Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  PROFI zóna.
| |-+  OSVĚTLOVÁNÍ, svítidla, světelné zdroje, technika a principy
| | |-+  Vypínání veřejného osvětlení v Libereckém kraji Problémy správce veřejného osvětlení
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Vypínání veřejného osvětlení v Libereckém kraji Problémy správce veřejného osvětlení  (Přečteno 35441 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 07.08.2011, 21:01 »

Což o to, ale už jsem se setkal s tím, že žaluzie požadovali od firmy provozující VO.

Pokud firma nainstaluje svítidla přímo k oknům proč ne. Toto by měl řešit projekt.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 07.08.2011, 21:06 »

Jsou lidé citlivější na hluk, světlo a také nemocní. Těm to může vadit moc.

Ano, třeba u nemocnic, domovů pro seniory a pod. by toto mělo být zohledněno.

Použitím trochu více směrových parametrů světel? Jen co je montovaných světel VO a vyzařovacím úhlem nad 180 stupňů. Proč svítit tam, kam to není potřeba?

Příliš směrové osvětlení zas vytváří ostřejší kontrasty a to může být také nepříjemné. Myslím že nic by se nemělo přehánět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 07.08.2011, 21:06 »

únava po dobře vykonané práci=dobrý spánek kdykoli - řešení staré a osvědčené.
To je sice pravda, ale jen částečná. Jsou lidé citlivější na hluk, světlo a také nemocní. Těm to může vadit moc.
Žaluzie, rolety a závěsy to je řešení důsledku nevhodného návrhu osvětlení a co takhle eliminovat příčinu?
Použitím trochu více směrových parametrů světel? Jen co je montovaných světel VO a vyzařovacím úhlem nad 180 stupňů. Proč svítit tam, kam to není potřeba?
Jako citlivější na hluk či světlo budu bydlet na vesnici a ne u dálnice.
Jinak s vámi souhlasím, ale na základě poznání musím konstatovat, že co se v rámci rozpočtů (třeba městských) někde ušetří, na druhé straně se vyplýtvá v nesmyslech.
Coby za Brněnského občana prohlašuji, že budu mnohem raději, když se více prosvítí Pánubohu do oken, než vrážet peníze (nemalé) za nemalý hodinový stroj čas v zásadě neukazující, navíc v provedení klasického dámského vibrátoru umístěný na hlavním náměstí v Brně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #21 kdy: 07.08.2011, 21:28 »

nemalý hodinový stroj čas v zásadě neukazující, navíc v provedení klasického dámského vibrátoru umístěný na hlavním náměstí v Brně.
a kterému nerozumí ani jeho autor
http://www.youtube.com/watch?v=8cyApF5VM2k
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 07.08.2011, 22:55 »

To Milan Hudec:
Problém je také v tomto: oni naprojektují dálnici, nebo cokoliv jiného a prosadí i přes odpor místních.... zle
Nejsem tímto zrovna postižen. Takže pokud je s místem bydliště vlastník spjat /citově vázán rodiče, kteří zde něco vybudovali a já to mám opustit?/ je problém odejít jinam. Někteří lpí na místě, kde vyrůstali.  Ale to je jiná diskuze.
Jsem kosmopolita.  Mrknutí
To je podoba s tímto stavem při rekonstrukci elektriky: tu zásuvku, vypínač chci tady!!! jsem na ni zvyklej!!! Ačkoliv nesplňuje krytéria v koupelně. Atd....
S tímto se setkal snad každý elektrikář.  Škleb

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 08.08.2011, 15:45 »

a kterému nerozumí ani jeho autor
http://www.youtube.com/watch?v=8cyApF5VM2k
Pane Doležal, asi nejsem sám, kdo má pocit, že přes Vaši výpočetní techniku vedou veškerá internetová vlákna na světě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 08.08.2011, 15:55 »

Pane Doležal, asi nejsem sám, kdo má pocit, že přes Vaši výpočetní techniku vedou veškerá internetová vlákna na světě.

Taky jsem si tuhle říkal jestli by nebylo lepší a rychlejší zahodit všechnu techniku a když budu potřebovat poradit tak mít jen tel. na p.Doležala. On to stejně vždycky najde lépe, rychleji a ještě to dokáže pěkně vysvětlit.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 08.08.2011, 21:34 »

Taky jsem si tuhle říkal jestli by nebylo lepší a rychlejší zahodit všechnu techniku a když budu potřebovat poradit tak mít jen tel. na p.Doležala. On to stejně vždycky najde lépe, rychleji a ještě to dokáže pěkně vysvětlit.  Škleb
K panu Doležalovi si přidejte ještě pan Fuka a pak už vás žádná otázka nemůže rozhodit...  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 08.08.2011, 21:40 »

K panu Doležalovi si přidejte ještě pan Fuka a pak už vás žádná otázka nemůže rozhodit...  Mrknutí

Přesně.  Palec vzhůru

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
SMILEK
« Odpověď #27 kdy: 08.08.2011, 21:54 »

Mirku, až vylezeš z toho elektropřibližovadla, opraš Pulitzerovu cenu a do garáže natáhni červený koberec. Pan Fuka s Pedolem se staví na kafe  tanecek  tanecek  tanecek .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 09.08.2011, 08:40 »

Přesně.  Palec vzhůru


Souhlasím, tito dva Pánové mě dokáží svými vědomostmi velice "rozhodit",  díky jim jsem již nastudoval kde co, leč stále jsem oproti jejich formátu olympijských sprinterů běžec vesnického formátu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #29 kdy: 09.08.2011, 12:59 »

K panu Doležalovi si přidejte ještě pan Fuka a pak už vás žádná otázka nemůže rozhodit...  Mrknutí

To mi pripomína jeden z vtipov o zlatú mrežu:

X: "Ja mám v pivnici zviazaného Lenina!"

Y: "... a ja Brežneva."  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 09.08.2011, 17:20 »

Pokud firma nainstaluje svítidla přímo k oknům proč ne. Toto by měl řešit projekt.
A wo tom to je!

Čím větší pitomost, tím víc se egoistický projektakt cítí zviditelněný a při své hlouposti je hrdý na to, jak se o jeho díle mluví (a je mu jedno, že se mluví především kriticky!)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.