Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Mohu zapojit dva olejové radiátory do jedné krabice pro přímotop?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu zapojit dva olejové radiátory do jedné krabice pro přímotop?  (Přečteno 7146 krát)
stanley40
« kdy: 07.10.2011, 07:24 »


Přepažil jsem místnost sádrokartonovo u příčkou na dvě menší.
Mohu zapojit do původní krabice pro přímotop dva olejové radiátory, pro každou místnost jeden s příkonem 800 - 1200 - 2000W?
Lze to vyřešit podle nákresu, nebo budu muset přivést ještě jeden kabel z rozvodnice?
Jedná se mi o to, abych nemusel bourat zdi a strop.

* skenovat0001.pdf (326.9 KB - staženo 493 krát.)
Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 07.10.2011, 09:27 »

Jste si jist, že jeden termostat pro dvě místnosti je to pravé ořechové?
A utáhne ten termostat >17 A?
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 07.10.2011, 09:34 »

Přepažil jsem místnost sádrokartonovo u příčkou na dvě menší.
Mohu zapojit do původní krabice pro přímotop dva olejové radiátory, pro každou místnost jeden s příkonem 800 - 1200 - 2000W?
Lze to vyřešit podle nákresu, nebo budu muset přivést ještě jeden kabel z rozvodnice?
Jedná se mi o to, abych nemusel bourat zdi a strop.
Vaše řešení je z pohledu norem nepřípustné, pro každý takový spotřebič (přímotop) potřebujete zvláštní obvod.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 07.10.2011, 09:59 »

Přímotop byl do zásuvky, nebo byl pevně připojený? Byl na blokovaném okruhu?
Olejové radiátory jsou s přívodní šňůrou do zásuvky? Pak je to spotřebič, bere se jako výrobek a pokud změníte způsob připojení (ustřižení vidlice, výměna šňůry),  přebíráte plně zodpovědnost jako "výrobce spotřebiče"

Nabízí se řešení, kdy na přívod pro původní přímotop zapojíte dva přímotopy, slabší, s celkovým výkonem cca takovým, jako měl původní. S tím by byl problém?
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
stanley40
« Odpověď #4 kdy: 09.10.2011, 20:11 »

Děkuji za odpovědi. Přímotop byl pevně připojený. Olejový radiátor má přívodní šňůru do zásuvky. Vyřešil jsem to jak radil pan Schwarz. Elektrikář mi omezil příkon olejových radiátorů na 800W, krabici osadil zásuvkou, novou propojenou také. Radiátory mám připojené přívodní šňůrou. (1600W, původní přímotop byl 2000W). Ještě jednou .
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 23 dotazů.