Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Kdo platí za revize soukromých elektrospotřebičů v sociálních zařízeních?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo platí za revize soukromých elektrospotřebičů v sociálních zařízeních?  (Přečteno 64704 krát)
Stanislav Látal
OSVČ VPP (pozastaveno)
*
Offline Offline




« Odpověď #54 kdy: 15.11.2011, 16:49 »

Vážení kolegové, vím že v dnešní hektické době  očekávat, aby provozní elektrikář či revizní technik by byl schopen vyřešit otázku paní ředitelky soc. ústavu je i z předvedené diskuze zcela vyloučená...

Když už jsem ten "kolega",  tak by mě zajímalo, jak jste přišel na to, že se dotazuje ředitelka soc.ústavu?

Taky to může být naštvaná příbuzná jejich klienta, která má pocit, že má zaplatit za něco, co se jí zaplatit nechce a ani o takovou službu nežádala ...
Taky je zajímavé, že se ani jednou v diskusi neozvala.  ajoooo     Proč asi ?

Jinak mám z diskuse pocit, že jste svému elektro svazu neprokázal dobrou reklamu.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #55 kdy: 15.11.2011, 17:32 »

Dizkuze,nediskuze ?
Kontroluje se, reviduje se, to co je napájeno větším napětím než je povoleno (bezpečné)...!
Na pokoji běžného sociálního zařízení (žádná samotka s postelí jak v árestu) je toto všechno co je napájeno nad 50V (víme proč ?) ....z 99,9%  to je napájeno ze zásuvky 1 fáze tj. 230V....
U mobilu je napájeno z 230V jen nabíjecí zařízení.....n e mobil,notebook a pod....!

Jen polopatisticky pro neelektrikáře ! tanecek
Někdy i pro elektrikáře... ... Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 15.11.2011, 18:19 »

Vážení kolegové,
                                          Pokud se však přesto, že máte k dispozici ČSN a případně i službu normy online zatím níkdo z vlákna neproparcoval k faktu co je spotřebič III. třídy  A je-li mobil či není takovým spotřebičem... . a má-li paní ředitelka u svého revizního technika objednat alespoň  revize na firemní mobily (kromě ostatního) což ji zákon (č.262/2006 Sb.) prostřednictví m platné legislativy jasně a prokazatelně nařizuje, je zde vedena komická dioskuze o hodinkách s baterkou..... Což jsou výrobky a ani náhodou stanovené a ani náhodou nemou být součástí celku, aby se stali vyhrazenými... .    Omlouvm se za výrazy, které nejsou známy laické veřejnosti...      angel  
    



Jelikož mám k dispozici normy a zákony, tak jsem se propracoval k informaci, že mobilní telefon (nikoli jeho nabíječka) je spotřebič třídy IV.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #57 kdy: 15.11.2011, 18:40 »

.........je zde vedena komická dioskuze o hodinkách s baterkou..... Což jsou výrobky a ani náhodou stanovené a ani náhodou nemou být součástí celku, aby se stali vyhrazenými... .   

V dnešním legislativním zmatku už paní ředitelka dostala odpověď jak se zachovat, aby měla čisté spaní a nevidím zde nikoho kdo by ji dokázal pomoct v případě soudního sporu při úrazu nebo škodě způsobené soukromým spotřebičem bez revize v objektu za který má zodpovědnost. Ty revize nejsou žádný zlatý důl (ani stříbrný, bronzový a asi ani železný) a spíš bude mít problém na to někoho sehnat.

Vzhledem k vaší odbornosti a možnostem bych zrovna od vás čekal nějakou jednoznačnější odpověď než pouhé zpochybňování a otázky.

Tu komickou diskuzi o hodinkách jsem vyvolal svoji poznámkou já a opravdu to měl být spíš žert.
Ovšem pak jste odpověděl něco ve smyslu že považujete mobil za spotřebič III. a hodinky ne, to mě překvapilo? Zkuste to trochu osvětlit, já v tom bez jakýchkoli sarkazmů nevidím z hlediska elektriky rozdíl a výrobek jsou hodiny i mobil, obojí je na baterku a někdy i skoro totožnou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #58 kdy: 15.11.2011, 19:43 »

Asi vím jak to p.Valenta myslí, že III třída bude jen to, kam se strká kabel z nabíječky, kdežto baterku do hodinek nenabijíte, když bude v hodinkách.
Pokud tomu tak je, byl by např. z AKU vrtačky spotřebič třídy III pouze její baterie strkaná do nabíječky, nikoli vrtačka, jako taková.
Celé je to prapodivná teorie zle

Spíše bych řekl, že se p.Valenta zmýlil, a nyní se do problému sám zamotal, nevěřím, že všichni přispěvatelé v tomto vlákně se až na p.Valentu pletou a jen on má pravdu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Š. Valenta
« Odpověď #59 kdy: 16.11.2011, 14:02 »

Vážení kolegové máme problém určit § a č. zákona, který paní ředitelka poruší nebo neporuši.  Po mně chcete definitivní a konečnou odpověď - ale já (podobně jako vy) takový § a zákon neznám. ...
A nově máme problém co je spotřebič III. třídy ... Tady bych mohl řešení z příslušné ČSN ocitovat, ale skutečně mně zajímá ,  kdo najde alespoň číslo ČSN, která se tím zabývá...    A věřte, že i na to čeká tazatelka - neby si myslíte, že nemá spotřebiče III. v hojném počtu? Věřte, že opak je pravdou a "její RT" ji v tom zřejmě očekávanou oporou není...
Na stezkky že nevedu líbivé řeči?... Ano. V Řecku, Itálii a Španělsku je vedou. U nás pak jsou líbivé obě nejpočetnější strany - a výsledek?  Zákon stíhá zákon a znáte nějaký, který by se nedal označit za zmetek?   Ale stesky paní ředitelce nepomůžeme a znáte ještě někoho na koho by se mohla obrátit. Ona již všechny možnosti zřejmě vyčerpala....
     angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
« Odpověď #60 kdy: 16.11.2011, 14:46 »

Myslím, že teď už je dokonale jasno. Jenom ještě dohledat normu, podle které bude provedena revize kardiostimulát oru... Aby náhodou někdo neměřil izolační odpor megmetem Smích

Obecně, klient při nástupu podepisuje smlouvu o ubytvání / péči, kde souhlasí s něajkýma podmínkama. Třeba podmínka používat tepelný spotřebič (rychlovarná konvice) výhradně na nehořlavé popdložce. Šikovný manažer to využije na stanovení podmínek užití spotřebičů. Například maximální příkon (aby se nějak vešli do max. odběru, ono 50 babiček s olejovým přímotopem se ústavu prodraží, pokud rovnou nepřetíží přívod do objektu) a zajistí si tím, že budou v objektu jenom bezpečný zařízení.

Ideální situace: zodpovědnost klienta podepsaná ve smlouvě. Dodá záručák nebo revizní zprávu a když se bude revidovat vybavení, nabídnout klientům, že revizák může mrknout i na jejich spotřebiče řekněme za zmíněnou stokorunu. Cokoliv jinýho oficiálně neexistuje a když klient poruší smlouvu, v případě průšvihu je ústav z obliga. Udělali maximum pro bezpečnost.

Stejně tak, ajko když je klient poučen o bezpečnosti, podepíše školení a pak se chová jinak. Je-li svéprávný, ústav se vyvleče.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Krýdl Petr
« Odpověď #61 kdy: 16.11.2011, 14:48 »

Pane Valento, já nevím proč se chcete neustále motat v bludném kruhu?
Tazatelka se zeptasla a založila vlákno 11.11. 2011, dnes je 16.11. 2011 a kdyby tak urgentně chtěla výsledek, tak se alespoń ozve nebo vyjádří, konzultuje - zatím nic.
Rozdělení kompetencí a práv v soukromém (osobním) sektoru a v komerčním (firemním) se zde myslím rozebralo do detailu. No a nakonec rozdělení el. spotřebičů do tříd a jejich následné revize snad řeší norma 33 1600 ed.2
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #62 kdy: 16.11.2011, 15:15 »

Podle způsobu vedení diskuze se domnívám, že se zde jedná o rozdvojení osobnosti. Paní ředitelka a pan Valenta jsou jedna a táž bavící se osoba...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

PetrPa
« Odpověď #63 kdy: 16.11.2011, 18:39 »

Podle způsobu vedení diskuze se domnívám, že se zde jedná o rozdvojení osobnosti. Paní ředitelka a pan Valenta jsou jedna a táž bavící se osoba...

Zajímavé, přečetl jsem si celé toto vlákno a také mě to napadlo.
Jsem E4A, poučte mě prosím jak mám měřit mob. telefon.
Mám měřit Riso 500V?
Na jaké svorky se mám při tom zaměřit? Tam je tolik dírek....
Mám změřit jestli je tam bezpečné napětí? Ale to musím telefon rozdělat a vyjmout baterii. Nedělám tedy revizi na baterii??
Zkoušeli jste někdy zapnout telefon bez baterie??
Opravdu nevím, jsem zmaten a nevím co si mám myslet. Asi jsem si vybral špatné řemeslo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #64 kdy: 16.11.2011, 19:46 »

Zajímavé, přečetl jsem si celé toto vlákno a také mě to napadlo.
Jsem E4A, poučte mě prosím jak mám měřit mob. telefon.
Mám měřit Riso 500V?
Na jaké svorky se mám při tom zaměřit? Tam je tolik dírek....
Mám změřit jestli je tam bezpečné napětí? Ale to musím telefon rozdělat a vyjmout baterii. Nedělám tedy revizi na baterii?
Zkoušeli jste někdy zapnout telefon bez baterie?
Opravdu nevím, jsem zmaten a nevím co si mám myslet. Asi jsem si vybral špatné řemeslo.
Bych řekl, že jste si nevybral špatné řemeslo, ale jen špatné vlákno, mobil stejně jako hodinky, dámský vibrátor, svítilna na "tužkové baterie" a pod. se prostě nerevidují.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #65 kdy: 16.11.2011, 21:17 »

To Valenta
1. Občanský zákoník (paragraf si jistě vyhledáte)
2. ČSN EN 61 140 ed.2 určuje v obecné rovině co je a co není III. třída, přičemž, pokud to III.třída bude, tak nám ČSN 331600ed.2 říká, že tuto není nutno za určitých podmínek revidovat

Tyto inf. ví zcela jistě každý účastník tohoto vlákna a Vy jistě víte, že to ví, tak proč ze svých kolegů děláte hlupáky a to zrovna v čase předvánočním, to se trochu nestydíte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Látal
OSVČ VPP (pozastaveno)
*
Offline Offline




« Odpověď #66 kdy: 16.11.2011, 23:31 »

Podle způsobu vedení diskuze se domnívám, že se zde jedná o rozdvojení osobnosti. Paní ředitelka a pan Valenta jsou jedna a táž bavící se osoba...

Taky mě to napadlo, jenže potom mě napadla podobnost se současným panem presidentem ...
Ta neomylnost a touha poučit nebožáky, co nic nechápou mě zmátla.  Smích Smích Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #67 kdy: 16.11.2011, 23:51 »

To Štěpán Valenta:
Jak je to potom s hračkami na baterie ? Taky se budou revidovat v dětských domovech? DĚTI JE PŘECE DRŽÍ V RUCE....
Fakt, někteří se snaží za každou cenu být papežštější než papež.  zle
To jsme sklouzli asi mimo.
Podle mého první odpověď v diskuzi je správná a vyčerpávající.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #68 kdy: 17.11.2011, 10:08 »

Taky mě to napadlo, jenže potom mě napadla podobnost se současným panem presidentem ...
Ta neomylnost a touha poučit nebožáky, co nic nechápou mě zmátla.  Smích Smích Smích

Zde se musím p.Valenty zastat, mýlíte se, kouknul jsem na jejich stránky (Český elektro svaz) a poslední uveřejněné inf. ohledně revizí spotřebičů jsou publikovány v 2008, tudíž jejich zástupce nechce zjevně poučovat, nýbrž sbírá informace Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #69 kdy: 17.11.2011, 14:43 »

Rozhodující bude tato věta z ČSN 33 1600 ed.2: "Norma se nevztahuje na elektrické spotřebiče na napětí SELV nebo PELV, které se nepřipojují k síti nn..." Formulace trochu nešťastná, neb jak by se asi mohlo připojovat SELV k nn  zle
Nicméně neobratný autor tím asi měl na mysli používání přes nějaký mezizdroj, který není přímo součástí výrobku tř. III a jehož izolace by mohla selhat. Potom tedy hodinky ne, ale mobily ano. Moc ale pak nechápu nedůvěru vyjádřenou tímto způsobem pro bezpečnostní ochranné transformátory a podobné zdroje.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #70 kdy: 17.11.2011, 15:16 »

Autor měl na mysli variantu spotřebiče se síťovým přívodem 230V do spotřebiče, v němž je pomocí vestavěného zdroje používáno pracovní napětí SELV nebo PELV. Potřebuje však trvale přívod 230V. Riziko u tohoto spotřebiče je tedy síťový přívod. Ať už pevný nebo odnímatelný. Mobily tedy taky ne, akuvrtačka taky ne, pouze její nabíječka, atd.... Norma není zákon, provozovatel si může stanovit své vlastní podmínky.
Myslím, že je to zcela jasné a argumentace výše pouze připomíná vrtoch dítěte.  Fackovaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #71 kdy: 17.11.2011, 15:23 »

Autor měl na mysli variantu spotřebiče se síťovým přívodem 230V do spotřebiče, v němž je pomocí vestavěného zdroje používáno pracovní napětí SELV nebo PELV.
To potom ale není tř. III, ale II nebo I  podle toho, jak je konstruován ten vstup. Ale norma obecně počítá s revizemi tř. III.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Revize a kontroly spotřebičů - PC, tiskáren, varných konvic apod
 Poradi nekdo jak získat certif E4 revize spotřebičů nářadí?
 Vtipné přezkoušeni revize E4A (ruční nářadí a spotřebiče) znění dle ITI Praha
 Které spotřebiče lze revidovat s osvědčením E4/A?
 Jak provádíte měření spotřebičů?
 Jaká je nutná praxe pro revizní technik elektrických zařízení kategorie E4?
 Mohu s osv. E4/A provádět revize nepřenosných a připevněných spotřebičů?
 Poradíte mi kde najdu začátky kurzu RT E4?
 Jaký § je potřeba pro revize a kontrolu el. ručního nářadí a spotřebičů ?
 Poradíte s výběrem měřícího přístroje pro revize a kontrolu el. ručního nářadí?
 Může provést el. revizi boileru revizní technik skupiny E4/A?
 Může revizák E2 revidovat trafostanici?
 Postačí na revizi spotřebičů protokol?
 Podle čeho se rozdělují spotřebiče a stroje v závislosti vykonání revize?
 Co vše mohu revidovat s osvědčením E4/A-nářadí a spotřebiče?
 Může revizní technik E4/A zrevidovat nástěnný plynový kotel?
 Mohu provádět revize spotřebičů pouze s §6?
 Mám oprávnění měřit prodlužovací kabely + ruční nářadí?
 Jak revidovat vlastní spotřebiče při zahraniční montáži v Anglii?
 Mohl by RT E4A dělat revize průmyslových šicích strojů?
 Mohu s osmičkou provádět revize na ručním nářadí?
 Když mám notebook v záruce musí projít revizní kontrola?
 Kdo může revidovat el. spotřebiče v ordinaci doktora?
 Jak se dělá, (pokud vůbec), revize radia ?
 Jsou stolní dvoukotoučové brusky stroj, nebo spotřebič?
 Může RT s E4/A revidovat strojní stojanové vrtačky na 400V?
 Jakou skupinu mají spotřebiče v pronajímaných pokojích?
 Proč je osvědčení revizních techniků E4X?
 Jak správně označit spotřebič po revizi?
 Je zářivka s flexi šňůrou z pohledu normy spotřebič?
 Opravdu musí půjčovna nářadí revidovat každou vrtačku hned po vrácení?
 Jakou máte zkušenost s kontrolami a revizemi elektrického zařízení typu UPS?
 Mohu provádět revize malých elektro spotřebičů s §6 ?
 Jak se reviduje nabíječka na mobil ?
 Musí se u nových el. spotřebičů a nářadí provádět revize?
 Kdy se revidují a kontrolují spotřebiče
 Může RT E4A revidovat elektrický průmyslový spotřebič?
 Kdo má oprávnění k provádění kontrol a revizí elektrických spotřebičů
 ČSN platné pro ověřování bezpečnosti elektrických spotřebičů
 Do jaké skupiny používání byste zařadili laboratorní přístroje?
 Jak měříte proud protékající ochranným vodičem vy?
 Může revizní technik E4A provést revizi odběrného místa?
 Jak se provádí prohlídka spotřebiče při revizi
 Jak se provádí měření při revizi spotřebiče
 Kontrola a revize elektrického spotřebiče
 Jaký je rozdíl mezi el. ručním nářadím a el. spotřebiči drženými v ruce?
 Mohu jako elektronik dělat revizní zprávy spotřebičů a nářadí?
 Musí být na spotřebičích označen rok poslední revize?
 Provádí se kontrola vstrikovacího lisu nebo revize?
 Re: Máte otázku k problematice revizí spotřebičů? Přidejte ji sem!
 Jak často provádět revizi varné konve?
 Jaký je rozdíl v postupu u kontroly el.bezpečnosti u ZP tř.ochrany I a II?
 Podle jaké normy posuzovat přenosné rozvaděče?
 Kdy je zařízení - spotřebič z hlediska prohlídky při revizi vyhovující?
 Kdy je zkrácená lhůta revize spotřebičů opodstatněná?
 Kdo může provádět revize el. spotřebičů ?
 Z čeho se učit ke zkouškám na RT E4/A?
 Revidují se elektrospotřebiče v ubytovacích zařízeních?
 Co mohu revidovat jako RT s rozsahem E4A ?
 Jaké jsou požadavky na provádění revizí spotřebičů v nemocnici?
 Bude zrušen RT E4A?
 Co měřit u spotřebičů I. nebo II. třídy, které nemají přístupné vodivé části?
 Podle čeho se rozlišuje připevněný a nepřipevněný spotřebič dle 33 1600 ed. 2?
 Platí revize spotřebiče provedené v CR také za zahranici?
 Jak kontrolovat vrácené elektrické spotřebiče koupené přes e-shop?
 Proč by se měl spotřebič prověřovat někde, kde pro něj není připojení?
 Je kompresor spotřebič nebo strojní zařízení?
 Musí se měřit u spotřebiče třídy I unikající proudy PE i izolační odpor?
 UČEBNICE EVP#5: Nářadí a spotřebiče
 Nač vše myslet u prohlídek elektrických zařízení?
 Jak vyrobit elektromagnetický zkoušeč pro test rotorů ručního nářadí?
 Dle jaké normy DNES revidovat spotřebiče?
 Budou se od července ještě revidovat elektrické spotřebiče?
 Kdo může po po 1.7.2022 provádět revize spotřebičů?
 Pokud spotřebiče nejsou VTZ, tak jejich ověřování budete provádět dle zákona o VTZ?
 Co je vše nutné znát o spotřebičích?
 Odborná způsobilost u NTEZ v knize o nové padesátce

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 22 dotazů.