Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaký typ kabelu použít pro instalaci do termobloků ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký typ kabelu použít pro instalaci do termobloků ?  (Přečteno 3063 krát)
Pavel22
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 29.08.2011, 21:30 »

mohu použít CYKYLO nebo CYKY.Jedná se o novou instalaci kde jako stavební materiál jsou použité termobloky, jde o tvárnici vyplněnou polystyrénem a stěna tvárnice má asi je 1 cm. Pomůže případně vyplnit drážku nějakým lepidlem nebo sádrou ?
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 29.08.2011, 23:07 »

myslím že by to neměl být problém. Dokonce se při práci může dost ušetřit při sekání, když by se kabel tahaly vnitřkem té tvárnice. Musel by se ale vydlabat polystyren, což by vedlo k větším tepelným ztrátám, ale s tím by měl jaksi výrobce těchto tvárnic tak nějak počítat, že?
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Oliver Mička
*
Offline Offline



Automatizácia


« Odpověď #2 kdy: 29.08.2011, 23:10 »

Kedže ide o novu inštaláciu projekt je? Ale skôr ako CYKYLo by som použil radšej guľatú CYKY.
Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Pavel22
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 29.08.2011, 23:22 »

No jasně že je projekt, ale za použití kombinace obou typu kabelů v rozvodech, dokonce definuje kabel CYBY . Já jen nemám jistotu v to CYKYLO do termobloku, do ostatního zdiva v pohodě. Na stránkach výrobců jsem nenašel přesnou definici hořlavosti. Řeším známeho novostavbu, zkusím ještě dodavatele materiálu co zjistí. Mě se jedná jen o možnost moc nesekat a zbytečně neporušit izolaci.
Jinak dík za názory.
Zaznamenáno
reviamont
« Odpověď #4 kdy: 30.08.2011, 18:01 »

Už jsem viděl několik staveb s TERMOBLOKEM a dokonce jsem realizoval i el. rozvody v CYKY . Nabídka z Termobloku je lákavá úspory, cena atd...,  ale je nutné si nezávisle kontaktovat nejakého majitele tohoto domu a zjistítě že celkové úspory s realizací a dokončení stavby jsou někde jinde.Tenhle systém není dokonale vychytaný tepelné mosty, praskliny, nerovnosti, dvojí práce zdění atd ... . Rači bych zvolil materiál osvědčených výrobců a počkal na podzimní- zimní akce nekterých výrobců . Termoblok není seriová výroba, ale trochu amaterská výroba i když mají atest na jeden blok. Závěr každého zákazníka po skušenost s TERMOBLOKEM,  by už stavěli z jiného materiálu.
Zaznamenáno
janhercik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 30.08.2011, 20:07 »

Mám novostavbu (r.2008) postavenou z tvárnic CEPOL II, polystyrenová tvárnice (stěny tvárnice 5 cm) se pomocí zámků skládají k sobě, přesně jako stavebnice LEGO a pak se vylévají betonem. A elektro instalace je provedená CYKY v drážce v polystyrénu. Elektrikář drážky prováděl pomocí pájky s větším očkem a šlo to velmi rychle a přesně. Samotné stěny se pak musí zakrýt nehořlavou izolací (sádrokarton, natryskaná sádrová omítka). Tepelné mosty jsem neřešil a na termokameře žádné trasy kabelů patrné nejsou. Pro jistotu (a asi jako první s tímto systémem) jsem provedl ještě opláštení celé stavby 4 cm polystyrenu. Takže skladba je vnější omítka, 9cm polystyren, 15 cm beton, 5 cm polystyren, sádrokarton, vnitřní omítka.
Jsem spokojený a v domečku nemusíme moc topit  Úsměv
To je tvárnice s vnějším polystyrénovou stěnou, u vedlejších novostaveb z polských termobloků s polystyrénem v těle tvárnice to stavebníci řešily klasickým sekáním - řezáním drážek do pláště tvárnice a více než trasy kabelů je trápil únik tepla spárami mezi nekvalitními tvárnicemi, kdy snad ani jedna neměla dokonale rovnou plochu stěn.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 21 dotazů.