Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Lustr zapojený na tři fáze
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lustr zapojený na tři fáze  (Přečteno 44688 krát)
IM
« Odpověď #18 kdy: 22.06.2011, 09:43 »

Proč mluvit o bludech, jestliže má jiný názor.
Víte, na červenou na semaforu asi nemohou mít lidé různý názor. Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #19 kdy: 22.06.2011, 10:03 »

Víte, na červenou na semaforu asi nemohou mít lidé různý názor. Smutek

Na vysokej škole som mal spolužiaka, ktorý s kľudom angličana prešiel cez križovatku na červenú, a po mojom upozornení mi len lakonicky vysvtelil, že semafory majú predsa iba "odporúčací charakter". Pre úplnosť príbehu treba dodať, že to bolo v noci a na dohľad nebolo žiadne iné vozidlo. Za normálnych okolností by to patrne neurobil, na to sa má príliš rád. Ja len keď už ste dali to prirovnanie - inak veľmi trefné - nemohol som odolať uviesť kontrapríklad.

 Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marian9
« Odpověď #20 kdy: 22.06.2011, 10:10 »

Víte, na červenou na semaforu asi nemohou mít lidé různý názor. Smutek
Preco by nemohli? Podstatne je ze semafor respektuju (musia),  ale nazor na to moze mat kazdy aky chce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Alois Kadlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 22.06.2011, 10:32 »

Víte, na červenou na semaforu asi nemohou mít lidé různý názor. Smutek

Víte, v tomto případě nejde o červenou na semaforu. Ta je všem jasná a srozumitelná od zavedení. Ovšem u hromosvodu bych si tak jistý jak s červenou na semaforu nebyl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 22.06.2011, 10:34 »

Preco by nemohli? Podstatne je ze semafor respektuju (musia),  ale nazor na to moze mat kazdy aky chce.
Názor mít může. Asi byste se ale podivoval, kdyby ten názor (že červená je jen doporučení) veřejně hlásal policajt.

Proč mluvit o bludech, jestliže má jiný názor.
Protože nazývat věci pravým jménem přispívá ke správnému pochopení významu.
Názor ignorující Ohmův zákon u vedení střídavého proudu 50 Hz běžnými elektroinstala cemi podle mne bludem je.

V úvodu rozhovoru padla otázka, zda se p. Majda vyzná v ČSN EN 62305, a zda (s odkazem na diskuse zde) p. Majda doporučuje PEN spojovat či ne. (Jsem přesvědčen, že otázka byla míněna tak, zda spojovat zemniče hromosvodu a PENu).
Odpověď p. Majdy byla, že tu normu nezná, ani její číslo mu nic neříká. Druhou otázku zjevně pochopil tak, zda se má PEN (resp. bod rozdělení) přizemňovat (finesy kolem ochrany před bleskem a přepětím mu zůstávají utajeny). A zde jsme u toho bludu.
P. Majda šmahem odmítl přizemňování PEN se slovy, že při zemním odporu zemniče 2 ohmy je to o ničem.
Ne, pane Majdo, je to o tom, že když si s pomocí Ohmova zákona spočítáte, jaké důsledky má upadlý PEN přípojky do RD v případě, kdy je/není přizemněn třeba těmi Vašimi 2 ohmy, tak je to o rozdílu mezi pomrkávajícími žárovkami a vyhořelými spotřebiči s fází na kostře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Josef Slanina
*
Offline Offline



Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik


WWW
« Odpověď #23 kdy: 22.06.2011, 10:50 »

Názor mít může. Asi byste se ale podivoval, kdyby ten názor (že červená je jen doporučení) veřejně hlásal policajt.
Protože nazývat věci pravým jménem přispívá ke správnému pochopení významu.
Názor ignorující Ohmův zákon u vedení střídavého proudu 50 Hz běžnými elektroinstala cemi podle mne bludem je.

V úvodu rozhovoru padla otázka, zda se p. Majda vyzná v ČSN EN 62305, a zda (s odkazem na diskuse zde) p. Majda doporučuje PEN spojovat či ne. (Jsem přesvědčen, že otázka byla míněna tak, zda spojovat zemniče hromosvodu a PENu).
Odpověď p. Majdy byla, že tu normu nezná, ani její číslo mu nic neříká. Druhou otázku zjevně pochopil tak, zda se má PEN (resp. bod rozdělení) přizemňovat (finesy kolem ochrany před bleskem a přepětím mu zůstávají utajeny). A zde jsme u toho bludu.
P. Majda šmahem odmítl přizemňování PEN se slovy, že při zemním odporu zemniče 2 ohmy je to o ničem.
Ne, pane Majdo, je to o tom, že když si s pomocí Ohmova zákona spočítáte, jaké důsledky má upadlý PEN přípojky do RD v případě, kdy je/není přizemněn třeba těmi Vašimi 2 ohmy, tak je to o rozdílu mezi pomrkávajícími žárovkami a vyhořelými spotřebiči s fází na kostře.

Souhlasím s vámi.
Bohužel lidé si jsou schopni "dát" fázi na kostru úplně jednoduše a sami.
Včera jsem po upozornění manželky zaslechl rozhovor souseda se svým bratrem. Soused 68 let jeho bratr o 10 let starší. Manželka mi říkala: Pepo pojď si to poslechnout, tohle se mi nechce líbit a to jsem laik.
A tak jsem se doslechl, že si pan předělává světlo a má na nuláku napětí. A že je na vážkách, protože to světlo má kovový obal. Tak jsem jim do rozhovoru skočil a zeptal se co provádí za kouzla. A jednoznačně vylezlo, že si pan na vypínači místo fáze vypíná nulu.
Tak jsem mu jasně řekl, že na elektriku si má zvát odborníky, ale když už si to chce udělat sám, tak že musí odpínat fázi, nikoliv nulu, jinak má fázi všude. Pan se chytil za hlavu a řekl AHA, TAK JA TO TEDY V KRABICI PŘEHODÍM.
Kdybych se na něj vykašlal, jak někteří kolegové říkají laikům neradit, tak tam nechá tuhle prasárnu a může pozabíjet půl domu. Já sám jsem tohle jednou zažil, vypínaná nula a dostal jsem petelici takovou, že dohnat toho blba co to kdy zapojoval, tak asi dlouho žít nebude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik
Čistá 216
Čistá u Rakovníka
Tel: 608420957
email: slanina.j@elektrosoftservis.cz
web: http://www.elektrosoftservis.cz
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 22.06.2011, 13:32 »

Názor mít může. Asi byste se ale podivoval, kdyby ten názor (že červená je jen doporučení) veřejně hlásal policajt.
Protože nazývat věci pravým jménem přispívá ke správnému pochopení významu.
Názor ignorující Ohmův zákon u vedení střídavého proudu 50 Hz běžnými elektroinstala cemi podle mne bludem je.

V úvodu rozhovoru padla otázka, zda se p. Majda vyzná v ČSN EN 62305, a zda (s odkazem na diskuse zde) p. Majda doporučuje PEN spojovat či ne. (Jsem přesvědčen, že otázka byla míněna tak, zda spojovat zemniče hromosvodu a PENu).
Odpověď p. Majdy byla, že tu normu nezná, ani její číslo mu nic neříká. Druhou otázku zjevně pochopil tak, zda se má PEN (resp. bod rozdělení) přizemňovat (finesy kolem ochrany před bleskem a přepětím mu zůstávají utajeny). A zde jsme u toho bludu.
P. Majda šmahem odmítl přizemňování PEN se slovy, že při zemním odporu zemniče 2 ohmy je to o ničem.
Ne, pane Majdo, je to o tom, že když si s pomocí Ohmova zákona spočítáte, jaké důsledky má upadlý PEN přípojky do RD v případě, kdy je/není přizemněn třeba těmi Vašimi 2 ohmy, tak je to o rozdílu mezi pomrkávajícími žárovkami a vyhořelými spotřebiči s fází na kostře.
Jste poněkud mimo téma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 22.06.2011, 13:36 »

Ano, diskuse od původního tématu odbočila k diskusi o hlásání bludů.
Můžete si na mne stěžovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 22.06.2011, 14:00 »

Ano, diskuse od původního tématu odbočila k diskusi o hlásání bludů.
Můžete si na mne stěžovat.
Ne pane Fuk, tady nejde o žádné bludy,jste na diskuzi mezi elektroodborní ky a to je vše.Vaše názory také nejsou nikým označovány jako bludy a nikdo vám je nebere. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 22.06.2011, 14:28 »

Ne pane Fuk, tady nejde o žádné bludy,jste na diskuzi mezi elektroodborní ky a to je vše.Vaše názory také nejsou nikým označovány jako bludy a nikdo vám je nebere. 
Jste úplně mimo téma.

Ale chcete-li to slyšet naplacato, pan Majda v tom rozhovoru řekl několik věcí, o kterých jsem přesvědčen, že jsou to bludy odporující platným ČSN i přírodním zákonům. Jeden příklad jsem uvedl.
To se snese u blouznivce na nějakém webu o volné energii, ale ne u publikujícího elektrotechnik a vybaveného doklady, které by měly garantovat nějakou odbornost.
A jsem ochoten toto své přesvědčení - nebo chcete-li názor - obhájit i před soudem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Josef Slanina
*
Offline Offline



Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik


WWW
« Odpověď #28 kdy: 22.06.2011, 18:29 »

Mne teda dostala věc, kdy pan Majda prohlašoval, že o hromosvodech toho zná toli, že už ho to ani nebaví číst a když se jej pan Minařík zeptal co říká nové normě, tak prohlásil, že absolutně neví co je to za normu, čísla článku už vůbec a že se o hromosvody nijak nezajímá. Ale hlavně že o nich všechno ví. Neprotiřečí si to snad? Souhlasím s kolegou Fukem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik
Čistá 216
Čistá u Rakovníka
Tel: 608420957
email: slanina.j@elektrosoftservis.cz
web: http://www.elektrosoftservis.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #29 kdy: 22.06.2011, 19:22 »

Pane Ratiborský, blud zůstane bludem, i kdyby evropská komise tento blud prohlásila za svatou pravdu (nebyl by to první případ).

Pan Majda je typickým příkladem technika, který má normy v paźi, protože on ví svoje a k životu je nepotřebuje.

A možná je to jinak. A teď mě pochopí i Mirek. Šlo o rozhovor bez přípravy. Možná pan Majda nedomyslek důsledky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #30 kdy: 22.06.2011, 19:27 »

Ono je tam tedy víc perliček, třeba to zbytečné přizemnění vodiče PEN na objektu, že je to zbytečné a o celistvost vodiče PEN má řádně pečovat distributor  ajoooo
To mi bude opravdu platné, když mě 400V na kostrách nepustí ani z domu ven  Škleb

Nebo ten ochranný úhelník ve výkopu vedle zemniče hromosvodu OÚ. Nějak jsem nepochytil, zda ten úhelník byl jako zemnič pro neživé části instalace, ale pokud ano a toto řešení se panu Majdovi líbí a ještě ho obhajuje, tak potěš brko  Kroutím očima Vypadá to, že na Kroměřížsku bude nějaká divná voda, co?  Smích

Ale jak psal Mirek, nikdo není neomylný, jen je dobré si sebekriticky stanovit své meze a než tyto perličky veřejně publikovat, tak raději nějaký čas věnovat samostudiu. Taky spoustu věcí nevím a dozvídám se o nich třeba i zde. Ale když nevím, tak se zeptám, ale rozhodně o nich nebudu veřejně mluvit.

P.S. To s tou 62305 byla luxusní vychytávka  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #31 kdy: 22.06.2011, 21:23 »

P.S. To s tou 62305 byla luxusní vychytávka  Palec vzhůru

To nebylo plánované. Měl jsem z toho výčitky svědomí, že jsem se takto zeptal. Když já mám zafixované, že ten, kdo se o hromosvody opravdu zajímá, tak čte 62 305 místo večerních telenovel ať je již příznivcem nebo odpůrcem (62305).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #32 kdy: 22.06.2011, 21:27 »

Když já mám zafixované, že ten, kdo se o hromosvody opravdu zajímá, tak čte 62 305 místo večerních telenovel
Já taky.  boss
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #33 kdy: 22.06.2011, 21:38 »

Hlupák má před vzdělaným člověkem velkou výhodu - je sám se sebou vždy spokojený. (Napoleon Bonaparte)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Marian9
« Odpověď #34 kdy: 22.06.2011, 22:27 »

Hlupák má před vzdělaným člověkem velkou výhodu - je sám se sebou vždy spokojený. (Napoleon Bonaparte)


No podla mojho pozorovania hlupak vzdy dokaze laickeho zakaznika presvedcit lepsie ako skutocny odbornik. Predpokladam, ze vo Vasej profesii to palti tiez. Odbornik totiz pozna prolematiku z mnohych aspektov a nic nie je jednoduche a jasne a dobre si uvedomuje ze vela toho este nevieme. Hlupak ani nevie co nevie a tak ponuka jasne riesenie so zdovodnenim, ktore sa laikovi zda logicke.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #35 kdy: 22.06.2011, 22:37 »

Ano, takto šlo více jak tisíc let obhajovat to, že slunce, měsíc, planety a hvězdy obíhají kolem země.
Bylo to jednoduché na vysvětlení i pochopení a pokud se našel někdo nepřizpůsobliv ý, tak se prostě upálil.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 22 dotazů.