Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jak ovládat topné rohože v celém domě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak ovládat topné rohože v celém domě?  (Přečteno 35007 krát)
Josef Holub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Provozní elektrikář, živnostník


WWW
« kdy: 23.10.2011, 19:26 »

Dostal se ke mě strohý projekt k dřevostavbě.  Kompletně celý dům má být vytápěn topnými kabely. A v prvním patře domu výstupy na přímotopy.    

Jak nejlépe ovládat topné rohože a přímotopy aniž bych musel do každého pokoje umístit elektronický týdenní termostat v Tangu s termistorem v podlaze?  

Při spočítání ceny se investor značně kroutí. Takže potřebuji vyřešit co nejlevnější řešení.

 napadlo mě dát k topným rohožím otočný termostat ABB  (cena do 1000Kč),  a veškeré přivody přes jeden stykač ,  který bude řízen jedním digitálním termostatem pro celý dům a nočním proudem.

Je to dům, který má být na Slovensku, takže zatím jen uvažuji ,  kde elektroinstala ci finančně odlehčit .


kdyby měl někdo jiný nápad jak řídit rohože a výstupy na přímotopy z jednoho místa,
Otočné termostaty by udržovali nepřetopení podlahy a určitou teplotu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 23.10.2011, 19:53 »

.... nočním proudem.

Co to je?  bojim
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Josef Holub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Provozní elektrikář, živnostník


WWW
« Odpověď #2 kdy: 23.10.2011, 20:07 »

 
teď nevím, zda jsem něco napsal špatně a nebo to patří tomu zajímavému projektu, který také moc nechápu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 23.10.2011, 20:12 »

napadlo mě dát k topným rohožím otočný termostat ABB  (cena do 1000Kč),  a veškeré přivody přes jeden stykač ,  který bude řízen jedním digitálním termostatem pro celý dům a nočním proudem.

Tak od tohoto řešení bych rychle ustoupil. Nemůžete řídit dvě a více místností jedním termostatem. TO je cesta do pekla.Předevší m v případě el. topných kabelů. I kdyby jste použil samoregulační kabely, tak nemůžete dostát rozumné teploty ve dvou různých místnostek jedním termostatem. Podívejte se do návodu dodavatele.   podivej

Při spočítání ceny se investor značně kroutí. Takže potřebuji vyřešit co nejlevnější řešení.

Je to dům, který má být na Slovensku, takže zatím jen uvažuji ,  kde elektroinstala ci finančně odlehčit .



Od takové zakázky raději odstoupit. KAždé řešení pro něj bude drahé. Když ne na pořízení, tak potom na provoz a to neberu v potaz další možné problémy.

kdyby měl někdo jiný nápad jak řídit rohože a výstupy na přímotopy z jednoho místa,
Otočné termostaty by udržovali nepřetopení podlahy a určitou teplotu.

A co třeba prvky imteligentního domu. K těmto aplikacím se to běžně požívá. Pokud mě kontaktujete. mohu vám říci více .  " http://www.ovladejsvujdum.cz/ "
Ale obávám se, že pokud nerozumíte projektu, měl by jste se spojit s někým, kdo to bude umět. Jinak můžete očekávat mnoho problémů.

PS: "nízký tarif" říká snad už jen moje babička.  VT a NT

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 23.10.2011, 20:13 »


teď nevím, zda jsem něco napsal špatně a nebo to patří tomu zajímavému projektu, který také moc nechápu

TO: Holub

To co nechápete je, že blokování tepelných spotřebičů v době nízkého tarifu (nízký tarif) nemá naprosto nic společného s řízením teploty v jednotlivých místnostech a jednotlivých topných zařízení.
Asi byste to měl nechat profesionálům.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 23.10.2011, 20:14 »

Když tady řešíte i ekonomickou stránku, řekl někdo investorovi že těmi topnými kabely protopí majlant?
 Nemyslím si, že jen podlahové topení je schopné vytopit celý objekt, ale možná to někdo spočítal a vyšlo to.
 
 Co se té regulace týče, tak toho asi moc jiného nevymyslíte. Napadá mě, jen dát nějakou škatulku do rozvaděče a spínat topné obvody z rozvaděče relátkama. Ale nevím jestli bude existovat nějaký "vyhodnocovač" signálu (impulsu) co leze s podlahového čidla. Ale pokud by to měl být jen signál 0-1, tak mě ty relátka přijdou jako schůdný nápad. Případně doplnit ještě prostorovým čidlem teploty.
Samozřejmostí je dát topné obvody za stykač ovládaný HDO, případně ještě centrální programovateln ý termostat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 23.10.2011, 20:16 »

Dostal se ke mě strohý projekt k dřevostavbě.  Kompletně celý dům má být vytápěn topnými kabely. A v prvním patře domu výstupy na přímotopy.    

Jak nejlépe ovládat topné rohože a přímotopy aniž bych musel do každého pokoje umístit elektronický týdenní termostat v Tangu s termistorem v podlaze?  

Při spočítání ceny se investor značně kroutí. Takže potřebuji vyřešit co nejlevnější řešení.

 napadlo mě dát k topným rohožím otočný termostat ABB  (cena do 1000Kč),  a veškeré přivody přes jeden stykač ,  který bude řízen jedním digitálním termostatem pro celý dům a nočním proudem.

Je to dům, který má být na Slovensku, takže zatím jen uvažuji ,  kde elektroinstala ci finančně odlehčit .


kdyby měl někdo jiný nápad jak řídit rohože a výstupy na přímotopy z jednoho místa,
Otočné termostaty by udržovali nepřetopení podlahy a určitou teplotu.

A co na to projektant který to navrhoval? Proč on to nenakreslí levněji? Přímotopy, dřevostavba, v podlaze? Hmmm ... já být investorem, tak mi padají vlasy pokud by to nemělo být podle projektu.

Apropo "nízký tarif" je termín, který již postrádá smysl, ne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 23.10.2011, 20:23 »

Řešil jsem podobnou věc ve stadiu umaštěného papíru.  Mrknutí
Do každé místnosti termistor na měření teploty a ovládat pomocí PLC (řídící jednotky s reléovými výstupy) jednotlivé místnosti a topení centrálně z rozvaděče.
Cenově za asi 15000.- jen řízení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
František Sichinger
*
Offline Offline



Jsou věci mezi fází a nulou


« Odpověď #8 kdy: 23.10.2011, 20:25 »

Pozor na šetřivého investora kterej chce šetřit na dost podstatnej věci jako je regulace. Dělám v tomto oboru už od roku 89 a za tu dobu jsem se naučil že je lepší jít od takového za každou cenu kšeftu radši pryč. Končí to tak že při problémech pak pan domácí rychle zapomene že chtěl šetřit a odnese to ten co mu vyšel vstříc a snažil se ušetřit. Doporučuju regulaci od firmy BMR ing Bečvařovký z Rychnova nad Kněžnou  www.bmr.cz tel 494533602 Zaručuju že topení bude chodit spolehlivě a ani ho nezničí pořizovací a provozní náklady. V případě zájmu mohu ukázat provedené instalace. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromotáže, alarmy, kamery, ovládání GSM, servis plyn kotlů, MaR pro všechny typy vytápění, tepelná čerpadla, kompenzace jalového výkonu, převíjení elektromotorů, RT E2A
Josef Holub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Provozní elektrikář, živnostník


WWW
« Odpověď #9 kdy: 23.10.2011, 20:29 »

Bohužel k celému domu mám jeden list A4, kde jsou zakresleny rohože s příkonem. je to vzorový dům na Slovensku.  S investorem jsem nikdy nemluvil,ale rozpočet mám stáhnout.  Takže jediné, kde to mohu ubrat je zde.   Dobrá, tyto spotřebiče pojedou v NT!   Jen mě zajímalo, jestli je ještě nějaké řešení.  

O tom jestli to je nebo není ekonomické se nemám s kým pobavit a asi by to investora zřejmě nezajímalo.   dům bude zřejmě úplně holej pouze s přípojkou EL.  Žádný trubky, topení atd.

Jinak projekt plně chápu,ale také nerozumím tomu, proč kompletně všude topné kabely!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Holub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Provozní elektrikář, živnostník


WWW
« Odpověď #10 kdy: 23.10.2011, 20:35 »

K tomu PLC.  V domě kde se nebude šetřit jsem pro. Udělat centrální ovládání a vyhrát si s tím,ale tady to nepřipadá v úvahu.  I kdybych vyhrabal nějakého starého hypella a k němu převodníky, tak jsem daleko za cenou obyčejného  termostatu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #11 kdy: 23.10.2011, 20:38 »

,ale také nerozumím tomu, proč kompletně všude topné kabely!

JE to jedno z možných řešení. V určitých aplikacích to vychází i na provoz velmi slušně.

Bohužel k celému domu mám jeden list A4, kde jsou zakresleny rohože s příkonem.
J
inak projekt plně chápu,


Já to nechápu. Musíme si ujasnit pojmy. Nejdřív tvrdíte, že máte pouze jednu A4 a pak tvrdíte, že nechápete projekt? Jakej projekt? Žádnej nemáte!Až vám dodají pořádnou dokumentaci, tak jim můžete něco navrhovat. Tedy přesněji řečeno projektatnt. Vy se tím dostanete maximálně do průšvihu.

K tomu PLC.  V domě kde se nebude šetřit jsem pro. Udělat centrální ovládání a vyhrát si s tím,ale tady to nepřipadá v úvahu.  I kdybych vyhrabal nějakého starého hypella a k němu převodníky, tak jsem daleko za cenou obyčejného  termostatu

Ale počítáte třeba 5x termostat? Nebo jste se upnul jen na jednu místnost?  Dodáváte málo informací.
Znovu opakuji, že v tomto případě nelze použít jen jeden termostat pro celý dům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Sichinger
*
Offline Offline



Jsou věci mezi fází a nulou


« Odpověď #12 kdy: 23.10.2011, 20:42 »

Jedna A4 je dost málo. Pozor na skladbu poplahy pokud jsou kabely ve dřevě a hlavně aby si pan domácí nevymyslel  taky dřevo na pochozí vrstvě podlahy. Měl by to řešit projekt. podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromotáže, alarmy, kamery, ovládání GSM, servis plyn kotlů, MaR pro všechny typy vytápění, tepelná čerpadla, kompenzace jalového výkonu, převíjení elektromotorů, RT E2A
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #13 kdy: 23.10.2011, 20:52 »

Jedna A4 je dost málo. Pozor na skladbu poplahy pokud jsou kabely ve dřevě a hlavně aby si pan domácí nevymyslel  taky dřevo na pochozí vrstvě podlahy. Měl by to řešit projekt. podivej

Vždyť to píšu již v úvodu. Je to šílené!
Asi bych se nemohl živit podobnými dodávkami.
Chtěl bych se seznámit s investorem osobně abych ho mohl poslat do "Áčka" ...

Pokud chce někdo vyhořet, budiž.
Je to jeho volba, ale proč k tomu chce asistenci druhých?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 23.10.2011, 20:59 »

Aha už tomu asi rozumim. Investor chce postavit co nejlevněji nějakou vzorovou stavbu někde na výstavním místě, a potřebuje aby když tam lidi přijdou na čumendu, tak aby tam nezmrzli. Pokud to má být takhle, tak bych opravdu udělal nejjednodušší a nejlevnější možnou věc jakou to jde udělat.
 Samoregulační kabely přes stykač spínaný HDO a prostorovým termostatem a hotovka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Josef Holub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Provozní elektrikář, živnostník


WWW
« Odpověď #15 kdy: 23.10.2011, 21:17 »

Přesně nějak to taký chápu.  Koukám, že všichni pracujete podle projektů.  Bohužel v dnešní době to tak není a už vůbec u baráčků na klíč, který je komplet hotovej za 8 týdnů. přičemž máme víkend na natahání a den na usazení všech krabic a pak následná kompletace.  Již je to X-tý dům, kterej pro ně děláme ,ale tohle je poprvé co chtějí topné kabely a přímotopy a cenu u země.   Většinou to funguje tak, že si projdu celý dům s koncovým zákazníkem a zkreslím projekt podle sebe, poté během 2 dnů se jde tahat.  Žádný den zpoždění. 


Jak by bylo krásné mít ke všemu projekt od kvalifikovanéh o projektanta a o nic se nestarat.

Kouknu na ty samoregulační topné kabely. Jinak bude ta verze s termostatama. jedná se asi o 6 topných kabelů a 5 ks přímotopů

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 23.10.2011, 21:22 »

Nočný prúd znie tak poeticky, neberte nám ho.  angel

Vykurovací kábel a vzorová stavba je asi najhoršia kombinácia. Dôvod 1: kábel musí rešpektovať umiestnenie nábytku. Dôvod 2: takto to vyzerá, keď kompromis medzi investičnými a budúcimi prevádzkovými nákladmi rieši ten, čo chce niečo predať.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Holub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Provozní elektrikář, živnostník


WWW
« Odpověď #17 kdy: 23.10.2011, 21:44 »

Teď, když tady někdo ze Slovenska, tak by mi mohl nastínit, jestli jsou na Slovensku úplně jiné normy než u nás?   česká revize určitě na Slovensku neplatí?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaký je váš názor na bezpečný způsob ovládání strojů?
 Kdo vyrábí nášlapné pedály?
 Existuje zařízení, které by pomocí pevné nebo mobilní linky dokázalo zapnout?
 Jaké známe typy dvouručního ovládání strojů?
 Poradíte s centrálním spouštěním linky?
 Znáte někdo DO ve vysokém krytí pro ovládání osvětlení?
 Nemáte někdo zkušenosti s ovládaním předokenních rolet SML VELUX?
 Kdo vyrábí ovládací hlavice o průměru 30mm?
 Co bezdrátového použít pro spínání kotle a čerpadla mezi sebou?
 Nemáte někdo zkušenost se zapojením garážových vrat Hermann A85?
 Jak řešit vypínání vývěvy 400V na manipulátoru?
 Lze vyvést z krabice kabelem vypínač světla?
 Ako si instalovat doma centralne zhasinanie (central stop)?
 Jaké ČSN a pravidla platí pro ruční ovládání servopohonů ventilů na armaturách?
 Jakým vodičem se připojuje ovládací obvod 0/1-10 V
 Akým stykačom ovladať elektromagnetickú cievku na hydro rozvadzači?
 Jak zapojím dvě světla s čidly, aby reagovala najednou?
 Můžete doporučit neoriginální náhradní ovladač ke garáž. vratům Hoermann?
 Jak převést trvalé sepnutí/vypnutí na impuls (dálkové ovládání)?
 OS-KOM: Spolehlivá dálková ovládání Cavotec
 Jak vyřešit ovládání výtahu schéma pomocí relé?
 Dálkové řízení může být nebezpečné
 OS-KOM: Jednoduché a bezpečné rádiové ovladače Seidl
 Od kolika ovládacích bodů se vyplatí řešení s relé než kombinace 6+6 ?
 OS-KOM: Kompaktní dálkové ovládání Cavotec Micro-Control se zpětnou vazbou
 Může být pohon spouštěn samovolně např. dešťovým senzorem?
 Kto vyrába alebo dodáva krížový ovládač (joystick) ?
 Jak řídit cirkulační čerpadlo bezdrátově?
 Ovládání vjezdové brány prozvoněním
 Lze sehnat dálkové ovl. světla skrze běžné domovní rozvody 230 V?
 Víte již o nové řadě signalizačních a ovládacích prvků Schrack?
 Jaká velikost jmenovitého střídavého ovládacího napětí se používá u pomocných a řídících obvodů vyso
 Jaká velikost jmenovitého stejnosměrného ovládacího napětí se používá u pomocných a řídících obvodů
 Čím dálkově ovládat obvody v rozvaděči?
 Jaké zvolit řídící relé k ovládání tří skupin osvětlení?
 Máte zkušenosti s provozem Touch&Dimm Philips?
 Dáte tip na ovládací skříňku osvětlení v krytí IP55?
 ENIKA: S Martinem Formánkem o novinkách v systému Poseidon
 Jak spínat světla aplikací v telefonu a odkudkoliv?
 Je možne hlídat na dálku Novar RQ5?
 RITTAL: Systém nosných ramen CP 60/120/180 pro rozhraní člověk-stroj
 RITTAL: Systém nosných ramen CP 60/120/180 pro rozhraní člověk-stroj
 Máte zkušenosti s 3 polohovým nožním spínačem ?
 ENIKA: Jednoosé miniaturní joysticky řady HR
 Jak externě ovládat bojler ve sklepě?
 Jakou zvolit otočnou rukojeť pro řízení rychlosti elelektromotoru?
 Jak zapojit 2F ohřívač přes triakový regulátor s 1 výstupem?
 Čím ovládat serva a ventilátory vzduchotechniky?
 STIEBEL ELTRON: Ovladač skupiny ZSE 4
 Ako vyriešiť chaotické spínanie a vypínanie stmievaných svietidiel?
 Jak ovládat svítidlo pomocí sepnutí jiných svítidel?
 Jak realizovat ovládání natápění dvou bojlerů?
 TIP na jeřábové ovladače
 Ako ovladat zaluzie skupinovo pomocou jedneho spinaca?
 Jak ovládat zásuvku aplikací mobilního telefonu
 Jaký zvolit prvek pro řízení ventilátoru ze dvou míst?
 Existují nějaká normativní doporučení pro dálková ovládání strojů?
 Existuje řešení pro ovládání spínání & stmívání světel přímo přes Wi-Fi...?
 Ovládací pult pro výrobní linku
 I ohřívače vody lze ovládat mobilním telefonem
 Je v ČR nějaký systém ovládání podlahovky který podporuje Apple HomeKit?
 Existuje bezdrátový vypínač bez potřeby vodiče N pro napájení?
 Ako bezpečne ovládať 3-f motor v mokrom prostredí pomocu nožného vypínača?
 Poslat nulu z PIR čidla do rozvaděče k relé nebo vzít nulu k relé v rozvaděči?
 První chodecké tlačítko budoucnosti v ČR
 Kto vyrába tlačidlo "hore-dolu"?
 Umísťování vypínačů ovládání svítidel
 LOVATO: Kovové skříňky pro ovladače
 EATON: Frekvenční měniče PowerXL lze nyní ovládat mobilním zařízením!
 Jak dálkově ovládát akumulační kamna?
 Čím dálkově ovládat (GSM) spínání spotřebiče 400V/9kW?
 Jaká má vliv osvětlení na sepnutí funkce sklokeramické desky?
 Jak zapojit elektromotor hvězda/trojúhelník na dálkove ovládáni?
 Katalog: Ovládací skříňky s lištovými držadly
 Katalog jeřábových ovladačů Lexel Amperie
 Jaká je správná výška umístění tlačítka a tahového tlačítka se šňůrkou?
 Dají se vypnout obvody pokoje pomocí RFID čipu, bez systémové instalace?
 Čím řešit samostatné postupné rozsvěcení a stmívání osvětlení?
 Dotykové panely WAGO 600
 Ovládejte své topení pohodlně termostatem
 xC FAQ#8 Lze u xComfortu využít stávajících vypínačů původní elektroinstalace?
 K čemu se používala Skříň ovládací OS-101 T (OS101)?
 LIVE EATON: Ovládací a signalizační přístroje RMQ
 Znáte robustní řadu tlačítek EAO s osvětlenými symboly?
 Jak byste doporučili ovládat dálkově akumulační kamna v Rakousku na np?
 Jak se nazývá ovládací uzamykatelné dvojtlačítko drobných strojů?
 Existuje nějaké zařízení, které zastupuje funkci emai/sms serveru v plc ?
 Mohu napájet ovládání stykače z jedné fáze motorového spínače?
 Jak a čím řídíte zastínění vy?
 Lze směrově omezit dálkový ovladač ?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Ako kontrolovať chod čerpadla?
 Exisuje levné zařízení pro dálkové elektrické ovládání domovních dveří?
 Jaký je rozdíl mezi PIR s relem a tyristorem?
 Jak správně zapojit vypínač na šňůře?
  Jak se odborne nazyva takovy spinac ktery se zamyka na fabkovy zamek?
 Existuje na trhu stmívač s možností ovládání dálkovým ovládáním TV?
 Dá se ovládat vypínač na dálku?
 Co připojit ke světlu s detektorem pohybu aby zhasínalo postupně?
 Jake pouzit s vetsi citlivosti PIR cidlo nad garaz?
 Nemáte někdo popis nastavování stmívače svítidel STEINEL?
 Dajú sa zapojiť dve pohybové čidla, aby ovládali jedno svetlo?
 Jakou zvolit zásuvku a spínač na dálkové ovládání?
 Existuje diaľkovo ovládaný spínač do exteriéru pre osvetlenie záhrady?
 Jak ovládat střešní okna Velux?
 Kde koupit bezdratový ovladač venkovního svítidla?
 Jak přepínat fáze zásuvek pro spotřebiče?
 Jak spínat svítidlo 100W/230V malým napětím?
 Jak nejlepe pripojit ovladani zaluzii bez systemove instalace?
 Jaký je originalní jistič/spouštěč pro cirkularku HOP70?
 Jak dálkově ovládát akumulační kamna?
 Jak zapojit ovládání relé aby horní část spínala a spodní vypínala osvětlení?
 Jak ovládat dálkově LED svítidla pod linkou?
 Jak nezávisle ovládat jedním tlačítkem dvě světla?
 Jak ovládat ručně světlo s pohybovým senzorem?
 Jaký použít spínač řízení pro ventilátor v koupelně?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 24 dotazů.