Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je možné tahat po střeše souběžně s drátem hromosvodu UTP kabel ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné tahat po střeše souběžně s drátem hromosvodu UTP kabel ?  (Přečteno 14667 krát)
Roman Hájek
« kdy: 04.08.2011, 16:27 »

Dnes jsem při kontrole střechy zjistil že si na střechu bytového domu kde bydlím někdo natáhnul UTP kabel - černý kabel na foto níže.

MODERÁTOR: foto jste pravděpodobně špatně nahrál a tak tu není.

Kabel vede z jednoho sousedního domu do druhého. Je toto z hlediska bezpečnosti přípustné ?
Na sousedy samozřejmě udeřím, je ale třeba připravit si dostatek argumentů  Úsměv


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 04.08.2011, 18:19 »

S jistou mírou pravděpodobnos ti je to skvělý způsob jak si vyměnit PC nebo i další elektroniku v bytě, jen je třeba mít štěstí:
1) na to, aby tento rozvod našel ten správný blesk
2) aby škodu přišel likvidovat nějaký "přístupný" agent pojišťovny
3) aby blesk nebyl moc silný, protože by to nemuselo být jen o "elektronice a spotřebičích" ale  mohla by z toho být krásná reportáž na TV Noha a tom, jak shořel po úderu blesku dům, přestože měl hromosvod!

Projděte si trochu historii na tomto webu, tam je toho víc než dost o tom, jak moc je to špatně!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 04.08.2011, 18:24 »

Nic nového pod sluncem!!
99% bytových domů-to samé jak popisujete!! zle

Je to jaká-si časovaná nálož...pokud se něco naindukuje do UTP= nové prvky v rozvodu,PC a pod!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #3 kdy: 04.08.2011, 18:31 »

Ano možné to je a dokud neudeří blesk, nic se nestane. Pokud udeří, snažte se nikdo nebýt doma.
Mrkněte sem:
http://www.kniska.eu/kniska/zajimavosti/Internet%20a%20blesk.flv/view?searchterm=inter
PS: Hezká shoda Hájků :-) .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Petr M
« Odpověď #4 kdy: 04.08.2011, 20:22 »

Jenomže ono to není jenom u bytovek :-( V Brně třeba vede kabel nejenom za paneláku do paneláku, ale dokonce i na střechu polikliniky Horníkova z asi 10patrovýho paneláku  Šok Netušil jsem, že je ve zdravotnictví taková krize, že za bouřky chytají blesky, aby měli levně vn do RTG...

Minulý týden jsem zase byl na horách v jednom penziónu. Samozřejmě na kopci s výhledem do údolí. Majitel říkal, že se rád dívá, jak kolem třískají blesky. Hromosvod vypadal OK, ale jímače typu zahnutý drát do výšky cca 20-25cm, uprostřed střechy nepřipojená 1,5m tyč se satelitní parabolou... Byl jsem rád, že jsem během pobytu s panem majitelem nepozoroval blesky. Bez hnědých bezpečnostních trenek by to nebylo ono...

Mám pocit, že lidi nemají pud sebezáchovy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #5 kdy: 04.08.2011, 21:01 »

Nejen pud sebezáchovy .....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 05.08.2011, 11:19 »

Jenomže ono to není jenom u bytovek :-( V Brně třeba vede kabel nejenom za paneláku do paneláku, ale dokonce i na střechu polikliniky Horníkova z asi 10patrovýho paneláku  Šok Netušil jsem, že je ve zdravotnictví taková krize, že za bouřky chytají blesky, aby měli levně vn do RTG...

Minulý týden jsem zase byl na horách v jednom penziónu. Samozřejmě na kopci s výhledem do údolí. Majitel říkal, že se rád dívá, jak kolem třískají blesky. Hromosvod vypadal OK, ale jímače typu zahnutý drát do výšky cca 20-25cm, uprostřed střechy nepřipojená 1,5m tyč se satelitní parabolou... Byl jsem rád, že jsem během pobytu s panem majitelem nepozoroval blesky. Bez hnědých bezpečnostních trenek by to nebylo ono...

Mám pocit, že lidi nemají pud sebezáchovy.
U převěsů z paneláku na panelák je potřeba rozlišit zda jde o metalický kabel nebo a závěsnou optiku. V poslední době jsou ceny optiky natolik nízké, že jsem takhle viděl zasíťovaná celá sídliště. Kupodivu není v kabelu ani nosný prvek vodivý a to se s tím dají řešit i 200metrové závěsy. Jediný nedostatek bych viděl padající námrazu z takového vedení.

Jinak UTP u hromosvodu je jako ruská ruleta. zle

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
« Odpověď #7 kdy: 05.08.2011, 12:54 »

Když se vrátím k původní otázce, včera va zprávávh na Primě řešili vypálený panelák od UTP na hromosvodu. Stačí najít někde na netu to video a další argumentace nejspíš nebude potřeba...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Brok
Myslím, tudíž jsem
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #8 kdy: 08.08.2011, 10:42 »

Když se vrátím k původní otázce, včera va zprávávh na Primě řešili vypálený panelák od UTP na hromosvodu. Stačí najít někde na netu to video a další argumentace nejspíš nebude potřeba...
Když se vrátím k původní otázce, včera va zprávávh na Primě řešili vypálený panelák od UTP na hromosvodu. Stačí najít někde na netu to video a další argumentace nejspíš nebude potřeba...
Nemáte náhodou nějaký odkaz na místo události. Zajel bych si to vyfotit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

BrOK
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #9 kdy: 08.08.2011, 12:17 »

Až pojedu do Žatce, nafotím jeden ukázkový průser. KOAX na bytovce, precizně přifazetovaný na svodu až do přízemí. Je divné, že jsou bytovky ve společenství nájemníků a ty dodržují pravidelné lhůty revizí. Že by byl revizní technik slepý? Ale kdepak. Myslím, že je to opět nějaký jouda, který píše vše od stolu. Je třeba si na takové dobytky už konečně posvítit a dát jim na srozuměnou, že prostě budou přicházet o své živnosti.
Když na to nemají úřady lidi, je jim potřeba pomoci.
Myslím, že založím živnost na kontrole podpořené státem. To není špatná myšlenka a určitě by mě to i bavilo  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 08.08.2011, 12:27 »

Je divné, že jsou bytovky ve společenství nájemníků a ty dodržují pravidelné lhůty revizí. Že by byl revizní technik slepý?

Nebo to má uvedeno v revizní zprávě a společenství na nápravu stavu kašle. Vím o podobném případě ještě z dob 1390, koax od satelitu po svodu. Napsal jsem to do revize a je to tam dodnes, jediné co se změnilo je to, že jsem tam revizi dělal naposled.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #11 kdy: 08.08.2011, 12:34 »

Nebo to má uvedeno v revizní zprávě a společenství na nápravu stavu kašle. Vím o podobném případě ještě z dob 1390, koax od satelitu po svodu. Napsal jsem to do revize a je to tam dodnes, jediné co se změnilo je to, že jsem tam revizi dělal naposled.  Nerozhodný

Ano, to je také možné, ale pak by si měli společenstva uvědomit, že za revize jen vyhazují peníze do vzduchu a až se něco stane, odnesou to s plnou parádou. To je pak i na kriminál. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Josef Drda
OSVČ RT-E2A
*
Offline Offline



TNS


« Odpověď #12 kdy: 08.08.2011, 12:41 »

 Pláč


* 020820111139.jpg (937.47 KB, 1944x2592 - prohlédnuto 1011 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, kontroly a servis strojů, přístrojů, elektrických i elektronických zařízení a elektroinstala cí. 
Specializace na servis vstřikovacích lisů a vytlačovacích strojů na plasty včetně jejich periferií.
Neočekávej ,  že budeš osvícen ,  vstoupí-li do tebe elektřina ...
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #13 kdy: 08.08.2011, 12:46 »

K tomu snad není ani co dodat. Snad jen to, že to mohl udělat jen naprostý pitomec, nebo laik, který si myslí, že je jedinečný ve všem, na co šáhne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 08.08.2011, 12:55 »

Ano, to je také možné, ale pak by si měli společenstva uvědomit, že za revize jen vyhazují peníze do vzduchu a až se něco stane, odnesou to s plnou parádou. To je pak i na kriminál. 

Oni revize mít musí takže zbytečné nejsou, dokonce dojde i k hrazení případných škod pojišťovnou. Koax od paraboly vede sólo jen do jednoho bytu a nikdy za celou dobu co tam dům stojí neuhodilo tam, ani poblíž. Nemyslím že by někdo riskoval kriminál, maximálně vypálené přístroje v ceně do cca 15000 a když se rychle schová koax tak to zacvaká ráda i ta pojišťovna která nebude chtít přijít o klienta. Je to smutné ale je to tak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #15 kdy: 08.08.2011, 13:41 »

Oni revize mít musí takže zbytečné nejsou, dokonce dojde i k hrazení případných škod pojišťovnou. Koax od paraboly vede sólo jen do jednoho bytu a nikdy za celou dobu co tam dům stojí neuhodilo tam, ani poblíž. Nemyslím že by někdo riskoval kriminál, maximálně vypálené přístroje v ceně do cca 15000 a když se rychle schová koax tak to zacvaká ráda i ta pojišťovna která nebude chtít přijít o klienta. Je to smutné ale je to tak.

Nemyslím, že máte pravdu. Dovedu si představit, že v bytě s oním koaxem bydlí rodina s batoletem, které se za bouřky batolí po koberci, pod kterým vede onen koaxiál a nebo je s koaxem dokonce v přímém kontaktu v zápalu hry. Existují pak další roztodivné zcénáře: uklízecí, kutilský atd. Pak si myslím, že o kriminálu může být řeč. Předseda společenství vlastníků přebral revizní zprávu, kde byly uvedeny závady s termíny odstranění. Právě on by měl zajistit a dohlédnout na odstranění problémů. Jde o obecné ohrožení, u kterého by mohla asistovat i policie v případě, že se majitel bytu se zjištěnou závadou bude šprajcovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 08.08.2011, 13:55 »

To Pavel Horský

Ale jo, také si dovedu vymyslet spoustu různých scénářů, kdy by se mohlo něco stát. Občas se to asi také stane ale ještě jsem neslyšel aby kvůli tomu šel někdo sedět a přiznám se, že si nejsem jist, že bych to chtěl. Myslím si že restrikce tohoto typu jsou směrem k zřízení Orwellovského typu a to se mě nelíbí, já bych investoval spíš do vzdělání než do kontrol a soudů. Pak by možná majitel onoho koaxu pochopil že to není nejlepší nápad dát ho na svod hromosvodu a zavírat kvůli tomu chlapa který dělá předsedu společenství vlastníků kvůli tomu že to nikdo jiný dělat nechtěl a nějaký být musí je taky trochu mimo. Znám takových předsedů pár a jsou v nezáviděníhodn ém postavení a prakticky bez pravomocí nad soukromým majetkem majetnějších a vlivnějších sousedů. Ale to už je zas z jiného soudku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #17 kdy: 08.08.2011, 14:54 »

Je rozdíl mezi předsedou samosprávy (např. družstevní objekty) a předsedou Společenství vlůastníků. Tak nám to bylo alespoň vtloukáno do hlavy při přestupu z družstva do soukromí. Sám dělám ještě předsedu samosprávy družstevního objektu, který má 70% vlastníků. To je panečku guláš.
Ale máte pravdu, že je to vlastně fuk. Lidé by se měli naučit naslouchat, pozorovat a brát si z těchto vjemů to co je důležité a správné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.