Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je po opravě nebo obnovení systému nutná revize PC?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je po opravě nebo obnovení systému nutná revize PC?  (Přečteno 9338 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« kdy: 26.07.2011, 18:08 »

Narazil jsem na webu na článek který pojednává o revizích PC. Zarazil mě že následující odstavec:


2. Vykonávanie kontrol a revízií PC a jeho prvkov zostavy

Osobný počítač (PC) uložený v kovovej skrinke je elektrické zariadenie triedy ochrany I (nie notebook) musí byť pri svojej bežnej činnosti bezpečný. Musí prejsť pravidelnou kontrolou a pravidelnou revíziou v súlade so Zákonom č. 124/2006 Z. z. Revíziu osobného počítača/PC je potrebné vykonať aj po každej oprave/vynovení systému. Kontroly a revízie elektrických spotrebičov počas ich používania sa vykonávajú podľa STN 33 1610. Kontroly PC môžu vykonávať osoby poučené, ktoré boli v rozsahu svojej činnosti zacvičené rozsahom kontroly podľa STN 33 1610 a boli poučené o poskytovaní prvej pomoci po zásahu elektrickým prúdom. Revízie PC môžu vykonávať vždy len revízni technici v súlade so Zákonom č. 124/2006 Z. z. a Vyhláškou č. 508/2009 Z. z.


Je možné že to autor myslel vážně nebo dokonce že by měl pravdu? Je možné že to takto na Slovensku posuzují?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 26.07.2011, 20:20 »

Já bych to revidoval po každém napadení virem. Když se dokázali dostat do firmware baterky u Macka, kdo ví, třeba vám hackeři na dálku odpojí PE.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 26.07.2011, 20:28 »

Já bych to revidoval po každém napadení virem.

Můj megmet při vhodně zvolené metodě měření spolehlivě zneškodní každý počítačový vir.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 26.07.2011, 20:36 »

Pokud zaplatí někdo revizi každý týden,proč ne !! Škleb Smích
Já jsem pro....... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vladimír Huba
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 27.07.2011, 00:50 »

Na Slovensku je platná STN 33 1610 - prevzatá z ČSN  33 1610: 1999.

Ak autor článku napísal to, čo napísal, zrejme vychádzal z časti 1 - Předmět normy, kde sa o.i. píše:
Tato norma stanovuje postupy:
- revizí na všechny uvedené elektrické spotřebiče po jejich opravách nebo úpravách před předáním uživateli

Ďalej v časti 3 - Termíny a definice - je v čl.3.2.6 definovaná oprava a v čl.3.2.7 úprava el.spotrebiča.
V ďalšej časti je čl.5.2 ktorý pod bodom a) všetko toto zosumarizuje.

Ale túto normu predsa všetci dobre ovládate. Prípadne ak máte novú, na túto ste už zabudli.

Je teraz na uvážení, či demontáž a znovumontáž krytov PC (za účelom "vynovenia systému") je dôvod na revíziu.
Za povšimnutie stojí aj čl.5.2 - bod b) - vždy při každé předpokládané nebo zjištěné závadě...
Tu už treba mať sklenenú guľu, alebo tarokové karty.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Ži a nechaj žiť
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 27.07.2011, 07:04 »

v "česku" aktuálně platná ČSN 33 1600, ed.2 požaduje, aby uživatel provedl kontrolu před použitím.

Takže ráno po příchodu do kanceláře žádná kávička, ale pěkně "na kolena",  prolézt všechny kouty, zkontrolovat, jestli uklízečka nepoškodila přívodní kabely, jestli nejsou povytažené vidlice, jestli nám už z kabelu "nekoukají drátky" když přes něj jezdíme židlí,...
A pak teprve zapnout PC, konvici,...

A na zmíněné viry je nejlepší roztok hypermanganu. V tom když vykoupete disk, už by se z něj žádný vir do PC dostat neměl...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 23 dotazů.