Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  V jakém rozsahu a dle jakých norem provádíte pravidelnou revizi stanice 22/0,4?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: V jakém rozsahu a dle jakých norem provádíte pravidelnou revizi stanice 22/0,4?  (Přečteno 2756 krát)
Jan Dolejalek
« kdy: 24.06.2011, 11:11 »

Konkrétně by mě zajímalo v jakých normách mám hledat, potřebuji-li zjistit jaké úkony a v jakém postupu mám provádět při periodické revizi vn stanice 22/0,4kV? Jedná se o rozvodnu závodu (s.r.o.).
Co jsem zjistil:
ČSN 33 1500:1990 řeší revize el.zařízení "všeho druhu",  tzn. i 22kV
ČSN 33 3201:2002 řeší el.instalace nad 1kV - v čl. 10 jen o zkouškách před uvedením do provozu.
ČSN EN 60076-1 je výrobková norma pro trafa, tj. kusové zkoušky apod.
ČSN 33 2000-6:2007 řeší revize nn instalací

nevím kde mám např. hledat jestli musím, jak a čím, měřit izolační stav vn kabelů a traf a pod.?
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 24.06.2011, 20:20 »

Nejsem revizák na vn !
Ale co znám  vn rozvodny.....u dělat protokol VV a podle toho dělat revize....
Co znám, udělat protokol VV podle prostředí, já jsem viděl např. jednou za 3 roky provádět revize....rozv odny vn/nn /22/0,4/ rozvodna v budově...
Nějak tak...

Jinak podnikové normy energetiky ozn. PN -tam je všechno....... ..ČSN jako takové na vn jsou už v hodně případech zrušeny bez náhrady! Mrknutí    Tam moc neuspějete..
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
JaDol
« Odpověď #2 kdy: 26.06.2011, 07:16 »

,
jen pro upřesnění: co myslíte pojmem protokol VV? a kde bych sehnal PN energetiky? Děkuji....
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 26.06.2011, 08:30 »

,
jen pro upřesnění: co myslíte pojmem protokol VV? a kde bych sehnal PN energetiky? Děkuji....


VV jsou vnější vlivy....Podle tohoto protokolu určíte,za jak dlouho se mají dělat revize na vašem zařízení.....D nes vám nikdo neřekne, za jak dlouho máte dělat revize na vašem zařízení bez VV !
PN jsou podnikové normy energetiky.... Jsou to normy podle kterých dělá energetika údržbu,opravy,revize a podobné práce na svém zařízení....!
PN koupíte třeba na internetu....m usíte hledat! tanecek

Jinak pokud nevíte,informujte se u nejbližšího RT ,  nebo na internetu....t am najdete všechno, co se tu ptáte ! Šok

Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 26.06.2011, 09:11 »

ENERGOPROJEKT PRAHA, a.s.
útvar 21000-ONS
Ing. Jaroslav Bárta
Vyskočilova 3/741
P.O.Box 158
140 21 Praha 4 telefon 02/41006 737 fax 02/41006 729
E-mail: barta@egp.cz
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.