Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jaký čas je potřebný pro přípravu na zkoušky nového revizního technika RT E2A?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký čas je potřebný pro přípravu na zkoušky nového revizního technika RT E2A?  (Přečteno 27784 krát)
Petr Michalík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 14.10.2011, 08:22 »

Jaký čas je potřebný pro přípravu na zkoušky nového revizního technika RT  E2A?
V zaměstnání po mně požadují abych si udělal RT elektro.
Mám 15 let praxe a paragraf 7.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 14.10.2011, 10:58 »

Absolvoval jsem něco jako "zácvik" s kolegou, nejprve jsem jen koukal a dělal si poznámky, pak jsem postupně začal sám kontrolovat, měřit,... až po pokus o provedené celé revize a vypracování revizní zprávy. Současně s tím jsem absolvoval jistý přípravný kurz v Plzni (nechci dělat reklamu, ale v případě zájmu vám mohu poslat kontakt). Zkoušky jsem absolvoval asi půl roku po tom, co jsem se začal připravovat.
A pak jsem ještě několik let poznával jak moc je toho, s čím jsem se nesetkal v přípravě, co po mě "naštěstí" nechtěli při zkouškách, ale musím ještě dostudovat, protože se s tím pravděpodobně setkám vícekrát...
A nikdy člověk neví všechno... Pořád poznávám nové věci...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 14.10.2011, 10:58 »

Znám elektrikáře kteří by mohli jít ke zkouškám hned a znám také takové kterým by nestačil ani celý život.
Další otázkou je ohodnocení, práce RT je o osobní odpovědnosti za práci i když je zaměstnán protože dává na revizi své razítko a ne razítko firmy, elektrikář je kryt odpovědností firmy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 14.10.2011, 11:07 »

Ze své praxe a rozboru situace u kolegů.kamarád ů mám poznatek.....
1.Znám kolegy co by mohli jít na zkoušky ihned, a poradí i zkoušejícím...     Škleb
2.Znám kolegy co by mohli jít hned,moc toho neumějí a absolvují zkoušku na-poprvé....
3.Znám kolegy co se učí 1/2 roku systematicky a neuspějí hned napoprvé....(tréma je rozhodí..)


Tak si vyberte... Smutek

Doporučuji si najít na "netu" nějaký přípravný kurz k RT...je to za peníze, ale zase se naučíte základy....
Pak praxe s někým zkušeným....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 14.10.2011, 11:44 »

Doporučuju přípravný kurz. Setkáte se se zkušenými revizáky, budete mít možnost se ptát. Pochopíte i souvislosti mezi jednotlivými požadavky právních předpisů a norem. Našprtat 100% norem nelze.
Samozřejmě, stáhněte si ze stránek ITI kompletní sadu otázek ke zkouškám a vypracujte si na ně odpovědi. Zajistěte si přístup k normám na ČSNI.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr Michalík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 14.10.2011, 15:28 »

Děkuji všem za odpovědi. Je to asi jak jsem si myslel. Elektrika je můj koníček i zaměstnání, přesto si myslím ,  je RT elektro je někde jinde. Otázky s TIČR jsem si již stáhl a zahájil přípravu. Kurz budu absolovat protože si myslím že je to moc dobré. Ještě jednou všem děkuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 14.10.2011, 16:14 »

Děkuji všem za odpovědi. Je to asi jak jsem si myslel. Elektrika je můj koníček i zaměstnání, přesto si myslím ,  je RT elektro je někde jinde. Otázky s TIČR jsem si již stáhl a zahájil přípravu. Kurz budu absolovat protože si myslím že je to moc dobré. Ještě jednou všem děkuji.
Také není určitě na škodu si vědomosti a důvtipnost "promrskat" na tomto webu v diskusích, člověk zde hnedka dostane za blbost polenem. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 15.10.2011, 18:36 »

citace pana kolegy Jiřího Schwarze :
Absolvoval jsem něco jako "zácvik" s kolegou, nejprve jsem jen koukal a dělal si poznámky, pak jsem postupně začal sám kontrolovat, měřit,... až po pokus o provedené celé revize a vypracování revizní zprávy. Současně s tím jsem absolvoval jistý přípravný kurz v Plzni (nechci dělat reklamu, ale v případě zájmu vám mohu poslat kontakt). Zkoušky jsem absolvoval asi půl roku po tom, co jsem se začal připravovat.
A pak jsem ještě několik let poznával jak moc je toho, s čím jsem se nesetkal v přípravě, co po mě "naštěstí" nechtěli při zkouškách, ale musím ještě dostudovat, protože se s tím pravděpodobně setkám vícekrát...
A nikdy člověk neví všechno... Pořád poznávám nové věci...

Praxe elektromontéra s 15. letou praxi má nepochybně větší šanci na absolvování zkoušek na §9 než u "elektrotechnik u" s minimální praxi nutnou ke zkouškám na §9. Nutný čas na přípravu ke zkouškám je dosti relativní. Záleží na motivaci a na těch základech na kterých lze stavět. Pokud jsem někdy chtěl po "šefmonterech" s § 7 s 8, aby si udělali §9, tak to nikdy neudělali. A protože jsme ve firmě využivali práce externích RT, tak jsem nabídl tuto možnost jen elektromontero vi, který bude vykonávat činnost pouze RT. A bez jeho podpisu na pracovním výkaze...měl do měsíce oprávnění RT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 15.10.2011, 19:02 »

Ještě jedná zkušenost s "potřebné doby na zkoušky".
E2A mám od roku 1983. V té době jsem měl 25 roků praxe. Nikdy jsem nechtěl a netoužil mít E1B.
Vždy jsem raději využil služeb kolegů, kteří toto opravnění měli. Jenže přišla zajímavá zákazka ve výběrovém řízení, kde byla podmínka mít E1B. A již to nešlo delegovat. Následovalo pár telefonu na TIČR o nejbližších termínech zkoušek. Zkouška byla za 14 dnů.....to je 336 hodin. To vn není tak složité, když je nějaká praxe, ale ten výbuch mi dal zabrat. S chybami v testu jsem se vlezl do tolerance, ale inspektor mi říkal, že se budu pěkně potit při každé revizi a bude to moje zodpovědnost. Měl pravdu, protože při některých revizích kde je B, tak je to někdy skoro diplomová práce. Tak jak pan kolega Swarz říká, že stále se poznávají nové a nové věcí při revizích, kde na počátku je vždy sběr informací. K tomu je dobrý i tento web, ale pak je nutné prostudovat dokumentace, normy a zapojit zdravý rozum. A zvláště v případech, kdy musíte něco a někoho napadnout, že to není v souladu s něčím. Ale to není již o potřebném čase k přípravě na zkoušky ale o skutečnéu činnosti revizního technika. Jinak pane Michalík doporučuji ty zkoušky udělat, nemusíte vždy tu činnost dělat jen pro tu firmu kde pracujete. Znám spoustu RT pracující jako OSVČ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #9 kdy: 15.10.2011, 20:09 »

Děkuji všem za odpovědi. Je to asi jak jsem si myslel. Elektrika je můj koníček i zaměstnání, přesto si myslím ,  je RT elektro je někde jinde. Otázky s TIČR jsem si již stáhl a zahájil přípravu. Kurz budu absolovat protože si myslím že je to moc dobré. Ještě jednou všem děkuji.
No tak já měl v tomto ohledu štěstí.
Učil jsem se od otce, no a to byl PAN revizák. Když jsem s ním byl na revizi drážního zdělovacího a zabezpečovacíh o zařízení, koukal jsem na to jak čerstvě vyvoraná myš. A to už jsem řemeslo nějaký pátek dělal. Chci tím říct, že je to vše o lidech. Pokud má člověk alespoň trochu snahu, učit se nové věci, mít neustále zájem o vlastní řemeslo, pak není nic ztraceno. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jaromír Urbanec
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 16.10.2011, 18:50 »

jen bych chtěl sdělit vám po sdělovacím vedení, že jsem to zvoral
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 16.10.2011, 19:19 »

Já se první zkoušky připravoval intezivně asi 14 dní. Ale před tím jsem u nás ve firmě jezdil po revizích s jedním kolegou co neměl řidičák, tak jsem mu dělal řidiče a drobné opravy zjištěné při revizích. A to byla si nejlepší škola jakou jsem mohl dostat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 16.10.2011, 19:36 »

Já se první zkoušky připravoval intezivně asi 14 dní. Ale před tím jsem u nás ve firmě jezdil po revizích s jedním kolegou co neměl řidičák, tak jsem mu dělal řidiče a drobné opravy zjištěné při revizích. A to byla si nejlepší škola jakou jsem mohl dostat.
Moc dobrá škola. Pokud je alespoň nějaká možnost, doporučuji vyzkoušet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Michalík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 19.10.2011, 08:06 »

Tak mám na to měsíc než půjdu na přípravný kurz v Brně. Po asi 14 dnech jsou zkoušky. Je toho docela hodně co je se učit. Ale je to taková výzva. No držte mi palce dám vědět jak se mi vedlo. Třeba to pomůže dalším zajemcům  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #14 kdy: 19.10.2011, 14:52 »

Tak držím pěsti  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 19.10.2011, 19:36 »

Začínal jsem podobně. Jen místo 14 dní v kuse, jsem chodil po dobu 3,5 měsíců jednou týdně a mezitím se učil a připravoval. Mimochodem. Tak jsem taky "objevil" Elektriku.cz. Pak následovala zkouška pře ITI.


Jen jsem mohl závidět těm kolegům, které některý kolega "vedl za ručičku" (v dobrém) a pomáhal jim. Můj, do té doby "osobní revizák",  se na mě vybodnul a já si všechno musel pěkně projít sám, což vůbec nebylo jednoduché. První revizní zprávy (cvičné) byli bez milosti rozcupovány (slovně) a to jsem se trochu inspiroval revizemi, které jsem měl doma od různých revizáků.

Taky přeju hodně štěstí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
IM
« Odpověď #16 kdy: 19.10.2011, 20:15 »

První revizní zprávy (cvičné) byli bez milosti rozcupovány (slovně) a to jsem se trochu inspiroval revizemi, které jsem měl doma od různých revizáků.
Když dnes uvidím R.Z.,  kde je uvedeno na 1 listu:
- počet svítidel
- počet motorů
- počet svářeček
úplně mi to o autorovi stačí. Ujel mu vlak.  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #17 kdy: 19.10.2011, 21:06 »

Když dnes uvidím R.Z.,  kde je uvedeno na 1 listu:
- počet svítidel
- počet motorů
- počet svářeček
úplně mi to o autorovi stačí. Ujel mu vlak

Bohužel, je takových RT elektro víc. Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.