Jak přepojit přepínač, aby vrtačka měla oba chody, pravý i levý?

(1/10) > >>

JanJanousek:
Rád bych vás požádal o radu, je možno a případně jakým způsobem u této vrtačky zapojit přepínač tak, abych měl na pozici 1 pravý chod a na pozici 2 levý chod otáček? Momentálně jsou obě pozice pro pravý chod.

Původní otázka:  Vrtačka - jak přepojit přepínač - pravý a levý chod...?

Petr Doležal:
Stávajícím přepínačem to nepůjde, musí mít o jednu komoru více. Jednalo by se o reverzní přepínač, např. typové číslo schema Obzoru 9151. Elektrikář ale musí vyřešit umístění přístrojů, aby získal pro tu třetí komoru místo. Dát nové přístroje, které jsou vesměs menší než vaše stávající. A nebo celé "překopat" včetně větší skříňky.
Pojistka signálky by se připojila paralelně na svorku10

David Frýba:
Přesně jak říká pan Doležal.Jen mne napadlo, aby se zmíněný přepínač montoval lépe,vyhodil bych stávající svorkovnici.Ne má tam valného významu, jen zabírá drahocenné místo.

Jiří Buben:
Také je důležité, zda je vůbec možné vrtačku spouštět s opačným smyslem otáček a to z hlediska mechanického. Mám namysli aby se nepovolovaly zajišťovací matky v případě, že jsou například řemenice zajištěny matkami či šrouby. ;)

Daniel Hudzík:
Len tak mimochodom, preco sa mi zda ze privodny kabel je 4zilovy...

Edit: nevsimol som si klemu na svorkovnici N a PE.. cize mame PEN v pohyblivom privode na stroji, ktory potrebuje aj N vodic (aj ked len na napajanie kontrolky...)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana