Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Čím nahradit hlučný stykač v rozvodnici?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Čím nahradit hlučný stykač v rozvodnici?  (Přečteno 13718 krát)
Jan Bruthans
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 12.12.2011, 09:09 »

V rozvodnici na chodbě mám kvůli nízké sazbě (dva okruhy - bojler a přímotop) nainstalovaný stykač OEZ RSI-20-20-A230-M.
Tedy klasický stykač, ovšem s možností manuálního ovládání (teda ne, že bych ho při těch 4 hodinách vysokého tarifu/24 hod někdy využil).

Používám ho asi rok, ovšem v poslední době se výrazně zvýšila jeho hlučnost - natolik, že jsem byl manželkou atakován s příkazem to vyřešit  angel

Takže, existuje nějaká tichá verze stykače?
Případně i od jiného výrobce, rád bych zachoval možnost toho manuálního přepnutí, ale na tom netrvám.
Rozhodně bych to nechtěl řešit přesunem rozvodnice, takový masochista zase nejsem...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 12.12.2011, 10:56 »

Třetí tlačítko zleva, první odkaz:

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,6230.0.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jozef BABJAK
« Odpověď #2 kdy: 12.12.2011, 12:02 »

Hager vyrába "stykače so sníženou hlučnosťou",  konfigurácie 2Z, 3Z a 4Z 20-63A, 4R a 3Z+1R 25A, obj. č. ESNxxxxB.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 12.12.2011, 12:26 »

A exitujú aj úplne nehlučné polovodičové stýkače. Skratka je SSR.

Výmená by nebola jednoduchá, lebo SSR sú drahé, majú veľké chladiče a iné ovládacie napätie. V tomto prípade však majú vysoký WAF (Wife acceptance factor)  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 12.12.2011, 13:49 »

A exitujú aj úplne nehlučné polovodičové stýkače. Skratka je SSR.

Výmená by nebola jednoduchá, lebo SSR sú drahé, majú veľké chladiče a iné ovládacie napätie. V tomto prípade však majú vysoký WAF (Wife acceptance factor)  Škleb

To by jste udělal z rozvaděče topení a bylo by přetopeno.... Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 12.12.2011, 14:51 »

Volba je jednoduchá. Nedát se zmást trapnýma "šestkama",  přemýšlet velkým a nikoliv malým mozkem a nekupovat brak z OEZ. Docela častá závada, jenže zástupci firmy toto přes ty šestky nevidí  Mrknutí A není to jen o stykačích.
Koupit kvalitní modulový stykač od Moellera či Schracku, které fungují tiše řadu let a jsou za srovnatelné peníze. 
Pokud budete hodně velký cimprlich, tak jděte do Hageru do "tichých" stykačů, jak psal kolega Babjak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jan Bruthans
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 12.12.2011, 23:00 »

Děkuji, už jsem ten ESN220B objednal. Doufám, že WAF bude tak vysoký, jak se jeví ;-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 13.12.2011, 06:39 »

Bohužel jsem letos řešil už dvě reklamace na modulové stykače Eaton právě z důvodu hlučnosti (velmi nízkého WAF).
Schodou okolností u kamaráda a u dobrého zákazníka. Nepotěšilo mě to.
Přešel jsem tedy k Finderu a zatím spokojenost
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #8 kdy: 13.12.2011, 07:18 »

...,  už jsem ten ESN220B objednal. Doufám, že WAF bude tak vysoký, ...

Každopádne mám dajte vedieť dojmy, Vaše i manželkine!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 23 dotazů.