Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  EATON: Nová UPS Eaton 5PX
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: EATON: Nová UPS Eaton 5PX  (Přečteno 2649 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 14.10.2011, 08:02 »

EATON: Nová UPS Eaton 5PX
Eaton Corporation v těchto dnech uvedl na trh novou UPS Eaton 5PX s funkcemi, jenž ocení především IT manažeři. UPS 5PX měří spotřebu energie každého zařízení a velký intuitivní LCD displej jí propůjčuje mimořádnou ovladatelnost. UPS 5PX měří spotřebu energie každého zařízení a velký ...
Zdroj: zde...





Co vás napadá v souvislosti s touto informací?
EATON: Nová UPS Eaton 5PX
Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 14.10.2011, 09:18 »

Jestli jsem si správně přečetl specifikace, tak je UPSka pouze "line interactive",  není to UPS s dvojitou konverzí (která podle mě zajišťuje nejlepší možné napánení). Od Eatonu jsem k plné spokojenoti použil UPS 9130, která má dvojitou konverzi, bypass a podle mě bude za podobnou cenu jako tahle 5PX. Navíc se dělá i ve větších výkonech než 3000VA s "hardwired" připojením.
mj. u té 9130 (minimálně u 2ks ze 4, více si nepamatuju) jsem narazil na problém - UPS kontroluje způsob napojení na síť (vlevo fáze) a s dodaným napájecím kabelem prostě hlásila problém, vodiče v kabelu byly přehozené (a stalo se to minimálně u 2ks ups, je možné že to tak je u všech, jenom jsem je třeba připojil na původní přívod). Odpověď ze supportu (poprvé jsem si nebyl jistý co si představit pod chybou "site wiring fault") byla ve smyslu, že se omlouvají, ale kabel je z číny, norma to nevyžaduje a číňan to střílí jak to vyjde.
Další problém jsem měl taky minimálě u 2 UPS s jejich připojením přes USB k serverům s Linuxem. Po připojení, instalaci SW... vše fungovalo, po pár dnech ale UPS přestala komunikovat a teď ji nerozpozná ani jiný počítač (zkoušeno několik, notebook s windows...),  třeba by pomohl restart celé UPS, ale to je dost nereálný úkol (si takovou ups kupuju pré nepřerušované napájení). S tímto problémem bohužel support nepomohl.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 14.10.2011, 11:54 »

Kdo psal ten úvodní článek?
V jednom odstavci 3x věta o velkém disleji...
A mě by víc zajímalo, jestli UPS "umí" poznat, že se blíží "doba provozu z AKU" a dokáže "inteligentně" ukončit aplikaci a vypnout PC, protože zpravidla je lepší, když to "teď PC na pokyn UPS uloží a vypne",  než když za minutu "padne vše"!
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 15.10.2011, 07:10 »

Toto sofrware UPS bezesporu umí, dokonce by měl umět "domluvit" i více serverům po síti
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.