Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Jak přimět firmu předělat elektroinstalaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak přimět firmu předělat elektroinstalaci?  (Přečteno 23405 krát)
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 08.09.2011, 21:31 »

Pán si zavolal zlého elektrikára a vy mu radíte, že si mal zavolať dobrého elektrikára. Lenže ako ich má laik vopred od seba rozoznať? Kto z prítomných sa nikdy podobne nepopálil s napr. s klampiarom, stolárom či automechanikom?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #19 kdy: 09.09.2011, 19:03 »

Pán si zavolal zlého elektrikára a vy mu radíte, že si mal zavolať dobrého elektrikára. Lenže ako ich má laik vopred od seba rozoznať? Kto z prítomných sa nikdy podobne nepopálil s napr. s klampiarom, stolárom či automechanikom?

A opravdu měl tazatel doma nějakého elektrikáře? Nabylo to třeba trochu jinak? Co když si instalaci provedl sám z materiálu koupeného v nějakém HOBY marketu a rádce mu dělal prodavač co už půl roku prodává kabely  a zásuvky, tak je odborníkem na všechno. Třeba si jen ověřuje to, jestli mu revizák, po shledání instalace  nebezpečnou, nelže a zde hledá protiargumenty, nebo způsob jak ho obejít. I proto se mi nelíbí rady typu ať si najde jiného, benvolentnější ho RT.  Internet je v tomto dost záludný a vše co nám je předkládáno, nemusí být pravdivé, ale úplně jinak. Asi by stačila rada - najít si opravdového elektrikáře.
Taky si znás může někdo střílet a bavit se našemi reakcemi. Napadlo vás to už někdy?

Pán si zavolal zlého elektrikára a vy mu radíte, že si mal zavolať dobrého elektrikára. Lenže ako ich má laik vopred od seba rozoznať? Kto z prítomných sa nikdy podobne nepopálil s napr. s klampiarom, stolárom či automechanikom?

Jsou určitá pravidla, která když budete dodržovat, bude velice nesnadné vás napálit. A přitom stačí docela málo. Vyžadovat vše podle norem a zákona. Věřte mi, že to vyselektuje mnoho podobných takyelektrikář ů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 09.09.2011, 21:44 »

A opravdu měl tazatel doma nějakého elektrikáře? Nabylo to třeba trochu jinak? Co když ......

Taky si znás může někdo střílet a bavit se našemi reakcemi. Napadlo vás to už někdy?

Jsou určitá pravidla, která když budete dodržovat, bude velice nesnadné vás napálit. A přitom stačí docela málo. Vyžadovat vše podle norem a zákona. Věřte mi, že to vyselektuje mnoho podobných takyelektrikář ů.

Samozrejme neviem iste, ako to bolo v tomto prípade a verím tomu, že vo Vašej praxi ste sa stretli s všelijakým chytračením. Môj názor však ostáva nezmenený v tom zmysle, že nie je také ľahké vopred rozoznať Truhlíka (Brouk Pytlík) od Ferdu.

Raz som potreboval právnu radu a išiel som na základe odporúčania do renomovanej právnickej kancelárie plnej JUDr.,  ktorá o.i. zastupuje štát v mnohomiliónovo m (€) spore. Výsledok bol taký, že "Franta z hospody" by mi poradil lepšie. Nikto by mi veru neuveril, že takú somársku radu mi dali skutoční právnici.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 09.09.2011, 22:23 »

Nikto by mi veru neuveril, že takú somársku radu mi dali skutoční právnici.
A podle čeho jste poznal, že ta rada byla špatná?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 09.09.2011, 22:25 »

Slovenske soudy jsou skutecne nezavisle. Jak tak pozoruji nektera rozhodnuti, tak jsou nezavisle hlavne na zdravem rozumu a platnych zakonech Slovenske dzamahirie...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 09.09.2011, 23:00 »

A podle čeho jste poznal, že ta rada byla špatná?

Rada, za ktorú si nechali zaplatiť honorár, bola podať žalobu podľa určitého zákona. Daná kancelária ma však neskôr odmietla pred súdom zastupovať s vysvetlením, že nemám šancu na úspech ! Tak som si nalistoval zákon a dozvedel sa, že daný typ žaloby je v danej situácii (išlo o práva k nehnuteľnosti) neprípustný. Môj prípad riešil nejaký študentík na praxi. Nakoniec mi vrátili peniaze, ospravedlnenie žiadne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 09.09.2011, 23:33 »

Tak to z toho vyvázli ještě velmi lacino  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 10.09.2011, 08:23 »

Tak to z toho vyvázli ještě velmi lacino  Škleb

Nie celkom. Toto všetko sa dialo počas súdneho sporu, ktorý som nakoniec prehral. Ústne odôvodnenie rozsudku: druhá strana spravila rozhodnutie nezákonným spôsobom, ale keby chceli, mohli ho spraviť aj zákonným, tak načo ho rušiť. Tak som spoznal záludnosti slovenského súdnictva.

(Koniec odbočky od témy)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Mitiska
« Odpověď #26 kdy: 13.09.2011, 13:12 »

Mno skutečně sem si sám nic nedělal. (ač, potom co sem viděl jakým způsobem firma fungovala, sem přesvědčen že bych to snad zvládl líp, rychleji a s míň starostma) - vše měla na starost firma Stavitelství Luňáček z Českých Budějovic

Mělo mne dostatečně varovat jak pan skoroElektriká ř vykulil oči když zjistil kolik chci kam zásuvek a na to mi odvětil "No já si to připravil jako vždycky, 4 zásuvky, 1 světlo na místnost a vy chcete tohle"
Kdybych měl potřebný znalosti abych poznal matlaly ve všem co se tý rekonstrukce týká tak bych si to udělal sám, nějak sem předpokládal že firma zaměstnává kompetentní lidi - ve svým vlastním zájmu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #27 kdy: 13.09.2011, 15:40 »

To se docela divím tomu, co píšete o firmě Luňáček. Tato firma to vidí jinak  Smích
Citace z jejich webu:
O firmě
Stavební firma Stavitelství­ Luňáček s.r.o. je rodinnou firmou s dlouholetou tradicí­ datují­cí­ se od počátku roku 1990. Po celou dobu existence firmy dochází­ ke zvyšování­ nabí­zených služeb, vedoucí k maximální­ spokojenosti zákazní­ka. Při realizaci zakázek dbáme předevší­m na kvalitní­ připravenost prací­,  přesnost a kvalitu detailu spolu s individuální­m řešení­m pro daný typ konstrukcí­ a materiálů. Osobní­ pří­stup a pružné řešení­ daných situací spolu s velkým důrazem kladeným předevší­m na komunikaci zaměstnanců firmy s našimi zákazní­ky, vede ke zdárnému dokončení­ zakázky a spokojenosti na obou stranách, jenž často sdí­lí­me při další spolupráci na nově realizovaných projektech. V naší firmě naleznete pod jednou střechou všechna potřebná řemesla, které jsou zapotřebí­ pro realizaci stavby větš­ího i menš­ho rozsahu.
Certifikáty a školení
Jsme držiteli několika certifikátů, potvrzující­ch kvalitu naší­ práce a používaných materiálů. Zaměstnanci naší firmy jsou průběžně proškolováni, což vede ke zvyšování odbornosti a kvalifikovanos ti odváděné práce

Podle prezentace bych jim svěřil i rekonstrukci Pražského hradu, řekl bych firma No 1 hned po Skanske  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 13.09.2011, 15:58 »

Jelikož nemám velkou fantazii, tak si nedokáži představit velikost střechy, pod kterou by byla schována všechna řemesla pro stavbu vyššího rozsahu, kterou může být třebas další blok Dukovan.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #29 kdy: 13.09.2011, 18:34 »

Citace
Jističe sem si měl zajistit sám - mám možnost je mít od výrobce levněji.
Normálně se diskusí na téma zda mít či nemít projektanta apod. neúčastním - zde jste si naběhl na smeč:
Jestli je hlavní věc při rekonstrukci instalace ušetření pár stovek za jističe a materiál, pak nezbývá než konstatovat - máte smůlu. Je totiž velký rozdíl mezi úsporou a škudlením.
Jedno židovské přísloví říká - "Kdo šetří na třískách při zapalování kamen, zemře jako ten, kdo jen šetřil na třískách při zapalování kamen".
PS: Snad to pochopíte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 23 dotazů.