Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  OBZOR ukončuje výrobu spínačů řady VS
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: OBZOR ukončuje výrobu spínačů řady VS  (Přečteno 2250 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 30.05.2011, 08:02 »

OBZOR ukončuje výrobu spínačů řady VS
OBZOR ukončuje výrobu spínačů řady VS. OBZOR uvedl na
trh nové výrobkové řady vačkových spínačů pod označením VSN a VSR, které konstrukčně vycházejí a navazují na technické řešení řady předcházející, známé pod označením VS. Spínače řady VS budou v průběhu roku 2011 postupně nahrazovány ...
Zdroj: zde...





Co vás napadá v souvislosti s touto informací?
OBZOR ukončuje výrobu spínačů řady VS
Zaznamenáno
Josef Dolejšek
*
Offline Offline



Důchodce, ale stále ještě příležitostný projektant


« Odpověď #1 kdy: 30.05.2011, 18:18 »

Staré dobré BACO (v licenci fy BACO je Obzor začal vyrábět). Kolik set jsem jich naprojektoval a ještě předtím i osobně zapojoval.
Vzpomínám, jak jsme kdysi dávno, na montáži v Maďarsku, jich několik desítek rozebrali a přiřezávali jsme vačky, abychom změnili jejich spínací program, když jsme potřebovali změnit jejich funkci (a nebyl čas na to, přivézt nové).
Kolikrát jsem od provozáků dostal vynadáno, co za fórový výrobek jsem jim naprojektoval (nechtěli pochopit, že nic jiného na trhu není - v dřívějších dobách).
Ve většině případů však splnily to, co se od nich očekávalo a i životnost byla slušná.
Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #2 kdy: 30.05.2011, 19:55 »

Doufám jen, že původní zapojovací schemata budou zůstávat v platnosti. Za těch 30 let jsem si na ně zvykl.
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 31.05.2011, 07:51 »

Tento výrobce nabízí i možnost zakázkového poskládání spínače. Jednou jsem ji využil a po převzetí se zděsil, všechno bylo jinak. Tak jsem si ho musel rozdělat a přeskládat sám, aby to bylo dle zadání, takové "embéčko",  dodělej doma.
Ale jinak nelze než souhlasit s vynikající výdrží a životností, jak se namontoval, člověk už o něm nevěděl.
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Václav 3
« Odpověď #4 kdy: 31.05.2011, 09:06 »

Zase jedna stará dobrá věc zmizí, doufejme, že nový typ bude stejně kvalitní a životný. Tyhle spínače se osvědčily na místech, kde se s nimi manipuluje jednou za čas i na místech, kde s nimi někdo "kvedlá" každý den mnohokrát. Sám jsem je také mnohdy použil, také je přestavoval a upravoval vačky jako zde napsal již kol. Dolejšek.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.