Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Co dělat, když plynová deska po zatečení vody vyhazuje elektřinu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co dělat, když plynová deska po zatečení vody vyhazuje elektřinu?  (Přečteno 3998 krát)
Martina Hrebíčková
« kdy: 07.09.2011, 15:48 »

Nevím, zda je normální a hlavně co mám dělat, když mi plynová varná deska ( má elektricky ovládané samoškrtátko) vyhodí elektřinu, když do ní zateče.

Dnes mi vytekla voda při vaření těstovin a než jsem stihla zmírnit oheň, nejde mi elektřina v třetině bytu. Samozřejmě nevím, co kam přesně je napojeno, ani tomu nijak nerozumím, ale první co mě napadlo jít zkontrolovat pojistky. Jenže pojistky byly v pořádku nahozené - přesto jsem je povypínala a znova zapnula a NIC. Tento stav trvá už hodinu a já nevím, zda čekat,že se to po vyschnutí nejakým zázrakem samo spustí, nebo co dělat?! Nejvíc mi vadí, že mi nejde lednice s mrazákem, bez pračky, trouby, TV,  světla v koupelně atd. se na chvíli obejdu ...
Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 07.09.2011, 16:19 »

Varnou desku odpojte ze zásuvky, hořáky do návštěvy elektrikáře zatím zapalujte zápalkami. 2/3 bytu vám jedou, jistič před hodinami to není. Mraznici a lednici si prodlužovací šňůrou připojte jinam. Tolik první pomoc.
Domnívám se, že vše co vám nejede, je připojeno na chránič, kter vypnul vlhkem v desce. Zkrat jste neměla, proto jističe nevypnuly. Třeba vám chránič nahodí i nějaký soused z domu.

P.S. Normální to není, výrobce přece musí počítat s překypěním. Vy nemáte kolem hořáku jakési vaničky právě pro tento účel?
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 07.09.2011, 19:19 »

Také bych typoval že zareagoval proudový chránič, i když se tedy nedoporučuje dávat zásuvku pro ledničku či jiný mrazící přístroj pro uchovávání potravit na proudový chránič. Jak uvedl p. Doležal, normální to není. Uvidíte co vám řekne elektrikář, v nejhorším případě bych to dal k reklamaci, je-li to ještě v záruce.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.09.2011, 19:22 »

Pouze bych připoměl, že není kypět, jako kypět, já jednou při vaření usnul s následkem takového překypění, že to vyhodilo jistič v celém domě. Úsměv
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 07.09.2011, 20:12 »

Neznáme některépodrobn osti o provedení elektroinstala ce. Je mi divné, když tazatelka kontrolovala jističe (píše pojistky ?),  že by se si nevšimnula "spadlé páčky chrániče".
Ono by se také mohlo stát, že "záblesk" byl tak rychlý a silný, že přepálil jednu pojistku před elektroměrem a do bytu jdou jen 2 fáze.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jozef BABJAK
« Odpověď #5 kdy: 08.09.2011, 08:01 »

Plynové varné dosky, najmä sklokeramické, s elektrickým zapaľovaním, zhadzujú prúdový chránič celkom bežne. Prvotné riešenie napísal p. Doležal: do vysušenia odpojiť sporák zo zásuvky, zapaľovať zápalkami.

Kvôli takémuto problému sa samozrejme chladnička nedáva mimo chránič, ale na vlastný vyhradený chránič. Je totiž pripojená do zásuvky, u ktorej nie je zaručené, že nebude použitá na iný účel. Často sa dokonca jedná o viacnásobnú zásuvku; chladnička, najmä nízka, je predsa ideálnym miestom na umiestnenie mikrovlnky, rádia a nabíjanie mobilov.

Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 08.09.2011, 13:00 »

Ano, máte pravdu, na chladničku se užívá proudových chráničů zpožděných (je-i RD chráněn přepětovou ochranou).
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.