadu".



Může ale coby spoluvlastník nechat zrušit připojení třebas od EON a současně zažádat o nové jen na vlastní triko a svůj rozvaděč.                     
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peeetr
« Odpověď #26 kdy: 12.02.2012, 21:00 »

Tak s tím vytvořením závady to moc nadějně nevidím. Nechápu jakého charakteru by měla být a co by se tím docílilo. Viděl bych to tedy na ten dopis s tím, že zruším do 1 měsíce předávání části elektřiny k užívání. Raději zaplatím tu polovinu na druhé odběrné místo, než bych se tímto do smrti zatěžoval. V té polovině na nové odběrné místo je pouze půlka na připojovací poplateka za počet ampér, nebo i náklady na další elektroměr, skříň na elektroměr atd. ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #27 kdy: 12.02.2012, 21:01 »

Štefan Beláň no jaký problém se jedná? Nemohu po spolumajitelce chtít, aby si zřídila vlastní odběrné místo? Přece jí nemusím dávat část elektřiny k užívání,  jak jsem se zde dověděl.

TO: Peeetr

Asi takhle, pokud se jedná o jedno generační domek, tj. s jednou bytovou jednotkou a vy jste byli manželé a domek je společným jměním manželů (i když bývalých),  a vy jste se dohodli, že budete užívat nějaké části společně a nějaké části jednotlivě pod uzavřením jako vlastnící,  musíte vyřešit nejdříve majetkové vztahy a dát do souladu části objektu dle stavebního zákona = provést stavební úpravy tak, aby byly dvě bytové jednotky určité kategorie. Z toho automaticky vyplyne, že každá jednotka musí mít vlastní odběrné místo a vlastní kupní smlouvu o dodávce elektřiny.

Možná že se jedná o dvou generační objekt, pak ale není co řešit, pokud každý vlastníte jednu jednotku.

To už je ale spíš práce pro právníka, než pro elektrikáře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #28 kdy: 12.02.2012, 21:06 »

Smlouvu na odběr elektrické energie máte vy, takže je vaše a sousedku můžete odpojit kdy budete chtít.
Žádné války bych se neobával, protože elektřinu potřebuje k životu každý a každý komu nejde lednička a televize také rychle pochopí, že jediná cesta jak elektrickou energii získat, je normálně legálně požádat o připojení, pak splnit technické podmínky k realizaci, zaplatit poplatek za příkon a uzavřít smlouvu.

Pokud je v elektroměrovém rozvaděči místo jen pro jeden elektroměr, bude to trošku dražší, ale stále jediné řešení  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Peeetr
« Odpověď #29 kdy: 12.02.2012, 21:12 »

Pánové, všem díky za odpovědi. Pokusím se to tedy vyřešit bez právníka, tak že zašlu ten dopis, jak jsem zde již zmínil. A pokud budu vyrozuměn s tím, že bych měl polovinu nákladů na nové přípojné místo zaplatit, zaplatím ji.
Pokud to nepomůže, žádné nové přípojné místo zřízeno nebude a i když spolumajitelku odpojím a ona se opět připojí, využiji služeb právníka.
A dům jsem získali v rámci dědictví. Každý jednu ideální polovinu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #30 kdy: 12.02.2012, 21:47 »

A dům jsem získali v rámci dědictví. Každý jednu ideální polovinu.
Elektřina přece není jediná věc, na které se nějakým způsobem podílíte, nebo podílet měli. Co plyn, vodné, stočné, deštné, opravy nemovitosti, dań z nemovitosti, atd ? I když daň asi chodí asi každému zvlášť.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Václav 3
« Odpověď #31 kdy: 12.02.2012, 23:20 »

V celém tomto vlákně nezazněly některé podstatné informace. Píšete, že máte přívod vrchním vedením, což naznačuje, že dům bude starší.

 Zásadní je otázka, kde máte měření umístěné a jakým způsobem je udělané. Pro nové odběry se požaduje umístění na veřejně přístupném místě, což představuje u RD umístění v oplocení, popř. na vnější stěně domu, pokud je přístupná. Dodavatel obvykle požaduje úpravu i stávajícího odběrného místa, pokud nesplňuje současné technické požadavky. Dále záleží, jak je provedena samotná přípojka, i ta se musí mnohdy předělat, v případě přívodu na nástřešník či konzolu je to téměř jisté.

 Původní rozvody v objektu mohou zůstat, pokud nevykazují nějaké zásadní nedostatky, což by měl zjistit rev. technik.  Stáří instalace bude (podle Vámi uvedeného typu jističů) 30 a více let, takže vnitřní instalace je již dost možná zralá na rekonstrukci také. Pokud instalace vyhoví, je třeba při rozdělení odběru upravit rozvody tak, aby byla zajištěna důsledná separace rozvodů obou bytů a nové přívody vést společnými částmi domu tak, aby byly kontrolovateln é a pokud možno celistvé až do bytových rozvaděčů.

Osobně bych doporučil nejprve konzultaci s revizním technikem přímo na místě. Prohlédnout stav současného odběrného místa, přípojku a vnitřní rozvody domu v rozsahu potřebném k posouzení stavu instalací a možností úprav. Teprve poté lze alespoň rámcově odhadnout finanční náročnost celé akce, která se v nepříznivém případě může vyšplhat i na několik desítek tisíc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #32 kdy: 13.02.2012, 07:42 »

Asi bych si s tím nedělal žádný problém. Paní taky netrápí, že její odběr nechá na vaší peněžence. Domluva byla ústní a stejně tak by proběhla ústní domluva o odpojení. Dal bych ji na to 24 hodin. Pak bych ji odběr odpojil (vy si asi budete muset pozvat elektrikáře). Ještě bych si nechal zpracovat rozpočet na zbudování nového odběrného místa, aby pani věděla, do čeho že vůbec jde. Na 100% ji pak bude mrzet, že vám začala dělat problémy. Vybudování nového odběrného místa již není o tisících korun. Jen poplatek za hl. jistič vyjde min. na 10 000,-Kč (500,-Kč/amper).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Ján Garaj
« Odpověď #33 kdy: 13.02.2012, 14:38 »

Asi bych si s tím nedělal žádný problém. Paní taky netrápí, že její odběr nechá na vaší peněžence. Domluva byla ústní a stejně tak by proběhla ústní domluva o odpojení. Dal bych ji na to 24 hodin. Pak bych ji odběr odpojil ,  aby pani věděla, do čeho že vůbec jde.
 Pán ked sa ženil asi takisto vedel do čoho ide, asi si to ale nie velmi uvedomoval.  Písal som, že vzťahy s rodinou bývajú najhoršie, viem o čom píšem, ale to sem nepatrí.Naozaj nie sme v právnej poradni. Rekonštruoval som aj tzv vzdušnú prípojku, dokonca z jednofázovej na trojfázovú u jedného čo mal nástrešák a druhému len susedovi nie celkom dobrému zostalo odberné miesto jednofázové, ale potom si to rozmyslel a dorábali sme mu trojfáz, aby si nezávideli. Samozrejme revizák musel byť. O tom som sa s nimi nebavil. Takže pán Peetr. Dohody treba ctiť.Som presvedčený, že ste sa dohodli ešte v dobrom.Nakolko ste ochotný zniesť aj značnú časť nákladov, aby Vaše vzťahy zostali dobré aspon susedské, ked už nie rodinné. Páni kolegovia vám poradili dosť technických riešení, skúste bez emócií porozmýšlať a dohodnúť sa ale už nič ústne ani v posteli, ale co je psáno to je dáno. Ak by ste naozaj chceli poradiť, tak by som skúsil ale nie už touto cestou. A naozaj cestu pána Rajmonta neskúšajte. Nechcete si predsa posr..ať aj posledný kúsok ilúzií o dobrých medziludských vzťahoch.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Matoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 13.02.2012, 16:32 »

Píšete velmi málo na to, aby se vám dalo poradit, předem vám říkám, že vás moje rada nepotěší. váš problém není technický, ale čistě právní! Budu trochu fabulovat, píšete, že jste vlastník 1/2 objektu a že jste jej získal v dědictví, tedy předpokládám, že nejste vlastník jedné poloviny, jak říkáte, ale vlastník tzv. "ideální poloviny" k níž jste se dostal s onou paní, jenž je zřejmě Vaše sestra, švagrová, dcera, matka či bývalá manželka. Takovéto spoluvlastnict ví spoluvlastníků m dává za povinnost podílet se přiměřeným podílem na provozních nákladech k nemovitosti, což je mimo jiné i spotřeba energie. Vy jste tedy sice v právu, ale dle mého názoru neexistuje cesta, jak ji od elektřiny jednoduše odstřihnout. To, že je smlouva na odběr na Vaše jméno nic moc neznamená. Moje rada zní - neodstřihovat, snažit se domluvit, lehce se to řekne, ale špatně provede, dle mého názoru, pokud jsou tedy moje předpoklady správné máte v zásadě dvě cesty, které ale vyžadují součinnost druhé strany:
a) Zažádat o zřízení druhého odběrného místa přímo na její jméno, otázka zda to lze technicky... Musí posoudit projektant, který bude projektovat novou přípojku, musí s tím ale souhlasit i dotyčná osoba, stejně ale budete mít asi v budoucnu problémy ohledně dalších věcí.
b) Zařídit rozdělení objektu na dva a následně zažádat o samostatné přípojky, uprostřed vybudovat zeď. Lze i jednostranně, musí rozhodnout soud.
Dlužnou částku můžete vymáhat soudní cestou, ale radím vám ale dobře, neodpojujte ji, to se fakt u tohoto druhu spoluvlastnict ví nesmí. Viz §137-142 občanského zákoníku, omezíte ji na jejich právech...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 13.02.2012, 17:20 »

Pouze bych připoměl to nejčistčí řešení - takovou osobu vystěhovat tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Zapojí mi CEZ hodiny bez toho, že by požadovali elektroměr na hranici pozemku?
 Mám žádat o dočasné nebo stálé připojení?
 Jak se nestat distributorem elektřiny při přefakturování nákládů na elenergii?
 Jak realizovat přívod elektřiny do chalupy na samotě?
 Jak si poradit s příkonem v bytě, který mi nepatří?
 Jakým způsobem máme udělat přípojku když se máme napojit od souseda?
 Jak rozdělit hlavního přívod do rodinného domu na jednotlivá patra?
 Jaké povolení na 3km dlouhý přívod po vlastních pozemcích ?
 Může následující podnájemník za dluhy předchozího?
 Může ČEZ vyžadovat přemístění elektroměru ?
 Je možné vést z 1 sloupu na 2. vedle kabelu vn kabel nn?
 Je možné z jedné přípojky vytvořit na vzdálenost 300m další?
 Lze vyjednat prelozku pilire s pristupem ze soukromeho pozemku na naklady CEZu?
 Lze z pilíře s elektroměrem vyvést zásuvku pro staveniště jako trvalé připojení?
 Připojí ČEZ elektroměrový rozvaděč před stoupačkou vody?
 Může ČEZ prodat/převést střešník Telefonice O2 bez vědomí majitele objektu ?
 Jaký elektroměrný rozvaděč použít pro ještě neznámý projekt?
 Odkud zřídit přípojku uprostřed pole?
 Jakou mám zvolit přípojku pro mobilní dům?
 Bude vyhovovat stávající kabel AYKY 4x16 od elměrového rozvaděče k podružnému ?
 Co vše obnáší výměna přívodu pro RD z vrchního vedení?
 Kolik lidí musí musí žádat o provedení přípojky, aby to hradil distributor ČEZ?
 Co je potřeba k výměně pojistkové skříně?
 Má ČEZ právo si vynutit věcné břemeno při stavbě kiosku pro elektroměr?
 Jak legalizovat pokoutně vytvořenou přípojku?
 Jaká je odstupová vzdálenost sloupů nn pro přípojku rodinného domu?
 Jak se domoci elektropřípojky?
 Mám se stát spoluvlastníkem transformátoru?
 Jak se vyhnout pozemku, jehož majitel nesouhlasí s vedením el. sítě?
 Mohu z 3f zásuvky využít jednu fázi a napojit z ní pergolu?
 Jaký kabel kabel natáhnout na černo od souseda?
 Musím umožnit vstup ČEZu na pozemek, i když v katastru není o vedení zmínka?
 Která norma ČSN udává bezpečnou vzdálenost připojení sítě na stožár RD?
 Na co dát pozor při převzetí nemovitosti s neznámou elektroinstalací?
 Může technik ČEZ odmítnout montáž elektroměru pro chybějící omítku na kabelu?
 Kolik stoji přeložka nebo úprava vysokého vedení 22kV na závěsné lano?
 Jak mám odstranit nastřešák z rozpadající se nemovitosti?
 Jak zajistit aby přípojka nn nebyla v rozporu se zákonem 458/2000 Sb.?
 Kdo vymění porcelánové izolátory na přípojce?
 Co zaplatím za novou přípojku s protlakem asi 8 metrů pod silnicí?
 Co se stane když odmítnu E.ONu věcné břemeno?
 Je možné nějaké LEvnÉ a LEGÁLNÍ sezónní PŘIPOJENÍ chatky K ČEZu?
 Kdo zaplatí opětovné připojení demolice a navíc po exekuci?
 Vynechává se se u E-ONu modrý vodič nebo se připojuje k PEN?
 Kdy zřídit pripojku, když se bude stavět až za dlouho?
 Jak vypracujete revizi pro znovupřipojení bytu při odpojení od el.pro neplacení?
 Jak připojit druhý kabel k elektroměru?
 Je shnilý sloup problém ČEZu nebo spotřebitele?
 Jak odstranit konzoli el. vedení z domu určeného k demolici?
 Na čí náklady se vymění starý sloup?
 Co obnáší přesun pilíře nn o cca 5 m?
 Co je po dobu rekonstrukce vhodnější přeložení nebo výměna stávající přípojky?
 Jak řešit povolení pro výstavbu vzdušného vedení?
 Co s pilířem podemletým dešťovou vodou?
 Je možné vedení z nástřešáku přeložit na sloup před plot?
 Lze zřídít provizorní přípojení elektřiny k domu po dobu 1-2 let?
 Proč se nelíbí ČEZu 40cm podezdívky plotu u pilíře měření?
 Jak řešit přípojku k rekreačnimu objektu vzdálenou 25m?
 Mohu nesouhlasit s přesunutím sloupku s pojistkami na mém pozemku?
 Může mě dodavatel energie odpojit kvůli zastaralé elektroměrové skříni?
 Namontuje mi elektroměr jiný dodavatel, když mi ho ČEZ odpojil?
 Jaké lepší řešení přeložit nebo zrušit a zřídit novou přípojku?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Dá se zřídit přípojka k rodinnému domu z 22kV?
 Je 1000Kč adekvátní cena za věcné břemeno ve formě sousedovy přípojky nn?
 Proč nechce ČEZ povolit trvalou přípojku elektrické energie?
 Jak vysoko má být volné vedení nad střechou?
 Je možné připojit k síti bez provedené elektroinstalace?
 Je možnost aby přeložku elektriky hradil ČEZ?
 Je možná přípojka nn pro dům ze stožáru vn?
 Jakým způsobem byste řešili připojení zahrádkářské kolonie?
 Jak uplatnit připojovací podmínky energetiky vůči dřevěné rozvodné desce?
 Jak přinutit ČEZ přeložit sloup s rozvaděčem?
 Jak postupovat při přístavbě do které zasahuje střešník?
 Na kolik příjde nová přeložka vedení z konzoly do země?
 Co udělat s mělce uloženým nn kabelem nalezeným pod asfaltem před domem?
 Jaká jsou úskalí připojení souseda k příležitostnému odběru elektřiny na nás?
 Jak určit vlastnictví rozvaděče v zahrádkářské kolonii?
 Může po mě ČEZ chtít, abych si přípojku nn do 50m od sloupu zaplatil sám?
 Musí být ve starém domě jistič venku?
 Má lokální distributor bezvýhradnou povinnost připojit novostavbu RD?
 Jak požádat o odhlučnění sloupové trafostanice na vlastní náklady?
 Jak si muze eON dovolit prestavet pripojku bez meho vedomi?
 Lze nástřešník domovního přívodu přesunout?
 Lze umístit jezírko nad přívod elektřiny?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Jakou dokumentaci potřebuji k přemístění pojistkové skříně ČEZ?
 Za jakých podmínek mohu svůj pozemek připojit na přípojku souseda?
 Kdo hradí úpravu elektropřípojky na RD při zateplení fasády?
 Opravdu musím přeložit odběrné místo ČEZ na vlastní náklady ?
 Mohou být špatně nafázované vodiče na straně distributora EON?
 Lze přemístit elektroměr z hranice pozemku na dům (ne veřejně přístupný)?
 Jaký je postoj E.ONu k výměně přívodního vedení od HDS k nepřístupnému ER?
 Jak postupovat v případě vypnutého zaplombovaného hlavního jističe elektroměru?
 Jaký je postup při opětovné připojení k elektrické síti po odebrání elektroměrů?
 Kdo hradí přeložení kabelových tras domovních přípojek do země?
 Jak zřídit ER u HDS na cizím chatovém pozemku?
 Jsme povinní předělávat podružný elektroměr, když se ČEZu nelíbí?
 Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče nn na sloupu?
 Může být přiveden kabel CYKY4x10 ke dvou jednofázovým elektroměrům?
 Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
 Jak se vyhnout přeložce?
 Který předpis popisuje znovupřípojení elektroměru na původní desku?
 Jak nejsnadněji přeložit přípojku nn na štítu střechy který se má zbořit?
 Ako predlzit kratke privodne vedenie cez konzolu pri zateplení fasády?
 Jak získat vedení přípojky, když mi v tom brání cizí pozemky?
 Jak vysvětlit laikovi dodržování zákonů při činnosti na VTZ?
 Kdo odpovídá za závadu v HDS?
 Mohu nějakým způsobem ponížit náklady na přeložku vedení nn?
 Lze zřídit přípojku z vedení vn na pozemku?
 Jaký je vhodný rozvod pro malou kapelu a ochranu drahé aparatury?
 Je nutné řešit průvěs elektrické přípojky nad cestou?
 Co delat, kdyz mesto nechce povolit vedeni el. pripojky pres jejich pozemek?
 Může se provést spojka v neměřené části před elektroměrem?
 Kdo nese náklady přeložky sousedního domu?
 Kdo hradí opravu přípojky u neoprávněně odstraněné HDS?
 Vydrží staré kabelové vedení rozpojení a znovu zapojení?
 Kdo platí předělání přípojky při rekonstrukci vedení dle představ ČEZ?
 Je možné táhnout přípojku 30m příkopem vedle silnice?
 Jak postupovat aby CEZ vybudoval novou přípojku a neopravoval starou ?
 Co dělat, když soused nerespektuje ochranné pásmo vedení nn, ani věcné břemeno?
 Jak zřídit přípojku pro zahradu vzdálenou 500m?
 Jak připojit chatu na elektřinu bez souhlasu souseda s věcným břemenem?
 Jak se postupuje s přípojkou domu v pripade jeho demolice?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Může být jedno přípojné místo pro dva RD?
 Co obnáší na nástřešní přípojce výměna holých kabelů za vedení kabelem?
 Přeloží ČEZ sloup a vedení nn z mého pozemku, když není zapsané břemeno?
 Lze v elektroměrovém rozvaděči připojit dva rozvaděče rodinného domu?
 Kudy a jak lze vést neměřený kabel přes cizí pozemek?
 Jak zjistit, kdo zakopal přípojku do země a odstranil nadzemní vedení?
 Znemožní přívodní vedení nn pod zemí na hranici pozemku budoucí stavbu oplocení?
 Bude umístění stavebního rozvaděče řešením pro snížení průřezu vodiče?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?
 Jak probíhá přesunutí hlavní pojistkové skříně na RD?
 Jak zridit samostatne pripojeni 20 chat pri nedostatecne kapacite el. site?
 Jak řešit "vznik překážky" (ČEZ vs. ŘSD)?
 Jaký zdroj energie vytvořit pro vzdálenou chatu?
 Je zmena poradia fáz zo strany distribútora porucha?
 Jak přinutit E.ON ke spoluúčasti nákladů na přeložku?
 Může distributor připojit jinou parcelu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 23 dotazů.