Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Kde sehnat zásuvku bez chrániče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde sehnat zásuvku bez chrániče?  (Přečteno 18824 krát)
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 21.08.2011, 15:13 »

Z môjho pohľadu je to úplný alibizmus poskytovateľa. ..

 To asi ano, ale vysvětlete investorce (paní Kostkové) ať zkusí jiného providera. Pokud je někde mimo velký město může být ráda že má na výběr i někoho jiného než poskytovale mobilních služeb (O2, Tmobile, Vodafone)...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Petr M
« Odpověď #19 kdy: 21.08.2011, 15:28 »

Osobně nevěřím tomu, že výpadek energie napáchá nějakou škodu. Největší riziko tam je přerušení stahování nějakýho filmu. To u mě není relevantní důvod pro vyřazení doplňkové ochrany. Router si nastavení ukládá a po výpadku trvá tak půl minuty, než naběhne.

Větší problém by byl, kdyby doma běžel třeba server pro e-shop atd. Tam už by se i ta UPSka zaplatila...

A moje zkušenost je taková, že 3x častější než vyhození chrániče je výpadek od E-Onu  Smutek Tam zásuvka bez chrániče nic nezachrání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J.Patúc
« Odpověď #20 kdy: 21.08.2011, 16:26 »

Ja to vezmem za iný koniec...

Čo je s prepáčením za debilnú požiadavku poskytovateľa mať zásuvky bez prúdového chrániča? Čo to má za router, ktorý pri strate napájania stratí nastavenia?

Som tiež prekvapený touto debatou. Ja neznášam mať zapnuté spotrebiče bez dozoru. Tak denne vypinam a zapínam napájanie "intrnetu" a tak aj routeru. Po zapnutí napájania mi internet po 5 min. nabehne normálne.  O čom sa tu debatuje počujem prvýkrát.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Vašák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 21.08.2011, 19:49 »

 Nevím ale jak toto fórum pozoruji,tak se tu neustále řeší ten zlobivý a stále padající chránič!!!Hanba jemu!!Já sám doma mám přitom dva: v suterénu a v přízemí již několik let a zatím o nich ani nevím.A ani tam kde jsem je montoval si  nestěžují na problémy s chráničem. Tak nevím. Častější výpadek je v důsledku výpadku ze strany distributora popřípadě hlavního jističe a ne vinou chrániče. A k routeru" naopak někdy nastane výpadek internetu, tak musím jít router vypnout a znovu zapnout aby začal fungovat. Doporučeno výrobcem Zyxel a poskytovatelem služby!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 21.08.2011, 19:58 »

Nevím ale jak toto fórum pozoruji,tak se tu neustále řeší ten zlobivý a stále padající chránič!!Hanba jemu!Já sám doma mám přitom dva: v suterénu a v přízemí již několik let a zatím o nich ani nevím.A ani tam kde jsem je montoval si  nestěžují na problémy s chráničem. Tak nevím. Častější výpadek je v důsledku výpadku ze strany distributora popřípadě hlavního jističe a ne vinou chrániče. A k routeru" naopak někdy nastane výpadek internetu, tak musím jít router vypnout a znovu zapnout aby začal fungovat. Doporučeno výrobcem Zyxel a poskytovatelem služby!
Bych se na ně raději mrknul, jestli nejsou "zamrzlé" (bez občasných zkoušek se doba jejich reakce může zhoršovat).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan_Sk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 21.08.2011, 23:01 »

Pán mafiak má pravdu, je to úplne zbytočne riešiť, osobne som sa nestretol s takým routrom čo by nenabehol po výpadku. Čo je to za blba taký provider, čo požaduje napájanie bez ochrany.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mojím hobby sa stalo Arduino Smích
Jozef BABJAK
« Odpověď #24 kdy: 22.08.2011, 07:26 »

Uvedený článok o garanciách je "právniština",  aby nemohol byť poskytovateľ napdadnutý za nedostupnosť služby v niektorých prípadoch; je to ako že výrobca auta vám negarantuje dojazd do cieľa pri prázdnej nádrži.

Pripojenie bez RCD by mohol výrobca požadovať iba v prípade, že by zabezpečil pripojenie zariadenia nezámenným spôsobom, napr. pevným pripojením, nie všeobecnou zásuvkou. Inak sme už len krok od toho, že po zákaze RCD príde aj zákaz istenia, bleskozvodu, chovu psov a mačiek a pod.

Napájanie zariadenia je v zodpovednosti vás ako prevádzkovateľ a. Ak chcete minimalizovať možné výpadky v dôsledku vybavenia RCD, inštalujte RCD vyhadený pre tento okruh, namiesto prípadne inštalovaného skupinového či centrálneho RCD; to ide vždy urobiť rel. jednoducho v rozvádzači. Inštalovaný chránič nech má zvýšenú odolnosť voči nežiadúcemu vybaveniu, napr. typ G. Ďalej môžete použiť UPS, ko bolo zmienené.

Aj tak väčšina výpadkov spojených s napájaním bude po výpadku celej štvrte, pričom váš router nabehne pár sekúnd po obnove napájania, zatiaľ čo sieťové komponenty  poskytovateľa budú nedostupné ešte desiatky minút až hodiny potom. Takže vo výsledku je vám aj to UPS k ničomu. Ak potrebujte dostupnosť za každú cenu, zabezpečte si redundanciu pripojenia, napr. cez GSM.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
mafiak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 22.08.2011, 08:34 »

Podajte poskytovateľov i informáciu, že danú zásuvku vám elektrikár prehodil na nechránený okruh. Neverím, že montér wifi antény bude schopný túto skutočnosť preveriť.

Alebo sa dožadujte vysvetlenia tejto nezmyselnej podmienky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 22.08.2011, 09:17 »

Podmínka je pro koncového uživatele opravdu poměrně nesmyslná. Nějaký problém se zařízením při výpadcích el. energie samozřejmě vzniknout může (nejpravděpodob něji to odnese nekvalitní spínaný napájecí zdroj),  ale pokud máte elektroinstala ci i spotřebiče v pořádku tak zařízení jistě zažije DALEKO více výpadků způsobených poruchou v rozvodné síti, než těch způsobených chráničem. A pokud už zažije výpadek způsobený chráničem tak to možná bude ve chvíli, kdy chránič někoho ochrání před úrazem el. proudem.
Požadavek na samostatně jištěný okruh MIMO chránič je naopak opodstatniteln ý, pokud by u vás chtěl poskytovatel zřídit i vysílač - dům s jedním centrálním chráničem, domácí kutil ho 20x za víkend vyrazí svoji skvělou DoDo elektrickou sekačkou, poskytovatel tam má 10 krabiček každou se samostatným zdrojem a je skoro jisté, že min. jeden zdroj po těch 20ti výpadcích umře. Navíc každý takový výpadek způsobí výpadek internetu v půlce vesnice. Zásuvka pro takové zařízení může splňovat požadavek na nepřístupnost laikům (je v uzavřené skříni, příp. je na půdě a všichni obyvatelé domu ví, že do toho nemají co sahat),  splňuje i to, že v případě výpadku mohou vzniknout škody (výjezd technika, nefunkčnost prodávané služby)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #27 kdy: 22.08.2011, 09:20 »

Neverím, že montér wifi antény bude schopný túto skutočnosť preveriť.

Na toto by som sa nespoliehal. Brnknúť vadaskou po kolíku zvládne aj montér wifi antény. A pri "lepšej vadaske" ešte aj určí rozdielový prúd chrániča. Nepriateľa neradno podceňovať.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #28 kdy: 22.08.2011, 10:36 »

Na toto by som sa nespoliehal. Brnknúť vadaskou po kolíku zvládne aj montér wifi antény. A pri "lepšej vadaske" ešte aj určí rozdielový prúd chrániča. Nepriateľa neradno podceňovať.

Už jste někdy viděl montéra hifi s vadaskou ?
Já nikoliv.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 22.08.2011, 11:21 »

Už jste někdy viděl montéra hifi s vadaskou ?
Já nikoliv.

Není to montér hifi, ale wifi. A nevěřim, že by si právě kvůli tomu chrániči vadasku nepřinesl.

Napadá mě poněkud "drsnější" (a je fakt, že není korektní podle norem) možnost řešení :
Nechat obvod přepojit bez chrániče (práce pro elektrikáře na pár minut),  potom si zavolat "technika wifi",  aby router připojil (a zporovoznil). Až to bude hotové, zase nechat obvod přepojit za chránič (opět práce pro elektrikáře na pár minut).
Takhle "technik wifi" nemůže nic namítat, ani když bude o Vašem postupu vědět.
Je dobré pamatovat na to, že po dobu vyřazení chrániče má obvod sníženou úroveň ochrany před NDN a zvolit jinou prevenci případné nehody.

A pokud je router hloupý, tak že mu vadí vypínání, tak po zprovoznění si prostě router vyměnit za jiný.

Pochopitelně, že příčin vypnutí routeru je více než chránič - např. automaticky vynutý jistič, přerušení dodávnky el. en. a pod. Na druhou stranu je fakt, že v případě chrániče může být problém pravidelná kontrola (testovacím tlačítkem) - čož se dříve dělalo tuším 1/měs.,  nyní 1/6 měs.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Jozef BABJAK
« Odpověď #30 kdy: 22.08.2011, 11:43 »

Ak som správne pochopil, absencia RCD nie je nutnou podmienkou inštalácie daného zariadenia. Pri prítomnosti RCD sa iba poskytovateľ zrieka časti zodpovednosti za nedostupnosť služby, čo je viac-menej v poriadku. Čo v poriadku nemusí byť - ale my to nevieme posúdiť bez kompletnej zmluvy - je, že rozsah zrieknutej zodpovednosti je širší, ako môže byť prípadná nedostupnosť spôsobená vybaveným chráničom.

Tak či tak, požiadavka poskytovateľa na nechránenie všeobecnej zásuvky chráničom je prinajmenšom neoprávnené.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #31 kdy: 22.08.2011, 11:53 »

No jó upsal sem se. ajoooo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Lenka Kostková
« Odpověď #32 kdy: 22.08.2011, 14:35 »

Pánové děkuji za to množství odpovědí, nečekala jsem až takový zájem :-)

Aktuálně se má situace tak, že dnes u nás technik byl instalovat antény na střechu, do jednotlivých pater a další krabičky. Řekla jsem mu že podle našeho elektrikáře máme chrániče všude a odmontovat nejdou.

Nakonec to asi moc vadit nebude, poslal mne k elektro skříni na chodbě, mezitím něco dělal v pokoji u zásuvky s takovou modrou brašnou. Najednou ve skříni cvaklo a otočila se jedna z těch šedivých páček. Mám instrukce, že když by nešel internet, tak se mám na ní podívat a otočit ji kdyžtak nahoru a ono to zase půjde. Prý záleží co bude zapojené v zásuvkách v dětském pokoji, lampičky nevadí a tak to nebude zlobit.

On je podle technika problém v tom, že ty zásuvky s chrániči se nemají rády s těmi internetovými anténami a u pár lidí jezdili několikrát týdně otáčet ty páčky, proto mají tenhle požadavek. Ale když mi ukázal jak se to zapíná, tak si to případně mohu opravit sama.

Takže ve finále jsem hlavně ráda že se nemusí sekat, to mne totiž nejvíc vyděsilo, když náš elektrikář hned jako první začal povídat o vysekávání drátů a podobně - to si nedovede představit to uklízení?

Ješte jednou všem děkuji, manžel si totiž objednal internet zrovna na týden kdy je na služební cestě a já abych řešila takové problémy :-/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Dupal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 22.08.2011, 16:59 »

A nezapoměňte se manželovi po jeho příjezdu pochlubit, že jse vše bravurně zvládla a již umíte i "otáčet páčky" Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.