Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kam se to asi posunula destitinná čárka na elektroměru?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kam se to asi posunula destitinná čárka na elektroměru?  (Přečteno 3618 krát)
Jiri Brodziansky
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 25.07.2011, 00:03 »

MODERATOR: Předem bych chtěl vysvětlit, že vaše původní otázka "Spotřeba elektřiny?" je blbost. pokud byste se mě zeptal na ulici, myslel bych si, že jste se pomátl.




Před nějakou dobou jsem vzal odběr elektřiny na sebe.
Při vyučtování mi Bohemia Energy píší stav elektroměru při posledním vyučtování  
- počáteční stav 12 134 a koncový 13 659.

Dnes jsem se šel kouknout jen tak na elektroměr ze zájmu a koukám, že na něm je stav 23 122.
Dvojka je tedy za desetinou čárkou takže pohledem vidím 23 12,2.
Já tedy nechápu jak přišli Bohemia Energy k těmto číslům a jaktože na elektroměru mám zase jiné číslo.
Děkuji pokud mi to vysvětlíte ale jsem v tomto úplný laik.
Zaznamenáno
Jiri Brodziansky
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 25.07.2011, 00:51 »

MODERATOR: Předem bych chtěl vysvětlit, že vaše původní otázka "Spotřeba elektřiny?" je blbost. pokud byste se mě zeptal na ulici, myslel bych si, že jste se pomátl.



Absolutně nechápu a ani nevím zda to, co jste napsal mi má vysvětlit to nač se ptám. Ale asi ne. Ve vyučtování mám číslo počáteční stav 12 134 a koncový 13 659.

Na elektroměru vidím 23 122. Ale mezi 22 je desetiná čárka. Takže za 1, jak se to vypočítává a jakým způsobem docházeli k číslu cca 13 000 Bohemia Energy.
2, pokud pominu desetinou čárku tak jaktože mám najednou tak vysoké číslo když průměrná spotřeba u vyučtování v jejich číslech dělala před rokem rozdíl cca 1 500 a pokud vezmu poslední číslo a číslo na elektroměru je tam rozdíl skoro 10 000.
3, Pokud vezmu v potaz že jejich číslo 12 134 má být s desetinou čárkou a tudíž 1213,4 a můj poslední stav na elektroměru je 2312,2 pak jaktože předchozí rozdíl je o 150 a mezi posledním a zjištěným číslem na elektroměru o 1 000? Já jsem se ptal na to jak to vypočítat nebo jak k takovým číslům přichází. Takže jsem se nepomátl, jen nechápu jak zjistit ze stavu elektroměru a jejich čísel, kterými mě krmí jakou mám spotřebu. počítač mi jede denně již několik let cca 6 hodin. Takto by mi musel jet denně více jak 36 hodin. Jako člověk, co se v tom nevyzná jsem zde jen požádal o radu a vysvětlení. Nic víc.
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 25.07.2011, 04:02 »

Absolutně nechápu a ani nevím zda to, co jste napsal mi má vysvětlit to nač se ptám. Ale asi ne.

Taky nechápu.

Za prvé nechápu, proč jste si vybral Bohemia Energy a za druhé, proč to neproberete nejdříve se svým distributorem přímo.
Buď  upraví vyúčtování dle skutečné spotřeby, nebo se vy dozvíte  o tom, kolik platíte na poplatcích jinak, než jste čekal, dle prodejce. Obojí je možné. Jen podle reakcí na vašeho prodejce elektřiny v jiném vlákně, čekám, že to nebude jednoduché a možná ani levné.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 25.07.2011, 07:11 »


Absolutně nechápu a ani nevím zda to, co jste napsal mi má vysvětlit to nač se ptám.

MoD: Dnes mám službu já. Kolega včera pustil váš příspěvek s opravou diskusní otázky. Diskuse se u nás objevují na více místech a je velice důležité aby byla diskusní otázka zadána co nejpřesněji. Vše je dopodrobna popsáno v pravidlech.

Pokud někoho potkám na ulici a on mi položí vaši otázku typu  "Spotřeba elektřiny?",  tak si také o něm budu myslet, že má těžší diagnosu. A protože mám službu dnes já, ukončím tuto diskusi, protože nebyla správně zadaná. jde o nepochopitelný chaos.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.