Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Prečo mi stykač vypína zásuvkový okruh pre elektrické topenie?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Prečo mi stykač vypína zásuvkový okruh pre elektrické topenie?  (Přečteno 2501 krát)
Preston
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 25.07.2011, 16:28 »

V čom je problém, keď stykač ľubovolne zapína a vypína elektrický okruh, je vadný?

V obchode mám elektrický rozvod so 4 zásuvkami pre elektrické topenie, ktorý je zapojený cez stykač S63-40 ktorý sa zapína a vypína sám od seba v nepravidelných intervaloch a pritom v  zásuvkách nie je nič zapojené.

Potrebujem z tohto okruhu využiť aspoň jednu zásuvku.
Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 25.07.2011, 18:55 »

Ten stykač asi nespíná sám od sebe, ale něco ho ovládá. To něco může být termostat vytápění, spínací hodiny a nebo taky přijímač HDO. Pokud el. vytápění nepoužíváte, pravděpodobně vám to může váš elektrikář přepojit tak, aby byl okruh zapnutý stále, pokud ale topení používáte, asi si budete muset najít jinou zásuvku...
Zaznamenáno
Preston
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 25.07.2011, 19:17 »

termostat určite nie, na zásuvkách nie je nič zapojené a dokonca aj bojler je vypnutý cez istič. Tak že to bude to HDO ... myslím, popravde ma to nenapadlo, nakoľko nemám prístup k hlavnému rozvádzaču, k nemu som sa po ťažkostiach dostal až dnes. Vyzerá to tak ,  že tú zásuvku ktorú potrebujem ,  budem musieť dať napojiť elektrikárovi mimo stykač.

Ďakujem za rýchlu odpoveď

S pozdravom  P.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 21 dotazů.