Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak sehnat schopného elektrikáře pro pomoc s rekonstrukcí elektroinstalace?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak sehnat schopného elektrikáře pro pomoc s rekonstrukcí elektroinstalace?  (Přečteno 43857 krát)
raj
« Odpověď #36 kdy: 27.01.2012, 07:47 »

Pokud se zákazník "kroutí" jako tento, zeptám se přímo - jde vám o peníze ? Nemáte je či je dát nechcete ?
Konfrontace s pravdou je krutá. Pokud je dát nechce a nechce zároveň akceptovat snížení parametrů za účelem adekvátního snížení nákladů,  tak se u nás dveře poměrně rychle zavírají zvenku ...
Je snadné poznat "vychcaného" člověka, se kterým také vždy nemilosrdně vyrazím dveře.
Spolupráce zákazníka je fajn, pokud potřebujeme získat čas.
Nikdy se napoprvé nepodaří vše na 100 procent, tak to musí tuhle a támhle předělat ...
O projektech na "čudlačy" si myslím své,  je to skutečně jen vyhození peněz.
Barevné křídy na zdi řeší vše.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #37 kdy: 27.01.2012, 08:02 »

Som penzista a ak chcete pán Horský zverejním svoj dôchodok.   

Neberte mě až tak za každé slovo. Vím, že jsou na tom důchodci jak jsou. Jen jsem si tak rýpnul, nemyslel jsem to vážně ani zle.
Sám jistě víte, že tu radím a klábosím o problémech již řádku let, ale právě to mě naučilo rozlišovat, komu radit a komu ne. Někdo sem přijde opravdu jen z vyčůranosti a chce tu od nás navrhnout "zdarma" celou instalačku, což nemám rád a zřejmě i ti, kdo se tímto živý. Divíte se mi?
Nepíši, že je to zrovna tento případ, ale již zde padla rada: pozvat si odborníka, vše s ním probrat na místě a domluvit se na svépomoci. Čekat, že si rádce jistě vezme nějakou provizi. Výši provize zde nikdo neví, záleží vždy na samotném jedinci, který své služby nabízí.
Myslím, že tím mělo celé vlákno skončit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #38 kdy: 27.01.2012, 08:19 »

rád provedu poradenskou činnost cena
700,- hodina
cesta 10,- Kč/km
250,-/hod tratná na cestě ... a to bez DPH



Standardní situace. Poradenství je vždy ceněno výše jak vlastní montáž. Pokud chce někdo ušetřit tím, že si nechá radit od odborníka a bude si dělat si to sám, musí na to mít. Zpravidla to ve finále vyjde dráž než si to odborníkem nechat zrealizovat  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #39 kdy: 27.01.2012, 08:38 »

Jó jó, svatá pravda Radku  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #40 kdy: 27.01.2012, 10:03 »

Standardní situace. Poradenství je vždy ceněno výše jak vlastní montáž. Pokud chce někdo ušetřit tím, že si nechá radit od odborníka a bude si dělat si to sám, musí na to mít. Zpravidla to ve finále vyjde dráž než si to odborníkem nechat zrealizovat  Mrknutí

Ano, je to tak. A to si málo kdo z laiků uvědomuj, protože v hospodě ta rada přijde mezi řečí zdarma. O kvalitě rady se pak nepřemýšlí. Není důvod. Laik nedovede sám rozlišit radu špatnou a dobrou. Laik odchází z restauračního zařízení plně vybaven k pracovní činnosti, kterou započne hned další den. Pak se ovšem nestačí divit, když po něm úřad požaduje revizní zprávu a jemu ji nikdo nechce napsat. to je naprosto normální a běžná situace.
Normální a běžné je však potom také to, že se vždy najde zmrd (prosím za prominutí),  který nakonec kladnou revizi napíše. Zde se pak na takové trótly nadává, ale již tu bylo několik případů, že jméno a číslo takového hajzla sem ve finále nikdo nedá. No tak kde pak jsme?! Umíme jen držkovat, to je ten národ český!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Ján Garaj
« Odpověď #41 kdy: 27.01.2012, 14:02 »

Pán Horský vobec sa na vás nehnevám. Máte úplnú pravdu, že my sa tu občas aj skoro pohádame a ten kto najskor prosí o radu nakoniec ani nepovie, že už to má podla naších výmyslov hotové a niekde sa nám smeje. Preto by som bol najadšej, ak niekto dostane na konkrétnu otázku konkrétnu odopoved, aby sme sa ním radšej dalej nezaoberali dovtedy než sa sám ozve a aspon povie dik už to mám alebo prosím ešte o doradenie. Tomu porozumiem vždy a nie len ja. Určite viete, ako som sa rozčuloval na pána IBL, až ma odpojili z diskusie a to som nebol ja čo v mojom mene vulgárne vystupoval. Pán Jaroslav IBL sa mi dodatočne ozval a vysvetlili sme si to, ale naozaj to nemuselo dojst až tak daleko. Podobný prípad je teraz pani Hedvika. Radil som čo som vedel a kde je teraz? A to mi pán myslím, že Vašák div že nevynadal, že sa s každým súdim, namiesto toho,aby sa naozaj pozrel na Výpis z OR a zistil si, ža na niektoré druhy poradenstva mám živnost. Tak o čom to je ? Pán Vašák už so mnou nediskutuje. Mám tu napísat, a napíšem, že je asi šofér a neurážam ho ale do elektriky by sa tiež nemal miešat. Neradíme mu, kedy má zatočit volant dolava a kedy doprava. Tak pán Fořt už žiadnu radu nedostanente.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #42 kdy: 27.01.2012, 14:26 »

Pán Hudzík, ak je ten byt váš a nemáte platnú revíziu, tak je Vašou povinnosťou si ju zabezpečiť a vypýtať si doklad o zaplatení.Ak má byt iného majiteľa, tak ho požiadajte o nahliadnutie do revíznej správy, prípadne o jej vyhotovenie. To je konkrátna rada, zaplatíte mi niekto? Som penzista a ak chcete pán Horský zverejním svoj dôchodok. Tu si radíme aj hlúposti, kto nechce nenapíše, neporadí. Niekto slušný to tu má aj napísané, nechcem robiť reklamu, aby som nemal nárok na odmenu. Pán Kovář, napíšte, že máte trvalé bydlisko v Hamburgu alebo v Kyjeve a to je potom džob, len neviem kto si vás objedna v ČR alebo v SR. Pán Illek sám píšete o najjednoduchšo m projekte a nepoznáte jednoduchý projekt, tak ste to mali nazvať inak. Čo je náplňou ktorého stupňa projektu, by vám presnejšie dokázali citovať páni projektanti. Ja by som vás mohol priviesť k omylu a to nechcem ani cestou tejto diskúzie. Konkrétne riešenia a to aj hlúpostí sme tu už navrhli dosť a zadarmo opäť formou diskúzie. Pán Fořt naozaj poprosil o riešenie formou diskúzie, kto chce poradí, kto chce znechutí alebo zneistí. Pán Fořt určite si zavolajte revizáka na poradu a toho musíte primerane slušne zaplatiť. Ostatné naše rečičky si nemusíte všímať. Značná časť z nás okrem tých slušnejších sme ješitní chlapi, ako by napísala pani emancipovaná Januliak.Myslí m, že už by to stačilo.
Nepochopili ste moj prispevok...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Marián K
« Odpověď #43 kdy: 27.01.2012, 14:54 »

Pán Hudzík, ak je ten byt váš a nemáte platnú revíziu, tak je Vašou povinnosťou si ju zabezpečiť ...

Revízie bytov a rodinných domov STN ES 59009 (Prehliadky a skúšanie elektrických inštalácií v obytných budovách)
Niekoľko citácií z normy.
- 3.1
obytná budova (domestic property)
obytný dom alebo byt v súkromnom vlastníctve alebo v súkromnom prenájme určený na bývanie jednotlivca
alebo rodiny
- Napriek tomu, že niektoré členské štáty majú v obytných domoch alebo bytoch v súkromnom vlastníctve
a v súkromnom prenájme systém pravidelných prehliadok a skúšania elektrických inštalácií, mnoho členských štátov nezavádza nijaké systematické pravidlá pre východiskové a pravidelné prehliadky v tomto
druhu budov.
- 7.2 Frekvencia pravidelných prehliadok a skúšok sa musí určiť podľa druhu inštalácie, jej používania a prevádzky, frekvencie údržby a vonkajších vplyvov, ktorým je vystavená. Maximálny interval medzi pravidelnými prehliadkami a skúškami sa môže určiť národnými zákonnými predpismi.
- 7.3 Pravidelná prehliadka a skúšanie elektrickej inštalácie sa musia uskutočniť (ak nie je nová) pri zmene
vlastníctva alebo nájmu.

Zatiaľ neviem o žiadnom  predpise (nariadenie, vyhláška, zákon),  že sa musí pravidelne.
RT môže na byt vyklopkávať do odpadnutia, oporu v zákone nemá.
( zato plynári sa k tej jednej trubke dostanú vždy Kroutím očima )
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 27.01.2012, 17:51 »

Myslím, že situaci kolem provádění pravidelných revizí v bytech dostatečně řeší občanský a následně trestní zákoník.
Pokud se ve Vašem obydlí stane nedejbůh návštěvě úraz elektřinou a dostane se případ k soudnímu projednávání, jedna z prvních věcí, kterou bude chtít protistrana doložit bude důkaz/dokument "jakpak se Pane staráte o bezpečnost své instalace",  odpověd ve smyslu "nijak" jistě protistranu potěší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marián K
« Odpověď #45 kdy: 27.01.2012, 19:09 »

No neviem. Sudca je prvý kto sa musí držať zákona. Rieši nezákonné konanie, a keď čokoľvek nemusím zo zákona, nemusím vôbec.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
« Odpověď #46 kdy: 28.01.2012, 09:50 »

Pán Hudec to napísal úplne presne. Tí ostatní asi nikdy neboli na žiadnom súde. Tak sa o tom nebavme. Opäť už riešime niečo a niekoho iného a pán Fořt sa kdesi asi z nás smeje. Už to nemá zmysel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 28.01.2012, 10:45 »

No neviem. Sudca je prvý kto sa musí držať zákona. Rieši nezákonné konanie, a keď čokoľvek nemusím zo zákona, nemusím vôbec.
Velice mnoho obyvytel by se divilo, kdyby vědělo co vše je po nich legislativou požadováno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #48 kdy: 28.01.2012, 17:45 »

Velice mnoho obyvytel by se divilo, kdyby vědělo co vše je po nich legislativou požadováno.

Ještě bych doplnil. NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ.
Pokud se ve Vašem obydlí stane nedejbůh návštěvě úraz elektřinou a dostane se případ k soudnímu projednávání, jedna z prvních věcí, kterou bude chtít protistrana doložit bude důkaz/dokument "jakpak se Pane staráte o bezpečnost své instalace",  odpověd ve smyslu "nijak" jistě protistranu potěší.

Naprosto přesné  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
raj
« Odpověď #49 kdy: 28.01.2012, 17:50 »

Naprosto přesné 
Citace
Ale nepravděpodobn é.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #50 kdy: 28.01.2012, 18:14 »

Naprosto přesné  
Citace
Ale nepravděpodobn é.


Pravděpodobnos t této situace je 0,0000000 nic.. Škleb Škleb
nenavádím tímto ale k obcházení zákonů!! Šok
Jen poznatky z praxe, nic víc !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Mirek Vašák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #51 kdy: 28.01.2012, 18:47 »

Pán Horský vobec sa na vás nehnevám. Máte úplnú pravdu, že my sa tu občas aj skoro pohádame a ten kto najskor prosí o radu nakoniec ani nepovie, že už to má podla naších výmyslov hotové a niekde sa nám smeje. Preto by som bol najadšej, ak niekto dostane na konkrétnu otázku konkrétnu odopoved, aby sme sa ním radšej dalej nezaoberali dovtedy než sa sám ozve a aspon povie dik už to mám alebo prosím ešte o doradenie. Tomu porozumiem vždy a nie len ja. Určite viete, ako som sa rozčuloval na pána IBL, až ma odpojili z diskusie a to som nebol ja čo v mojom mene vulgárne vystupoval. Pán Jaroslav IBL sa mi dodatočne ozval a vysvetlili sme si to, ale naozaj to nemuselo dojst až tak daleko. Podobný prípad je teraz pani Hedvika. Radil som čo som vedel a kde je teraz? A to mi pán myslím, že Vašák div že nevynadal, že sa s každým súdim, namiesto toho,aby sa naozaj pozrel na Výpis z OR a zistil si, ža na niektoré druhy poradenstva mám živnost. Tak o čom to je ? Pán Vašák už so mnou nediskutuje. Mám tu napísat, a napíšem, že je asi šofér a neurážam ho ale do elektriky by sa tiež nemal miešat. Neradíme mu, kedy má zatočit volant dolava a kedy doprava. Tak pán Fořt už žiadnu radu nedostanente.
Nejsem si vědom toho,že bych vás napadl. Pokud se tak podle Vašeho mínění stalo, tak se vám tímto omlouvám. Jinak k tomu,že teď jezdím jako řidič neznamená,že jsem lempl a nechce se mi dělat.Věřte,že se teď nadřu víc než předtím."Už vidím ten smích, já si taky myslel, že to je jen točit volantem.Pravd a je ,ale úplně jinde."  Potřeboval jsem změnu a hlavně peníze a dělat pro lidi elektroistalac e za pár korun mně přestalo bavit. Začal jsem si totiž na stavbách připadat jako ten poslední nádeník na kterého je potřeba vzít hůl nejlépe pustit psa. Na elekriku jsem nezanevřel a rád se přiučím a poučím. Úsměv tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
« Odpověď #52 kdy: 29.01.2012, 08:56 »

Dik,pán Vašák.Nedovolí m si urážať žiadneho poctivého šoféra. Viem čo to je ešte aj v mojom veku občas urobím za jeden deň aj viac ako 500km. Jednalo sa o vlákno, kde ste mi vyhuboval, že som odborník na všetko a s každým sa hned súdim.(Bolo to o  p.IBL) Volal som vás na správne vlákno a až teraz ste sa mi ozvali. Tak je to OK. Viete stále tvrdím, že ak si niekto do diskúzie zadá nejaký problém,(teraz pán Fořt) tak by si mal považovať za slušnosť ten problém, sledovať  a naozaj napísať aspon stačilo už sa nehádajte alebo ďakujem pomohli ste. To nie je tak vela čo by sme si zaslúžili. Vždy by sa to dalo včas ukončiť. Alebo mám si zisťovať kto je pán Fořt v Živnostenskom alebo Obchodnom rgistri a potom si s ním popísať o slušnosti? Aby som ale nedopadol ako s pánom Iblom, tak ešte raz vyzývam pána Fořta a pani Hedvika, nech sa vyjadria ku pomoci alebo nepomoci. Načo sem píšu, ak ich to potom nezaujíma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marián K
« Odpověď #53 kdy: 29.01.2012, 14:22 »

A ten zákon? Vie o ňom niekto? Je čo dodržiavať? Existuje? Prečo sa pravidelne nerevidujú byty?
Ak ho nájdem, budem prvý čo začne obiehať všetky byty, dám vedieť  Mrknutí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak provést instalaci ve zděné kůlně, která nemá strop?
 Kolik by přibližně stálo předělání rozvodu elektřiny?
 Jsou vlastníci bytů povinni rekonstruovat el. rozvody v bytech, když bude rekonstruováno hlavní domo
 Co je potřeba k nové elektroinstalaci v bytě 2 nebo tři vodiče?
 Je opravdu nutné vyměnit staré hadrové vodiče?
 Poradíte mi prosím co se starými hliníkovými vodiči?
 Víte o dostupné a přehledné odb. literatuře?
 Poradite mi z rekonstrukcí instalace na chatě?
 Jak z PEN získám PE a N pro správnou funkci chrániče?
 Mohu v rozvodnici vodič PEN rozdělit na PE a N?
 Je nutné při navýšení příkonu z 1f na 3f rekonstruovat i vnitřní rozvody?
 Jak zrekonstruovat elektroinstalaci koupelny?
 Může spotřebitel vyměnit tělesa v chodníkovém osvětlení?
 Musíme při rekonstrukci vyměnit hlavní rozvodnici ve sklepě za jinou?
 Mohu při rekonstrukci ponechat původní kovové trubky?
 Na kolik by cca vyšla rekonstrukce elektroinstalace bez materiálu?
 Jak se vypořádat s rekonstrukcí rozvaděče při zachování starých obvodů PEN?
 Co udělat s neznámým zelenožlutým vodičem v zemi?
 Jakým způsobem zapojit lustr pokud mám krátké vývody?
 Jak si poradit s vedením ještě v rákosovém stropě?
 Jak zapojit třífázový jistič?
 Jak posunout zásuvku v kuchyni o čtyři metry dál?
 Jaká bude přibližná cena rekonstrukce bytového jádra?
 Aký priemer vodičov pre úpravu existujúcej inštalácie?
 Jak spolehlivě najít vodiče pod omítkou?
 Je hlučná vibrace elektroměru opodstatněný důvod k jeho výměně?
 Proč nelze připojit starý 2-vodičový rozvod na nový 3-vodičový?
 Jak provést rekonstrukci starého hliníkového jádra?
 Jakým zpusobem mám postupovat při výměně elektroměrové rozvodnice?
 Je nutná technicka dokumentace po rekonstrukci, když instalace zůstává stejná?
 Je nějaká možnost dát na panelákový byt s TNC chránič?
 Mohu použít pro instalaci starý kabel 4x1,5 abych nemusel kupovat nový?
 Jak mám dokončit rozpracovanou instalaci v garáži?
 Je nutné při výměně pojistek za jističe použít také proudový chránič?
 Je možné v chatě při výměně elektroměru zanechat původní instalaci?
 Do kdy musí být provedena rekonstrukce el.instalací, které nesplňují normy EU?
 Jak postupovat při výměně svítidel v panelovém domě?
 Jaký postup zvolit při rekonstrukci dom. přípojky?
 Vysvětlí mi někdo kam vedou ve starém domě všechny fáze?
 Jak provést rekonstukci rozvodu elektřiny nejlevněji, nejrychleji a nejčistěji?
 Jakým způsobem obnovit elektroinstalaci v bunkru CO?
 Mohu ponechat i v rekonstruované instalaci v kuchyni dvouvodičové zapojení TN-C?
 Co říct na profesionální bastlíře rekonstrukcí jader?
 Je vadná elektroinstalace nebo revizní zpráva?
 Nakolik je potřebná nová instalace ve starším panelovém bytě?
 Vyplatí se rekonstrukce elektroinstalace v 35 let starém bytě 3+1?
 Lze vyměnit elektroinstalace v bytě bez sekání do zdí?
 Lze udělat z 1fáz. okruhu 3 fázový?
 Co zajistit pro rekonstrukci elektroinstalace rodinného domu?
 Projde mi kvůli novým hodinám revizí starý dvoužílový okruh?
 Jak správně postupovat při rekonstrukci elektroinstalace bytu?
 Co potřebuji k výměně hl. jističe stejné ampéráže a elměrové desky?
 Jak má spotřebitel postupovat pokud si usmyslí třeba rekonstrukci?
 Budem musieť inštaláciu v drevenej prerobiť pre novu reviziu?
 Jde na stávající rozvod v hliníku připojit nový rozvod v mědi?
 Kolik stojí výměna hlavního jističe a předrátování rozvaděče?
 Jak skloubit nové a staré rozvody v hl. rozvaděči při použití proud.chrániče?
 Jak správně předělat osvětlení ve staré koupelně?
 Vyměnit hliníkovou elektroinstalaci z roku 1975 nebo neměnit?
 Co je potřeba pro rekonstrukci elektroinstalace?
 Jak odpojit stykač od napětí v rozvodné skříni?
 Jaké je nutno podniknout kroky při výměně tech. zařízení ve starém rozvaděči?
 Lze při výměně hliníkových rozvodů nechat hliník pro světla?
 Nechat přívod AYKY 2x6 z ER po rekonstrukci el. instal. v bytě?
 Mohu zachovat část elektroinstalace při částečné rekonstrukci koupelny?
 Myslíte si, že si z těchto úrazů vezmou zedníci nějaké ponaučení?
 Co vše mám požadovat při rekonstrukci rozvodu elektriny?
 Víte jak taky může vypadat byt po rekonstrukci?
 Jak dočasně zachránit stav bytové elektroinstalace?
 Je možné vyměnit Al za Cu pouze ve dvou místnostech a pozdeji dodělat ostatní?
 Je potřeba předělat starou elektroinstalaci pro revizi na třívodičovou?
 Mám kupovat byt se starým Al rozvodem?
 Co vše je potřeba při rekonstrukci elektroinstalace u rodinného domu ?
 Kdo z vás bydlí v bytech s rozvody TN-C?
 Jak zapojit zásuvky 230V sériově?
 Ako správne rekonštruovať starý rodinný dom?
 Jak řešit rekonstrukci instalace místnost po místnosti?
 Lze ponechat TN-C u kompletní rekonstrukce?
 Je při rekonstrukci elektroinstalace v paneláku nutné povolení úřadů?
 Jak postupovat při chybné instalaci kabelu?
 Mohu použít místo původního hliníkového měděný CYKY stejného průřez?
  Existuje standardni postup pro zjisteni puvodniho zapojeni dratu v byte?
 Nebudou problémy se starými rozvody elektřiny v bytě?
 Nejde mi zásuvka, můžeš přijet?
 Je nutné při rekonstrukci vyměnit i starou elektroměrovou skříň?
 Kde je hranice mezi opravou a rekonstrukcí?
 Jak jednoduše rekonstruovat starou instalaci schodiště bytového domu?
 Lze při rekonstrukci el.rozvodů použít pro světla kabel YDY 3x1,5?
 Musím nechat udělat revizi pokud jsem přidal do bytového rozvaděče jistič?
 Jak připojit v bytě nové rozvody TN-C-S na staré TN-C?
 Opravdu se nesmí sekat do panelu?
 Jak spojit hliníkové a měděné vodiče před zalitím betonem?
 Jak zapojit jističe a chrániče v bytě?
 Proč když proběhla rekonstrukce, jsou světla na starých vodičích?
 Jak rekonstrujete rodinný dům za provozu?
 Jak najít ve staré instalaci krabici pod omítkou?
 Je možné zapojit nový obvod v rekonstruované kuchyni?
 Doplníte toto doporučení rekonstrukce o další konstruktivní poznámku?
 Co je potřeba pro výměnu elektrických rozvodů v bytě?
 V jakém pořadí rekonstruovat? Rozvody první a pak až koupelnu?
 Mohu v panelovém bytě zrušit zásuvku s plochými kontakty a napětím 8-15V AC?
 Lze provést rekonstrukci elektroinstalace v panelákovém domě postupně?
 Kde mohou být rozbočovací krabice světelného okruhu v panelákovém bytě ?
 Jaká je priblizna cena vymeny el. rozvodu v rodinnem dome?
 Co dělat když nefunguje starý závitový jistič? Nahradit pojistkovou patronou?
 Jaká je orientační cena za rekonstrukci el. rozvodů panelákového jádra?
 Jak nahradit přerušený PEN od hlavního rozvaděče do bytu?
 Jak vyřešit novou elektriku ve starém paneláku?
 Mám si dělat starosti s dvouvodičovým Cu rozvodem v bytě?
 Musím v družstevním bytě souhlasit s rekonstrukcí elektroinstalace?
 Je potřeba pro rekonstrukci elektroinstalace starého domu povolení statika?
 Čím skrýt starý nezvhledný rozvaděč v panelákovém bytě?
 Co si počít se starým rozvaděčem a rozvody v rodinném domě?
 Ako postupovat pri obnove chalupy?
 Co byste vytkli takové pěkné retro rekonstrukci panelového bytu?
 Mám jako nový nájemník nárok na kompletní výměnu elektroinstalace?
 Jaké se používaly kabely v bytových domech kolem roku 1968?
 Musí být při opravě elektroinstalace v BD přemístěn elektroměr na chodbu?
 Je vhodné řešit rekonstrukci instalace páteřním rozvodem na stropě sklepa?
 Lze posunout stropní osvětlení v panelu o 50 cm?
 Jak zapojit nový rozvadeč místo starého rozvaděče?
 Jak často se v domovní instalaci mění stykače?
 Čím nahradit vadný starý jistič J1K63?
 Jak vysvětlit vlastníkům domu nutnost výměny rozvodů v domě?
 Musí se při přechodu na tři fáze přesekávat elektřina v bytě?
 Jak probíhá výměna stoupacího vedení v BD?
 Jak byly v hliníku dělané zásuvkové okruhy?
 Jaká jsou kritéria pro rekonstrukci elektroinstalace?
 Má smysl předělat obvod TN-C na TN-S bez přizemnění bodu rozdělení?
 Jak na první pohled poznám rozvody v mědi nebo hliníku?
 Jak složitá bude náhrada starých porcelánových pojistek za nožové?
 Doporučíte rekonstrukci pokud je instalace provedená vodiči CYSY?
 Vydrží staré rozvody zapojení více spotřebiču najednou?
 Vadí elektroinstalace za krbovými kamny?
 Lze vyměnit domovní rozvaděč, a zachovat starou elektroinstalaci?
 Kdy se PEN vodič nezapojoval na kolík?
 Je rekonstrukce elektroinstalace v bytě na etapy dobrý nebo špatný nápad?
 Mohu provést selektivitu jištění stejnou hodnotou jističe?
 Jaké jsou možnosti navýšení hlavního jističe?
 Síť TN-C-S, ale část stále TNC, jak řešit po rekonstrukci na TNS?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.