Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Proč poblikávají žárovky v senzorovém světle?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč poblikávají žárovky v senzorovém světle?  (Přečteno 4621 krát)
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« kdy: 31.12.2011, 15:06 »

Na chatě máme 2 světla se senzory viz.obr.

Obě tyto světla mají svůj vlastní jistič a jsou nastavené tak,aby spínaly při pohybu osoby ve vybraném úhlu když se setmí.

Stavá se mi nyní tato věc:
Pokud zapnu ve dne do zásuvky elekrickou pilu (2300W),tak za nějaký čas začnou tyto světla poblikávat. Poblikávají obě naprosto synchronně.  

Např. zapnu pilu a 3 minuty je vše OK ,na 1 sec bliknou, 2 minuty OK ,  na 3 sec.poblikávaj í........

Instalace je stará cca 5 let,přívod jednofázový TN-C,místo rozdělení PENu přizemněno,proudový chránič na všechny okruhy.



* PC300144.JPG (164.56 KB, 640x480 - prohlédnuto 297 krát.)
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 31.12.2011, 19:54 »

Pokud to není nějaký speciální "vánočně-silvestrovský" program, asi by to chtělo měřit, zda nedochází k poklesu napětí, pokud ano, posoudit, jestli to vyhovuje připojovacím podmínkám nebo jiným dokumentům, pokud bude pokles velký, chtělo by to změřit impedanci smyčky, přezkoušet, jestli se nemění nějaký přechodový odpor, jestli se neměmí přechodový odpor někde, kde se to ohřeje větším proudem při zatížení...
Někdy se dějí věci!

Z kuriozit nejen roku 2011 bych si dovolil uvést případ, kdy starší jistič J7K 24,7A při delším zatížení na hranici pracovního proudu vypnul, ale "divně" - odpojil jednu fázi a po vychladnutí ji opět připojil! A pak jsem se setkal se přerušujícím se vodičem N, bohužel jsem u toho nebyl, řešil jsem to "po telefonu",  jestli majitel udělal přesně to, o čem jsme mluvili, problém se ztratil když vypnul a opět zapnul proudový chránič!
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 31.12.2011, 19:59 »

A pak jsem se setkal se přerušujícím se vodičem N, bohužel jsem u toho nebyl, řešil jsem to "po telefonu",  jestli majitel udělal přesně to, o čem jsme mluvili, problém se ztratil když vypnul a opět zapnul proudový chránič!

Obdobné případy jsem zaznamenal také a ne jednou. Předpokládám že "centrální chránič" bude daleko častější příčinou likvidace elektroniky v domě než blesk.   Smích
Zaznamenáno
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« Odpověď #3 kdy: 31.12.2011, 20:18 »

O vtip se nejedná,opravdu se tak děje  Úsměv

Napřed mně napadlo,že je někde přerušen PEN a na senzoru je 400V,ale tuto variantu jsem okamžitě vyloučil,jelikož je přívod jednofázový.


změřit impedanci smyčky, přezkoušet, jestli se nemění nějaký přechodový odpor, jestli se neměmí přechodový odpor někde, kde se to ohřeje větším proudem při zatížení...



No jo,to by bylo nejlepší,ale takovými měřícími přístroji já nedisponuji Smutek
Zaznamenáno
Lojzaaa
« Odpověď #4 kdy: 31.12.2011, 20:26 »

Nejspíš bude někde špatný spoj, na kterém vzniká úbytek napětí při větším proudovém zatížení.
Zaznamenáno
Oliver Mička
*
Offline Offline



Automatizácia


« Odpověď #5 kdy: 31.12.2011, 21:31 »

U 1f prípojok je to dosť častá závada čo popisujete. Väčšinou býva problém v zlom spoje PEN alebo Fázového vodiča niekde v spoločnom bode napájania ( najčastejšie bytový/domový rozvádzač ) doporučoval by som prekontrolovať všetky spoje v danom objekte.
podobný problém som mal nedávno v 3 izbovom byte. Zlý spoj  sa prejavoval častým poklesom jasu svetiel asi o 1/4 nakoniec bolo príčinou práve uvolnený spoj PEN vodiča v bytovom rozvádzači, v tomto mieste však spoj nebol a celý okruh sa uzavieral cez stúpačku cez ochranný vodič CY 2,5 mm2 ktorý bol napojený v zásuvke na ochranný kolík.

Po odstránení poruchy bol vodič CY2,5 mm2 vymenení za CY 6 mm2
Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Václav Kněžník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 01.01.2012, 13:15 »

K jedné z řady žárovek připojit paralelně EFB LED 250V (eliminator flashing bulbs LED),  cena cca 100,- Kč. Kde koupit viz vaclav.kneznik@qems.cz
Zaznamenáno
iksko
« Odpověď #7 kdy: 01.01.2012, 14:20 »

K jedné z řady žárovek připojit paralelně EFB LED 250V (eliminator flashing bulbs LED),  cena cca 100,- Kč.  Kde koupit viz vaclav. kneznik@qems. cz



Tím odstraní následek ale ne příčinu. Ta se může časem zhoršovat.
Zaznamenáno
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 04.01.2012, 08:18 »

Ak som dobre pochopil, tak tie svetlá prebliknú vtedy, keď sú vo vypnutom stave. Naozaj to môže byť spôsobené poklesmi napätia, na ktoré reaguje snímač pohybu.
Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 21 dotazů.