Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Mohu si vydrátkovat rozvaděč sám?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu si vydrátkovat rozvaděč sám?  (Přečteno 1698 krát)
Popgangac
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.01.2012, 21:48 »


MODERÁTOR: Opakované téma. K tématu rozvaděčů tu bylo napsáno opravdu hodně.
                      Použijte tlačítko vyhledávání.













Mohu si nakoupit rozvaděč a sám si ho osadit a vydrátkovat?
Když jsem si dělal elektriku na svém domě, tak mi starší a zkušenější kolega řekl, že to není možné, že to musí provést zkompletovat odborná firma.
Proto jsem si nechal rozvaděč udělat.
Respektive na tom nebylo nic, osadili přístroje na DIN lištu do rozvaděče schrack, nalepili na něj nálepku a dali mi k tomu prohlášení o shodě.

Jedná se mi to to, že jsem nikde nenašel předpis, který by to řešil nebo přikazoval :/
Ptám se takhle blbě, protože jsem elektriku dělal pouze 2 roky po škole a novinky mi tak trochu ulekly.
Zaznamenáno
Miroslav Křen
*
Offline Offline



Pomůžu, kde mohu.


« Odpověď #1 kdy: 04.01.2012, 07:58 »

To jste musel absolvovat někdy v minulém tisíciletí! Mrknutí

Jinak technicky je to řešeno ČSN (použijte tlačítko vyhledávání zde v diskusi, ale možná některé diskuse budou v PROFI zóně).
Ten imperativ vyplývá z kombinace obecně závazných právních předpisů (Zákon o technickcýh požadavcích na výrobky, Stavební zákon, Živnostenský zákon...,  + navazující vyhlášky a nařízení vlády).

Budiž vám pochvalou, že jste postupoval správně, když jste výrobu zadal oprávněné firmě.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 21 dotazů.