Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Projektanti umíte rozpočtovat rozvaděče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Projektanti umíte rozpočtovat rozvaděče?  (Přečteno 7128 krát)
Bill Adam
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 02.06.2011, 16:32 »

Jako projektant elektrických zařízení poslední dobu vypracovávám nabídkové rozpočty pro montážníky a bohužel zatím se mi nedostal do ruky rozpočet, který by měl řešený rozvaděč, tak by mně zajímalo, zda to vůbec někdo ještě umí rozpočtovat?
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 04.06.2011, 13:46 »

Nejlépe vzít a poslat nějakému výrobci rozvaděčů. Ale bu de u něj třeba něco občas objednat nebo se na vás brzo vybodne.

Já většinou používám metodu, že posčítám cenu nosného materiálu a pak odhadnu kolik padne materiálu drobného a kolik na tom montážník stráví času, příapdně používám vestavěný ceník v OCEPu na rozvaděče, který jsem si ale musel trošku doplnit a dotvořit..
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Pavel Majer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 06.06.2011, 17:30 »

Ano, umíme. Ale dle počtu ohlasů nás moc nebude. Používám rovněž OCEP, mám do něj natažené různé ceníky (Elfetex, Eaton, OEZ apod.),  montáž odhaduji v hodinových položkách. Výhodou je, že jsem nějaký čas pracoval ve výrobě rozvaděčů.
Zaznamenáno
Martin Bauer
živnostník
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 06.06.2011, 17:45 »

Nejlépe vzít a poslat nějakému výrobci rozvaděčů. Ale bu de u něj třeba něco občas objednat nebo se na vás brzo vybodne.


Souhlasím, každý má jiné ceny za montáž, ale i jinou kvalitu. Nedávno jsem viděl skříňové rozvaděče od dlouholetého výrobce a  zle

Nejlépe najít ověřeného výrobce a domluvit se s ním.
Zaznamenáno

RT E1/B, EZS, CCTV, elektromontáže, projektování slaboproudu

Říkali nám: elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky, prý to občas kope.....
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 06.06.2011, 17:49 »

Ono si každý po čase najde někoho, kdo mu vyhovuje, jak kvalitou, cenou ale i spoluprací při řešení problémů a nejasností... V tomto máme výhodu my u větších měst, kdy v Brně mám k dispozici asi 5-6 osvědčených firem, kterým bych se nebál rozvaděč zadat....

Občas narážím na to, že když nakreslím rozvaděč např. pro MaR, nacením, tak přemýšlím, jak dlouho jej budu vyrábět, pak narážím na to, že našim montážníkům to trvá dýl než mě... Což je blbý, ale zase na druhou stranu, ja ho po sobě dokážu zapojit málem bez dívání do papírů, což kluci ne.... Takže i na toto pozor...
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 23 dotazů.