Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Môže sa využiť voľný priestor v rozvodni?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Môže sa využiť voľný priestor v rozvodni?  (Přečteno 4432 krát)
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« kdy: 14.01.2012, 16:45 »

Je niekde zakázané skladovať elektrotechnic ký materiál v rozvodni? V celej rozvodni je len troj-dverový hlavný rozvádzač a kopec voľného miesta (možno sa tam kedysi dávno plánovala UPS, ale to je len hypotéza). Majiteľ si tam chce umiestniť regál a tam skladovať elektrotechnic ký materiál ako svietidla, poistky, ističe, spínače, vypínače, káble, ...
Zaznamenáno
Vladimír Huba
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 15.01.2012, 01:35 »

Ak je (podľa projektu) miestnosť označená ako rozvodňa, tak to nebude možné.
STN 34 3104 čl.3 pojednáva o tom, že v takýchto priestoroch sa nemajú ukladať predmety, ktoré priamo nesúvisia s prevádzkou rozvodne.
Zaznamenáno

Ži a nechaj žiť
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 15.01.2012, 09:14 »

Asi vás to neprekvapi, ale projekt akosi chýba. Je to aj závada v revíznej správe. Čo sa môže stať, ak by tam takýto materiál bol? Z praktického hladiska.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 15.01.2012, 09:21 »

Dokud se nestane nic mimořádného, je to v pohodě.
Kdyby došlo k požáru nebo jiné mimořádnosti a skladované věci zhoršily možnost úniku z rozvodny, zhoršily možnost likvidace mimořádné situace, nebo dokonce mimořádnou situaci způsobily nebo zhoršily její průběh a rozsah, byl by ro pro provozovatele problém a problém by to byl o hodně horší, kdyby se prokázalo, že na to byl upozorněn.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Tomáš Hradecký
*
Offline Offline



od projektu po revizi


WWW
« Odpověď #4 kdy: 15.01.2012, 11:12 »

ČSN 34 3104  byla postupně nahrazována až po ČSN EN 50110-1 ed.2 , každopádně už tenkrát bylo uvedeno že v rozvodnicích nemají být umístovány předměty, které s rozvodnou přímo nesouvisí . Pokud něco být nemá , tak v případě mimořádné situace se posuzuje jako že to být nesmí ... podivej
Zaznamenáno

projekty , elektroinstala ce , hromosvody , revize E2/A , slaboproud , silnoproud ,
Liberecký , Královehradeck ý , Středočeský kraj
www.elektrohra decky.cz , tel :739643901
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.088 sekund, 23 dotazů.