Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Lustr zapojený na tři fáze
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lustr zapojený na tři fáze  (Přečteno 44775 krát)
Josef Slanina
*
Offline Offline



Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik


WWW
« Odpověď #36 kdy: 23.06.2011, 09:20 »

No podla mojho pozorovania hlupak vzdy dokaze laickeho zakaznika presvedcit lepsie ako skutocny odbornik. Predpokladam, ze vo Vasej profesii to palti tiez. Odbornik totiz pozna prolematiku z mnohych aspektov a nic nie je jednoduche a jasne a dobre si uvedomuje ze vela toho este nevieme. Hlupak ani nevie co nevie a tak ponuka jasne riesenie so zdovodnenim, ktore sa laikovi zda logicke.

 Palec vzhůru Souhlasím, máte bod, když už vám ho nemohu dát oficiálně
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik
Čistá 216
Čistá u Rakovníka
Tel: 608420957
email: slanina.j@elektrosoftservis.cz
web: http://www.elektrosoftservis.cz
Alois Kadlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 23.06.2011, 11:38 »

Ono je tam tedy víc perliček, třeba to zbytečné přizemnění vodiče PEN na objektu, že je to zbytečné a o celistvost vodiče PEN má řádně pečovat distributor  ajoooo
To mi bude opravdu platné, když mě 400V na kostrách nepustí ani z domu ven  Škleb


 Opravdu si myslíte, že upadlý vodič PEN na přívodu do domku nahradí přizemnění,
 které má hodnotu 5 ohmů ?  Já si to teda nemyslím.
 Tímto ale nezpochybňuji přizemnění ,  které má jiný význam než nahrazovat PEN.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #38 kdy: 23.06.2011, 11:49 »

Opravdu si myslíte, že upadlý vodič PEN na přívodu do domku nahradí přizemnění,
 které má hodnotu 5 ohmů ?  Já si to teda nemyslím.
To jsou Vaše výmysly.
Ukažte, kde tady někdo něco takového tvrdil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Alois Kadlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 23.06.2011, 12:02 »

Pane  Fuk, reagoval jsem na toto:
 
,  pane Majdo, je to o tom, že když si s pomocí Ohmova zákona spočítáte, jaké důsledky má upadlý PEN přípojky do RD v případě, kdy je/není přizemněn třeba těmi Vašimi 2 ohmy, tak je to o rozdílu mezi pomrkávajícími žárovkami a vyhořelými spotřebiči s fází na kostře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #40 kdy: 23.06.2011, 12:16 »

Opravdu si myslíte, že upadlý vodič PEN na přívodu do domku nahradí přizemnění,
 které má hodnotu 5 ohmů ?  Já si to teda nemyslím.
 Tímto ale nezpochybňuji přizemnění ,  které má jiný význam než nahrazovat PEN.

Samozřejmě, že přizemnění vodiče PEN nenahradí funkci vodiče PEN, ale i když zemní odpor nebude zrovna ideální, je to pořád lepší pro uživatele než upadlý vodič PEN v síti TN-C bez přizemnění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #41 kdy: 23.06.2011, 12:24 »

Pane  Fuk, reagoval jsem na toto...
 
A reagoval jste tak, že jste 2,5x zvětšil citovanou hodnotu odporu, a popis rozdílu nepříjemných důsledků upadlého PENu jste nahradil slovy "nahradí PEN"
Takže to byl váš soukromý výmysl, kterému jste obratem tak brilantně oponoval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Marian9
« Odpověď #42 kdy: 23.06.2011, 12:31 »

Opravdu si myslíte, že upadlý vodič PEN na přívodu do domku nahradí přizemnění,
 které má hodnotu 5 ohmů ?  Já si to teda nemyslím.
 Tímto ale nezpochybňuji přizemnění ,  které má jiný význam než nahrazovat PEN.
Jednoduchy (zjednoduseny) vypocet amatera. Kvoli jednoduchosti a rychlosti len pre jednofazovy privod a bez uvazovania komplexnej zataze: Predpokladam, ze vodicom PEN tecie 25A. Sprotrebic (spotrebice) ma teda vnutorny odpor 230/25= 9,2 Ohm. V tu chvilu vypadne PEN a prud potecie cez uzemnenie 5 Ohm. Celkovy odpor bude 9,2+5=14,2 Ohm, pretekajuci prud 230/14,2=16,2A. Na vodici PEN bude napatie 16,2*5= 81V. Oproti plnej faze 230V bez uzemnenia je to podstatny rozdiel. Ziadna zlozita matematika.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #43 kdy: 23.06.2011, 13:01 »

Opravdu si myslíte, že upadlý vodič PEN na přívodu do domku nahradí přizemnění,
 které má hodnotu 5 ohmů ?  Já si to teda nemyslím.
 Tímto ale nezpochybňuji přizemnění ,  které má jiný význam než nahrazovat PEN.
Pan Fuk je autorem tohoto textu:Ne, pane Majdo, je to o tom, že když si s pomocí Ohmova zákona spočítáte, jaké důsledky má upadlý PEN přípojky do RD v případě, kdy je/není přizemněn třeba těmi Vašimi 2 ohmy, tak je to o rozdílu mezi pomrkávajícími žárovkami a vyhořelými spotřebiči s fází na kostře.

Tzn.používá hodnotu 2 ohmy což je hodnota jiná než uvádí p.Kadlík,ale názor ze strany p.kadlíka není nutno měnit.
Osobně jsem toho názoru,že spojování vodiče PEN v domu s dalším uzemněním např.základový m zemničem,kde není hromosvod a tudíž i uzemnění je zbytečné a stačí když je PEN vodič-většinou již vodič kabelové přípojky- spojen s uzemněním v PRIS,které je uloženo souběžně s kabelem distribučního rozvodu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Alois Kadlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 23.06.2011, 13:33 »

A reagoval jste tak, že jste 2,5x zvětšil citovanou hodnotu odporu, a popis rozdílu nepříjemných důsledků upadlého PENu jste nahradil slovy "nahradí PEN"
Takže to byl váš soukromý výmysl, kterému jste obratem tak brilantně oponoval.

Pane Fuk, hodnotu 5 ohmů jsem bral jako hodnotu danou normou.
Nepříjemné důsledky upadlého vodiče PEN uzemnění nevyřeší.
Posuzovat jestli je 81V lepší než 230V nemá smysl, protože obojí je špatné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 23.06.2011, 13:36 »

Posuzovat jestli je 81V lepší než 230V nemá smysl, protože obojí je špatné.
<a href="http://" target="_blank">http://</a>

Někdy je to rozdíl mezi leknutím a smrtí, to jste nemohl myslet vážně.  zed
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #46 kdy: 23.06.2011, 13:38 »

Osobně jsem toho názoru,že spojování vodiče PEN v domu s dalším uzemněním např.základovým zemničem,kde není hromosvod a tudíž i uzemnění je zbytečné a stačí když je PEN vodič-většinou již vodič kabelové přípojky- spojen s uzemněním v PRIS,které je uloženo souběžně s kabelem distribučního rozvodu.
Ano, to je o vás všeobecně známo, že nesouhlasíte s řešením doporučeným normou. Stejně jako to, že např. nerozlišujete mezi jímací soustavou a chráněným předmětem.
Předpokládám, že jste připraven prokázat, že vámi doporučovaná varianta, v rozporu s normou, je lepší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #47 kdy: 23.06.2011, 13:43 »

...názor ze strany p.kadlíka není nutno měnit...
Proč taky, když nesmysl, který jen tak plácl, si hned sám také zamítl?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Alois Kadlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 23.06.2011, 13:53 »

<a href="http://" target="_blank">http://</a>

Někdy je to rozdíl mezi leknutím a smrtí, to jste nemohl myslet vážně.  zed

To si myslím vážně. To, že 81V je  bezpečnější napětí než 230V  si na rozdíl od vás nemyslím. Z obojího může být jenom leknutí ale i smrt.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #49 kdy: 23.06.2011, 14:09 »

To, že 81V je  bezpečnější napětí než 230V  si na rozdíl od vás nemyslím.

Aha.
V tom případě bych si dovolil svůj názor ponechat a další debatu považuji za zbytečnou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #50 kdy: 23.06.2011, 14:33 »

... a další debatu považuji za zbytečnou.

"Nedobrě se na to díváš, Veverko!"

Podľa mňa je prebiehajúca debata adekvátnou, očakávanou a požadovanou reakciou na akciu, ktorá ju vyvolala.

"To je proste fakt."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #51 kdy: 23.06.2011, 14:40 »

"Nedobrě se na to díváš, Veverko!"

 Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
« Odpověď #52 kdy: 23.06.2011, 14:53 »

Proč se tady vlastně hádáte o 80V, když to je při jedné fázi při 16A? V reálu když by mě bojekt jistič 1x16A, tak reálný odběr bude nižší. Řekněme, že jedeme na 460VA. Pak teče PEN 2A. A impedance spotřebičů 115 ohmů. Proti tomu je 5R sranda - při 2A je to 10V. Toho se klidně i chytnu, i když se elektriky bojím jak poslanec referenda.

Další věc je RCD - i s nedokonalou zemí při problému vybaví. S PEN ve vzduchu je to bez šance. Tam je úplně jedno, jestli se šťáva dostane na kolík bodem rozdělení PE a N, nebo místem poruchy. RCD drží a ani se nehne. Už jenom za tohle jakákoliv zem stojí.

V neposlední řadě, přepěťovky...

Ale zpět k lustru a připojení osvětlení CYKY12x1,5. Co na to řekne N, když dojdou zásoby zářivek a někdo tam hodí úsporky, LED světla nebo elektrický předřadník? Mám takový pocit, že modrý drát bude trpět jak pes.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #53 kdy: 23.06.2011, 15:06 »

Co na to řekne N, když dojdou zásoby zářivek a někdo tam hodí úsporky, LED světla nebo elektrický předřadník?

Někdy nic a za určitých podmínek si půjde zakouřit . Podobný případ už jsem viděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.