Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Snižuje se aktivní doba života přepěťových ochran dlouhým skladováním?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Snižuje se aktivní doba života přepěťových ochran dlouhým skladováním?  (Přečteno 2446 krát)
Miloslav Šťastný
« kdy: 28.08.2011, 21:26 »

Koupil jsem ve výprodeji (ELMAT Sirio-Cofley na Smíchově končí) přepěťovky B a C stupeň-DEHNport 900 100 a DEHNguard 900 420.
Jsou to už starší typy, měli je tam na skladě několik let.

Otázka zní: lze uvažovat, že zmínené ochrany s varistory budou mít deklarovanou životnost po zapojení do sítě (cca 10let) a že doba skladování od okamžiku výroby nemá vliv na parametry?
Měli je za poloviční cenu...
Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 28.08.2011, 22:21 »

DEHNport DP 255 kat. č. 900 100 je SPD typ 1, vyfukující jiskřiště 75 kA (10/350) s napěťovou ochr. úrovní 3,5 kV. Tady se stárnutí v regálu asi bát nemusíte. Spíš si dejte pozor na to vyfukování - je tomu třeba podřídit provedení rozvaděče.

DEHNguard VM 280 FM kat. č. 900 420 je varistorový SPD typ 2, 15 kA (8/20). V regálu by moc stárnout neměl, pokud byly dodrženy předepsané klimatické podmínky, ale neuškodí přeměřit tzv. miliampérový bod.

Na přesnější informace si budete muset počkat, až se tu objeví p. Hájek.
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #2 kdy: 30.08.2011, 16:40 »

VM 280 skončil předtím, než jsem začal pracovat pro společnost DEHN + SÖHNE. Životnost deset, dvacet, nebo i jeden rok nelze deklarovat, vše závisí na počtu a energii špiček, které svodič zpracuje.
Tyto přepěťovky jsou na většině instalací stále fit a jejich miliampérový bod je stále v toleranci. Není důvod proč je nenasadit, ale přeměřoval bych je rozhodně častěji, než po pěti letech. Pokud chcete montážní návod a hodnoty mA bodu tak mi napište, zašlu je obratem.
Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Miloslav Šťastný
« Odpověď #3 kdy: 30.08.2011, 18:48 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) Honzo! Pokud jde o životnost přepěťovek s aktivním polovodičovým prvkem-varistorem (pokud jsou zapojeny v obvodu),tak tam je mi to jasné.  Mně  šlo ale o garanci parametrů, pokud byly dlouho skladovány od data výroby a nebyly nikdy zapojeny... Jak tam to vypadá s "expirační" lhůtou?
Apropos - ještě k těm zapojeným přepěťovkám, hlavně C a D stupeň. Běžná přepěťovka se nijak navenek funkcí neprojevuje, nemá indikaci, že jí prošla rázová el.vlna. Mohu se domnívat, že když byly v létě v Praze ty veliké bouřky, že moje doma instalované přepěťovky něco schytaly (zafungovaly) a že díky tomu veškerá elektronika běží nadále bez závad a nebo naopak nešlo skrze ně nic a přepětí se mojí oblasti vyhnulo...? Vlastně o jejich zafugování/nezafungování nic nevím vyjma D stupňů v zásuvkách, kde je indikace buď trvale zelenou LED=je funkční O.K. nevo naopak nesvítící červenou (porucha, kaput). D stupně nevykazují žádné odchylky od normálu...
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.025 sekund, 21 dotazů.