Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Víte o tiskové chybě v připojovacích podmínkách spol. E-On?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte o tiskové chybě v připojovacích podmínkách spol. E-On?  (Přečteno 28679 krát)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #18 kdy: 08.01.2012, 23:01 »

K pohledu z druhé strany:

Víceméně to jsou věci, které osobně znám z vyprávění těch pěti normálních chlapů. U šestého "kokota" mě jeho problémy nezajímají  Mrknutí
Je to cca 14 dní zpět, montáž domluvena mezi 9 - 10 hodinou. Ženu se na devátou k zákazníkovi, v autě svítí rezerva, jedu o něco dřív, říkám si na začátku vesnice kam jedu natankuji, mám čas. Ale ejhle, u pumpy zákaz vjezdu a tma. Tak jedu dál. Dojedu před devátou, a čekáme. V deset se přířítí auto eonu, vyskočí chlap, začne se omlouvat, že u benzinky vypadla pojistka na primáru 22 a že mu posílají plošinu, jestli počkáme. Dorazil před jedenáctou, pohodový týpek, omluvil se, postěžoval si, že nikoho u havárie nezajímá jeho časový rozpis, namontoval elektroměr, stihly jsme i cígo a splknout a mazal dál.
Je to o jednání. Proč dělat problém tam, kde se jde lidsky domluvit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
glevan1958
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 09.01.2012, 19:51 »

K pohledu z druhé strany:

Víceméně to jsou věci, které osobně znám z vyprávění těch pěti normálních chlapů. U šestého "kokota" mě jeho problémy nezajímají  Mrknutí
Je to cca 14 dní zpět, montáž domluvena mezi 9 - 10 hodinou. Ženu se na devátou k zákazníkovi, v autě svítí rezerva, jedu o něco dřív, říkám si na začátku vesnice kam jedu natankuji, mám čas. Ale ejhle, u pumpy zákaz vjezdu a tma. Tak jedu dál. Dojedu před devátou, a čekáme. V deset se přířítí auto eonu, vyskočí chlap, začne se omlouvat, že u benzinky vypadla pojistka na primáru 22 a že mu posílají plošinu, jestli počkáme. Dorazil před jedenáctou, pohodový týpek, omluvil se, postěžoval si, že nikoho u havárie nezajímá jeho časový rozpis, namontoval elektroměr, stihly jsme i cígo a splknout a mazal dál.
Je to o jednání. Proč dělat problém tam, kde se jde lidsky domluvit.

Jo kdzž se mě stane takový problém ,  tak se samozřejmě snažím lidem dopředu omluvit s tím ,  že přijedu později. Jenže mnohdz je problém ,  že kdzž jsi někde 25 km daleko tak si těžko jednodušše odjedeš. Nejjednodušší je zavolat. Problém je ,  že spousta lidí si dá k přihlášce telefonní číslo ,  které  moc nepoužívá a nebo nejlíp ještě na pevnou někde do bytu. Telefon potom vyzvání a vzyvání u něho ve strarém bytě zbytečně...... ..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #20 kdy: 09.01.2012, 20:04 »

Pro E.ON jsem ještě nepracoval. Logika je taková: původní č,h,č, nová č,h,š. Nezaznamenal jsem námitky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 09.01.2012, 20:29 »

Pro E.ON jsem ještě nepracoval. Logika je taková: původní č,h,č, nová č,h,š. Nezaznamenal jsem námitky.
Palec vzhůru

Takhle to vidím taky...Bohužel ti co tvořili připojovací podmínky to ovšem viděli jinak blboune
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 09.01.2012, 21:54 »

Dycky bylo naprosto nelogický dávat hnědej doprostřed, protože si snad nepamatuju kabel kde by byl vprostřed.... Kromě pár starých výjímek... Ale za mě jsem takový nový kabel neviděl... Ono ani umístění hnědého uprostřed nemělo logiku s ohledem na jednodušší "počítání" vodičů

Nevím, jestli tento odkaz přežije, ale dole se nad tím autor také zamýšlí:

http://www..../index.php?id_document=26987

Např: H-hnědá jako hlavní Eon, u PRE zůstává černý.....

A k tématu:
Nepamatuju se, že bych měl s někým s montérů problém nebo někdo v našéí fimě, kromě jednoho k*k*ta v centru města, který nechtěl osadit elektroměr do rozvaděče kvůli nějaké prkotině (i podle obchodního manažera je to typický potížísta...)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Václav 3
« Odpověď #23 kdy: 10.01.2012, 09:56 »

Černý - hnědý - šedý mi nedělá potíže a to hned ze dvou důvodů,
- vychází podobně jako staré značení fázových vodičů černá - červená - modrá
- černá je barva znamenající smrt, což se při dotyku na fázi může stát.

ČEZ má tuto kombinaci použitou ve svých schematech zapojení elektroměrných rozvaděčů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 21.01.2012, 12:41 »

Tak dorazila odpověď  Mrknutí


,

K odvodním vodičům z elektroměru patří L1O, kde O znamená odvod. Jelikož je zde tisková chyba, tak do doby, než bude provedena oprava v PP bude tolerováno označení vývodu L1, L2, L3.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #25 kdy: 21.01.2012, 15:04 »

Černý - hnědý - šedý mi nedělá potíže a to hned ze dvou důvodů,
- vychází podobně jako staré značení fázových vodičů černá - červená - modrá
- černá je barva znamenající smrt, což se při dotyku na fázi může stát.

ČEZ má tuto kombinaci použitou ve svých schematech zapojení elektroměrných rozvaděčů.

Taktéž lze použít pouze barvu černou. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.