Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Také jste dostali nabídku ke spolupráci od ULTRA GREEN?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Také jste dostali nabídku ke spolupráci od ULTRA GREEN?  (Přečteno 60648 krát)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 07.06.2011, 12:32 »

Nevím o takovém, ale kdysi byl v rakousku obchodní trhák, zařízení, které se namontovalo do rozvaděče a nepustilo do domu elektrony z Temelína, taková nějaká pasová kontrola  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 07.06.2011, 13:28 »

Existuje možnost vyrobit zařízení, které po připojení třeba do zásuvky v bytě dokáže "oblbnout" elektroměr? Jsem v rozpacích
Ano.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #20 kdy: 07.06.2011, 14:20 »

Nevím o takovém, ale kdysi byl v rakousku obchodní trhák, zařízení, které se namontovalo do rozvaděče a nepustilo do domu elektrony z Temelína, taková nějaká pasová kontrola  Škleb
Ne, to nebyl žádný trhák v rozvaděči, ale v zásuvkovém adaptéru. Šlo o primitivní časovač, který překlápěl obvod zelené a červené LED diody. Červená signalizovala jadernou energii z Temelína.
Nemyslím si, že by tomu někdo opravdu věřil, ale bylo to mediálně populární kupovat.
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 07.06.2011, 15:40 »

Ano.
Tak je možné, že vítr fouká odtud.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 08.06.2011, 10:02 »

Pokud se jim podaří procpat Cooperovy páry (elektronů nebo i jiné) do měděného vodiče při pokojové teplotě, tak je to Nobelovka jak vyšitá, kdo by nechtěl supravodivé rozvody z mědi místo Y-Ba-Cu-O slitin a podobných  Úsměv angel
Nebo mi nějak v té jejich brožůře chybí kryogení systémy na chlazení angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #23 kdy: 08.06.2011, 16:22 »

Existuje možnost vyrobit zařízení, které po připojení třeba do zásuvky v bytě dokáže "oblbnout" elektroměr? Jsem v rozpacích
Ano.

Nejsem elektronik, jen mě tak teď napadlo u jídla, co kdyby to bylo zařízení na principu kompenzace účiníku na ruby? Teď koukám že už o tom zde píšete  Úsměv

Takže díky převratnému "thyristorovému" Škleb vstupnímu členu by to úmyslně a řízeně neodebíralo ze sítě napětí a proud ve fázi, respektive produkovalo by do sítě množství jalové energie které obyčejné činné elektroměry nezměří (to je ta úspora 20 - 30%) a na straně ke spotřebičům by zase byl nějaký střídač, trafo... Který by tomu odebranému "bordelu" vracel tvar použitelné sinusovky? Šlo by to?  Kroutím očima

Prostě zařízení které by dokázalo část odebraného činného výkonu "maskovat" pro obyčejný elektroměr jako jalový? Copak by na masové nasazení takových zařízení řekli distributoři?  angel Možná by měli sestavit nová přepadová komanda pro kontroly účiníku  Smích

A vůbec, nedá se úmyslné oblbování měřících zařízení kvalifikovat z právnického hlediska jako krádež?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 09.06.2011, 21:12 »

A vůbec, nedá se úmyslné oblbování měřících zařízení kvalifikovat z právnického hlediska jako krádež?
A proto bych veřejnou debatu na téma konstrukčních principů takového oblbátoru nepovažoval za nejšťastnější. V trestním zákoníku existuje i navádění k trestnému činu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #25 kdy: 09.06.2011, 22:01 »

Pravda. Na druhou stranu všichni uživatelé takových zařízení by měli vědět, že jednou z toho mohou mít docela značné problémy (smajlík oběšence není k dispozici) až jim ty "úspory" jednou někdo sečte piskaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Pavel Gorecký
« Odpověď #26 kdy: 19.06.2011, 13:05 »

Mně přišla včera e-mailem. Poslali krasnou brožuru asi 3MB,
stahujte
zde ...!

Naposledy jsem se s něčím podobným setkal úplně náhodou u jednoho zákazníka, když jsem seděl v zasedačce a dodělával pro něj nějaké dokumenty a přišel obchoďák s něčím podobným.... No měli jsme tehdy co dělat aby jsme oba nevyprskli smíchy... optimalizace toku elektronů, snižování napětí, .... odfiltrování škodlivých elektronů byla perla nakonec.....

Máte zkušenosti?
 přeji vážený pane,
strašně rád bych s Vámi všemi probral v diskuzi energy management UltraGreen.
Jelikož jste čech tak chápu Vaše jízlivé připomínky Vážený pane.
Nám to nevadí protože máme prokazatelné výsledky  zde v ČR, kromě světa a Evropy..
Startujeme 1.7.2011 s velmi zajímavými referencemi a reálnými čísly.
Pokud se nebudete dívat co se děje ve světě tak se budete plácat v tom malém závistivém a podvodném rybníčku tady.
Protekce a hloupí závistiví lidé.
Hodně zdaru a hlavně spěte dále protože pokud bude celá společnost taková ,  máme velou přílžežitost uspět.

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 19.06.2011, 13:36 »

Važený pane Gorecký,
 těší nás (předpokládám, že nejen mne) váš zájem o diskuzi. Také mě těší, že jste si dal i práci s tím aby jste vyhledal moji emailovou adresu k napsání osobně cíleného dopisu. Jeho obsah zveřejňovat nebudu, protože byl mířen osobně.

Vzhledem k tomu, že se po tomto fóru pohybují zejména odborníci na téma jehož se týkala i  Vaše nabídka, možná bych lehce vážil slova a vynechal napadání v osobní rovině.

Na jednu stranu se oháníte startem v 7/2011, na druhou stranu máváte referencemi s velmi zajímavými čísly. To mě nějak nejde dohromady.

Možná místo něj by jste mohl naznačit v čem tkví genialita Vašeho zařízení a jak tvoří úspory. Myšleno na úrovni technické a funkční. Možná by jste si pak získal něco málo důvěry....  

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Ján Pitoňák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 19.06.2011, 15:39 »

Existuje možnost vyrobit zařízení, které po připojení třeba do zásuvky v bytě dokáže "oblbnout" elektroměr? Jsem v rozpacích
Ano.
Tak je možné, že vítr fouká odtud.
Nejsem elektronik, jen mě tak teď napadlo u jídla, co kdyby to bylo zařízení na principu kompenzace účiníku na ruby?

Takže díky převratnému "thyristorovému" Škleb vstupnímu členu by to úmyslně a řízeně neodebíralo ze sítě napětí a proud ve fázi, respektive produkovalo by do sítě množství jalové energie které obyčejné činné elektroměry nezměří (to je ta úspora 20 - 30%) a na straně ke spotřebičům by zase byl nějaký střídač, trafo... Který by tomu odebranému "bordelu" vracel tvar použitelné sinusovky? Šlo by to?  Kroutím očima

Ja si na rozdiel od kolegov myslím, že také zariadenie neexistuje a som ochotný o tom aj diskutovať. Zmeniť jalovú elektrinu na činnú a naopak nie je možné.   
Viem, že sa také zariadenia predávajú a jedno som mal aj možnosť osobne preskúmať. Bol tam kondenzátor asi 100nF, jeden alebo dva odpory a ledka.

Čo sa týka SUPER ULTRA GREEN, myslím si že podstata tohto podvodu je v zneužití nevedomosti neodbornej verejnosti a z právneho hľadiska najmä v citovanej záruke:
"Pokud z jakéhokoliv důvodu řešení ULTRA oep™ nedosáhne nabízení garantované úspory, rádi bezplatně systém ULTRA oep™ odstraníme."

Zariadenie vám teda bezplatne odmontujú, ale peniaze ktoré ste zaň zaplatili vám už nikdy nevrátia. (Aspoň sa tam o tom nič nehovorí).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 19.06.2011, 17:53 »

Zmeniť jalovú elektrinu na činnú a naopak nie je možné.    
To možné není. Co však možné je, je využít nedokonalosti fakturačního měřiče.

Zariadenie vám teda bezplatne odmontujú, ale peniaze ktoré ste zaň zaplatili vám už nikdy nevrátia. (Aspoň sa tam o tom nič nehovorí).
Korejský výrobce toho zázraku (KESECO) o vracení peněz hovoří. Za zařízení, ne už za jeho montáž.
Já myslím, že to je postavené jinak: nikdo nemá ve dvou po sobě jdoucích, stejně dlouhých obdobích, stejnou spotřebu. Někomu o něco klesne, někomu o něco stoupne. Aniž by cokoli instaloval.

Těm, kterým spotřeba neklesne, vrátí peníze, zařízení odmontují a za rohem hodí do popelnice. Jeho výrobní cena bude cca 100 US$,  to se nevyplatí ani dát přelakovat krabici. Prima bezúročná půjčka, ne?

No a ti, kterým spotřeba klesne, zachrochtají blahem, napíší referenční dopis a všichni jsou happy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #30 kdy: 19.06.2011, 19:12 »

To je problém to ověřit? Dvě stejné kalibrované zátěže měřené kalibrovanými elektroměry. Celková chyba měření tak do 2,5%. Před jednu zapojit ten zázrak a nechat to běžet.

Předpokládám, že pan Gorecký můj nezávislý test podpoří zapůjčením přístroje, zbytek bychom mohli zajistit my.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 19.06.2011, 19:18 »

Předpokládám, že pokud se pan Gorecký ještě ozve, bude argumentovat tím, že na stabilní zátěži to fungovat nebude a na dvou i když stejných zátěžích které nebudou stálé to nejde srovnávat.....

Jsem v klidu....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
novotnyzdenek.dbd
« Odpověď #32 kdy: 24.06.2011, 08:00 »

http://www.youtube.com/watch?v=oLCZ6qVTscM

http://www.youtube.com/watch?v=8de4SWvU7IM

,  já jsem si sehnal jejich technologii a odzkoušel konkrétně MEC. Zkoušel jsem sledovat i elektroměr ( stopkama ),  dále jsem meřil sestavou MeG40 ( analyzátor sítě ). Výsledek byl, že u pily se opravdu elektroměr točil poloviční rychlostí ( kotouč ) Čím je to dáno? pila na výkonu neztratila. na videu jsem točil pouze klešták.

Budu rád za info.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #33 kdy: 24.06.2011, 12:13 »

Poloviční spotřebu měla pila ne proto, že jste zapojil ten zázrak, ale proto, že měla nižší zatížení, než je jmenovité.

váš test nevypovídá vůbec o ničem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #34 kdy: 24.06.2011, 12:47 »

MEC americké firmy Power Efficiency Corporation je z té sbírky udělátek prezentovaných firmou UltraGreen jediné, které dává nějaký technický smysl - je totiž technicky možné odlehčený nebo naprázdno běžící motor napájet tak, že spotřebuje o pár % méně energie na magnetizační ztráty v železe (jsou to ovšem procenta z už tak nízké spotřeby motoru běžícího naprázdno).

Ten produkt MEC ale asi nebude nějak zvlášť úspěšný, když akcie dotyčné americké firmy za posledního půl roku klesly na polovinu, a za posledního půldruhého roku dokonce na čtvrtinu. Graf z burzy ukazuje dlouhodobý trvalý pokles. To přitom nesouvisí s nějakou ekonomickou krizí v oboru - např. akcie firmy Eaton za stejné období vzrostly na dvojnásobek. Jejich vstup na český trh prostřednictví m překupníka mi tedy připomíná cosi o tonoucím a chytáním se stébla.

Vaše videa jsou úplně k ničemu - ukazují pouze rozdíl v proudovém odběru. Stejného nebo většího efektu je možné dosáhnout i kompenzačními kondenzátory, se stejným (a to malým) dopadem na skutečnou energetickou spotřebu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
novotnyzdenek.dbd
« Odpověď #35 kdy: 24.06.2011, 12:53 »

Nechápu, nebo jste neviděl video celé i to druhé?
vždyť jsem jedno spuštění provedl bez toho zařízení MEC a při chodu naprázdno byl odběr cca8.9A pak jsem zapojil to zařízení a odběr byl nižší cca o 4A, je to vidět i na videu. ty videa jsou 2x jedno bez MEC a druhé s MEC a jak jsem již psal, s MEC se elektroměr otočil za delší čas. Může to nějak obelstívat elektroměr?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.