Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Stavba nové MVE, cena turbín a gen.?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Stavba nové MVE, cena turbín a gen.?  (Přečteno 3051 krát)
Stanislav Pavelka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.10.2011, 17:50 »

Moderátor: Příliš dotazů na jedno téma. pročtěte si lépe pravidla.



















,  zjistil jsem, že vlastním pozemek, který je výborný ke stavbě MVE, délka pozemku je 500m a vedle teče řeka morava, která me velmi dobrý spád a občasně velice silný průtok vody.

Řeka má průměrný průtok 0,12 m3.s-1 (1200l/s),  od poloviny března do poloviny května se pohybuje průměrný průtok až
na 12m3.s-1 (12000l/s) spád by měl být něco kolem 12-13m.

Jako turbínu bych zvolil francisovu, která by měla být finančně snesitelná:) na MVE bych chtěl 2 vodní turbíny, jednu pro normální průtok, a druhou zapínat, když se tok hladiny zvýší.

První turbína mě vyšla na cca 47k/watt a druhá může být kolem 100k/watt.
Nevím co je lepší, vést vodu klasicky náhonem, nebo vodu hnát ocelovými trubkami ( pvc trubkami ? ) pokud ano, tak do jaké hloubky je zakopat 1,5m ?

A moc by mě zajímala finanční stránka......k amarád mi nabízel velmi levno turbíny, které mi ale nevyhovují pro nízký výkon, takže mi do budoucna nezbývá nic jiného než tyto turbíny vytvořit u spec. firmy, na kolik kč by mi vyšly tyto turbíny odhadem ? Jsem ještě laik, zatím studuji VS elektroenerget iku, stavět hodlám za pár roků, ale i tak mě to zajímá...

A ještě, pokud mám průtok 1 200l/s, tak mohu brát 2/3 (800l/s) z řeky? Když dodržím předpisy kvůli migraci atd ?  Nebo to záleží, jak se domluvím s uřady?

Děkuji za odpovědi Úsměv Standa
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.